Hrůza v Connecticutu (2009)

Jeden z pozerateľných hororov reprezentanta filmovej hororovej klasiky o dome, ktorý ukrýva tajomstvo minulosti. Herci mohli byť aj lepší.

Nelítostný souboj (1995)

Čierna nie je biela, biela nie je čierna. Keď ich začnete miešať vznikne vám množstvo odtieňov. Takí sú aj hlavní hrdinovia. Policajt, síce zásadový ale pritom aj bláznivý, "mafián", zlodej ale pritom aj poctivý. Herecký koncert Al Pacina a Roberta De Nira. Skutočne horúci film svojím scénarom, kamerou, kulisami a réžiou Michaela Manna. "Najhorúcejšími" scénami pre mňa bol rozhovor hlavných hrdinov v reštaurácii a ukážkovo spracovaný prepad banky (aj keď nereálne s neprimeraným množstvom mŕtvych policajtov, ale holt je to americký film). Tento film je skutočne špičkou tohoto žánra.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Po Gladiátorovi som sa bál ako dopadne Russell Crowe v tomto filme. Viac ako dva výborné filmy po sebe? Ale dá sa, Russel plával v ňom skutočne s vetrom opreteky spolu s Petrom Weirom. Nie, nie je to vojnová akcia, je to dráma, ale je to len k dobru filmu. Akcie sú len doplnkom. To vykreslenie posadnutosti kapitána Jacka Aubreyho dosiahnúť svoje to nemalo chybu. K prednostiam filmu patrí vykreslenie samotného života na palube lode a vynikajúca kamera Russela Boyda. Negatívom pre mňa je minutáž filmu, 2 hodiny pozerať na drámu boli na mňa veľa.

Rychlý běžec (2001)

Tento film sa ocitol v mojej filmotéke, zásluhou jedného nemenovaného časopisu o DVD. Inak by sa tak nestalo, a ani exotika (ide o eskimácky film), by ma normálne nezaujala. Chcel som si ho pozrieť v celku, a to niekoľkokrát, ale tá statickosť deja bola na súvislé pozeranie pre mňa rýchlo brzdiaca pokračovať súvisle v jeho pozeraní.

Čtvrtý druh (2009)

Vadilo mi: - slabosť scénaru, - slabosť hercov, - slabosť réžie, Jedine čo bolo silné bol dokumentárny ráz filmu, a aj to mi vadilo. Tento film skutočne je len slabý odvar toho, ako by mal vyzerať film “a la paranormálne aktivity”.

G. I. Joe (2009)

Nie pekný trailer k filmu, ale určite nie neschopný režisér, nejaký ten šikovný b-čkový herec, dobrý námet, cieľ filmu - akcia, žáner filmu – sci-fi ešte nedáva žiadnu záruku, že film bude dobrým. Zo všetkého vlastne pre mňa v tomto filme ostala akcia, ale aj tá akosi často ma míňala snahou uspokojiť. Pri tak vysokom rozpočte sa už dalo s filmom urobiť toho veľa, žiaľ Sommers to celé zrazil k zemi. Bez tých zopár akcíí by to bol pre mňa len treťotriedny film. Nepochopil som zámer režiséra a tak asi naj bude pozhánať si dokument Sci-fi Boys, možno sa tam dozviem, prečo to režisér Sommers robil tak ako to robil.

Kapitán Alatriste (2006)

Okrem traileru som sa rozhodol pozrieť tento film kvôli Viggovi Mortensenovi a historickej téme. Brzdou pozrieť si tento film bolo, že som videl viac nepodarených španielských filmov ako podarených, ale dal som sa na to. Viggo sa snažil a darilo sa mu, ale ešte okrem výpravy, zopár scén tam naozaj nebolo nič zaujímavé. Tento film bol ako jedlo, kde z dodaného množstva polotovarov máte pripraviť x-násobne viac porcií ako na to máte. Nakoniec sa nenasýti nikto, iba ak tí v kuchyni.

Péčko pro začátečníky (2003)

TT movie (Teen Trapas movie). Okrem pŕs a pozadí nemá v ponuke nič. A tak rozchod koľají diváckého záujmu je mimimálny a tento TT vláčik nemá možnosť so sebou zobrať väčší počet divákov.

Nebezpečný cíl (2008)

Klasický B-čkový film. Normálne by som mu dal hviezdy dve, ale to by tam nesmel “hrať” Nicolas Cage. V úlohe nájomného (neľútostného) zabijáka Joa bol úlne mimo. A pritom pre mňa nie je B-čkovým hercom.

Sám v temnotě (2005)

Jeden z hororov, pri ktorých sa nakoniec nebojíte….konca filmu.