Krakatit (1948)

Jeden z těch lepších počinů Otakara Vávry. Lví podíl na úspěchu filmu samozřejmě nese Karel Höger, který prakticky "nesleze z plátna".

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Viděl jsem tento film sice na televizoru Merkur, ale i tak to stálo za to. Výjimka v české filmové sci-fi. Při sledování filmu až člověka mrazí, že by se něco podobného klidně mohlo stát. Velmi syrový a nezapomenutelný film.

Kingsajz (1987)

Polské sci-fi komedie Juliusze Machulskeho jsou nepřekonatelné. Kam na ty nápady chodili. A konec filmu jsem skutečně nečekal. Výborná zábava i po letech.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Moje první setkání se Supermanem (pravda, sice ve zcela opačné roli) ale byl jsem jím uchvácen. Dnes oceňuji zejména herecké výkony D. Medřické a J. Sováka. I Vladimír Menšík exceluje: "a vy pojedete taky do Chuchle!"

King Kong (1976)

Dávám za "3". Děj dost pokulhává, ale opička je přesvědčivá. Nemůžu bohužel srovnávat s originálním filmem. Ale vzhledem k tomu, že jsem ho viděl jako malý kluk (poprvé sám v kině), tak je to pro mě kus nostalgie.

Jurský park (1993)

Co dodat. Přelomový film (hlavně co se týče zvláštích efektů) Dějově to sice není žádná sláva, místy dost děr ve scénáři, ale kvůli ději jsme na ten film nešli...nebo snad jo?

Jestřábí žena (1985)

Když jsem film viděl poprvé, zcela si mě získal. Bohužel díky příliš častému TV opakování ztratil na svém kouzlu. Ale i tak jeden z mála dobrých fantasy filmů minulého století. Snad jen Matthew Broderick je až moc "Allenovský"

Neviditelný muž (1933)

Další výborný sci-fi/horor film z počátku filmu. James Whale už lepší nenatočil. Scény s "odhalováním" neviditelného jsou výborně natočené (tehdy jistě dechberoucí). Oceňuji také humor který filmu rozhodně nechybí (např. paní hostinská- člověk neví,jestli přehrává schválně, nebo skutečně)

Invaze zlodějů těl (1978)

Oproti původní verzi z 50. let ještě víc ponurá a "bezvýchodná" atmosféra. Skvělý konec, to se musí nechat. Obzvláště výborné sledovat v jednu v noci v TV:-) Pak se krááásně usína!

Invaze lupičů těl (1956)

Jeden z mých oblíbených sci-fi filmů 50. let, který se obešel bez zmutovaných příšer, pravěkých ještěrů a další havěti. Stačí trocha "luštěnin" a člověku naskakuje husí kůže.