Ace Ventura Junior: Zvířecí detektiv (2009) (TV film) odpad!

Už Ace Ventura bol skoro trapas, ale toto... junior dokázal ešte viac. Alebo to mala byť "paródia" na seniora? Nedopozeral som ho, a ani ma nezaujíma ako to dopadlo.

Agent bez minulosti (2002)

Nie každý film dokáže byť tak dobrý ako knižná predloha, tu však platí - film je jednoznačne určite rovný vynikajúcej knižnej predlohe Roberta Ludluma. Špičkový špionážny thriller spojený s akciou. A šliape poriadne. Režisér Doug Liman však nestavia príbeh len na akcii, ale predovšetkým na napínavom deji a akcie to napätie len násobne umocňujú. Celý príbeh sa odkrýva minútu po minúte . Samotný Matt Damon sa v úlohe špióna bez pamäte plne vyžil. Skutočne mu sadla, je v nej tak presvedčivo špiónsky.

Aljaška: Duch divočiny (1998)

Rád si pozriem prírodopisné filmy a tento určite patrí medzi tie vydarené, ktoré sa oplatí vidieť. Rád si ho pozriem aj druhykrát. Výborná kamera, prekrásne scenérie divokej nedoknutej prírody, na ktorú sa kamera pozerá z tej krajšej stránky.

Avatar (2009)

Tak dlho som čakal na nového Camerona až prišiel, a ku dnu týmto filmom, a to nielen u mňa, určite nešiel, práve naopak posunul filmové umenie smerom nahor. Dej určite nie je v ničom originálny. je jednoduchý a jednostranný, - záchrana planéty, ekológia, boj dobra a zla. Pár scén mohlo byť bez obáv kratších a nič by sa nestalo. Predstavitelia dobra a zla sú vykreslení veľmi jednoducho. Herecké výkony žiadna špička, a pre mňa s jedným omylom a to herectvo “pani Ripley”. Je tam skutočný votrelec. Film mi však, čo som očakával aj ponúkol. Nielen prekrásnu krajinu Pandora, akčné scény, a predovšetkým tak poctivo vymakané do detailov prepracované trikové scény. Vizuálne jedinečný, geniálny. A práve max ohodnotenie je za vizuálnu stránku filmu, ktorú mi posledne ponúkol “Pán prsteňov”. Tie pomaly 3 hodiny mi pri sledovaní ubehli ako voda. A to som ho ešte nevidel v 3D. To len musí byť bašta.

Až tak moc tě nežere (2009)

Film, ktorý hovorí o vzťahoch medzi opačným pohlavím. Žiadna špeciálna, ničím osobitá výpoveď, ale ako blockbuster-oddychovka zaberie.

Bez slitování (2007) odpad!

To, čo som sa o tomto filme dočítal a čo som videl, to bolo len klamstvo. Bojoval som tri mesiace, aby som film aspoň ako tak dopozeral. Výsledok - scénar mínus, réžia mínus na druhú , dej mínus na tretiu. Aspoň, že všetci herci majú len jeden výraz vo tvári a to utrpiteľský. Pevne verím, že všetci ho mali počas natáčania, kvôli tomu, že rozumeli čoho sú práve súčasťou. Trápnosti samej.