Městečko prokletých (1960)

Velmi sugestvní a napínavý film. Blonďaté děti se "svítícíma" očima opravdu nahánějí hrůzu.

Seznamte se s Applegatovými (1990)

Včera jsem to shlédl v TV a byla to docela sranda. Nápad to nebyl špatný a bylo tam i dost vtipných scén. Například když se otec rodiny šel do koupelny ukájet nad přírodovědným časopisem:-)

Svět za sto let (1936)

Jsem na rozpacích. Film byl sice zajímavý, ale strááášně dlouhý, tím pádem i dost nudný. Zrovna jsem viděl tu 130 min. verzi.

Věc (1982)

Poté co jsem shlédl originální verzi z 50.let, musím o hvězdičku zvýšit hodnocení u tohoto snímku. Oproti ukecanému a téměř bez napětí natočenému původnímu filmu přidal Carpenter doslova mrazivou atmosféru, která vás proleze do morku kostí. Bezvýchodnost, bezradnost a hlavně nejistota jsou klíčovými prvky, které posunují kvalitu filmu vzhůru. Pokud k tomu přidáte i skutečně mimozemské výtvory Stana Winstona, pak máte vražedně ledový koktejl, který se musí vypít do poslední kapky a dochroustat poslední kostku ledu.

Them! (1954)

Film jsem měl možnost vidětv ROXY (čas od času tam dávají klasiku) a musím přiznat, že mě dost vzal. Ani bych neřekl, že takto stará sci-fi může být docela působivá.

Star Trek: Film (1979)

Je to prostě první Star Trek - Film, tak co dodat.

Soylent Green (1973)

U tohoto filmu jsem bohužel nevydržel až do konce. Usnul jsem nudou.

Osvícení (1980)

Film který jsem dlouho toužil vidět a poštěstilo se až díky uvedení Kubrickových filmů v našich kinech po jeho smrti. Přestože jsem předtím četl vynikající předlohu, film mě prakticky ničím nezklamal. Rozdíly jsou sice značné, ale Kubrick prostě vytvořil film po svém i bez bombastického výbuchu hotelu na konci, který by ve svém důsledku filmu ani nic nepřinesl. Naopak jeho zakončení filmu je hned po 2001:Vesmírné odyssee jedním z nejzvláštnějších v dějinách filmu. Pokud bych měl něco vytknout, tak je fakt, že Jack Nicholson je už od začátku jasným adeptem na vraždícího šílence a jeho "přerod" tedy nijak nepřekvapí. Nic to ovšem nemění na tom, že jeho Jack Torrance je maniak "k zulíbání" :-) Technická: ano, v tom "zasněženém" bludišti se nikomu nepáří od úst, ale to se dá vzhledem k době vzniku filmu a neexistenci digitálních obláčků páry tvůrcům odpustit.

Saturn 3 (1980)

Film se mi docela líbil, zvlášť efekty byly dobré. Herecké výkony jsou už poněku slabší. A Kirk Douglas starý.