Rychlejší (2010)

The Rock , you miss your step. Začiatok je pekný, ale ďalej to ide len a len dole vodou. Neviem jalová osová línia, postavy skutočne ako výraz tváre The Rock-a vo filme - úplne mŕtve. Billy sa snažil síce, ale málo čo mohol urobiť, aby tento film zachránil. Suma sumárum čakal som viac. Trailer - ten som si pozrel po prezretí filmu ten teda sľubuje poriadne "nadupaný film". Avšak skoro presný opak je pravdou. FIlm kategórie PO - -pozri a odlož.

Nezastavitelný (2010)

Tony Scott to urobil dobre, že Danzel z dispečera sa stal strojvodcom, lebo vždy je to on, čo zachraňuje hluché miesta filmu. Inak, ale film má svoju rýchlosť i keď nejde ako IC, ale zato táto desivo ťažká a výbušná pohybujúca nezastaviteľná hmota sa nedala len tak odbiť. A ten "film o vlaku" poslednú minimálne polhodinu ide o to rýchlejšie o čo ide pomalšie ten "vlak vo filme". Tony nespadol si do zmätkov. Máš to u mňa za 2.

Thor (2011)

Čakal som comics v plnej popcornovej nahote,ale Kenneth Brannnagh si dal záležať. A ešte k tomu takýchto druhov filmov akosi pomaly a isto ubúda. Neviem, starnem a či čo? Alebo dochádzajú nápady tvorcom? Nie je dokonalý, ale tempo má stále, i keď akcií nie je až tak veľa, dosť prekvapujúce u tohoto druhu filmu. Herectvo Chrisa Hemswortha žilo, ale Stellan Skarsgård vo filme pôsobí ako nežiadúca "položka". Film bol pre mňa odľahčenou zábavou, ale určite nie lacnou.

Jsem číslo čtyři (2011)

Typický letný, pardón jarný kalerábik. Typická blockbusterovka. Nemá záujem zaťažovať mozog, ale ani ho vymývať, nemá ambície ísť na Oscarov, len zabaviť a vyplniť čas - hlavne pre kategóriu "teens". Aj keď, no dá sa to ešte nazvať jednoduchý príbeh, ale scénaristicky padnutý "na hubu". Postavy veľa nechcú, len preplávať bez výraznejšieho zobrazenia kto a čo sú zač úspešne až do konca. Ale na druhej strane nemám nič ku efektom. Avšak od režiséra Disturbia (2007) a Oko dravca (2008) som čakal viac. Pozítivom je, že podľa mňa príde na 100pro pokračovanie a ja dúfam viac hláv Lethanťanov viac rozumu a akcie.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Čary čarovne podané. Imaginácie v reálnom svete. Vynikajúci seriál o čarovaní a kúzlach.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Tento film bol mojím prvým zoznámením sa s čarovným svetom Stevena Spielberga. Prvým a hneď tak jedinečným. Pre mňa to bola to láska na prvý pohľad. Film dnes patrí, a právom, do základných pilierov klasiky filmového sci-fi žánru. Čím si ma získal? Krok po kroku sa stupňujúcim napätím, celkovou atmosférou deja, kamerou, hereckým výkonom Richarda Dreufussa a posadnutosťou hlavných hrdinov dôjsť do cieľa. Cieľa, ktorým sa malo začať niečo nové a výnimočné.