Ještě rychlejší a zběsilejší (2015)

Pomaly lepšie ako posledné časti F&F. Kto nepozná dobre originál, nepochopí narážky a vtipy. Akože Vin výborný a akože Johnson s detským olejom úplne geniálny. "Máme zavřeno a určite se neschovávame vevnitř" Veľmi dobre parodované, má to príbeh, zaujímavé zvraty, vtipné scény skoro stále. "když nejsi černoušek z Namíbie a do očí ti nesadají mouchy, nikto te nechce". Scéna "jeďte za restaurací" trochu pritiahnutá za vlasy, ale v paródii nevadí. Udidíme pár lezbických bozkov. ws

Fantomas (1964)

"Nejkrásnější klenoty na nejkrásnějších stvořeních" Funes vo vedľajšej úlohe vyšetrovateľa záhadných zločinov tajomného Fantomasa. Jeho charizma prináša humor do tejto kriminálky. Zaujímavé naháňačky žeriav, autá, motorky, vrtuľník, parný vlak, motorový čln a dokonca ponorka. Scéna dole serpentínami autom bez bŕzd trochu prestrelená. Najviac používané vety vo filme: "dávej pozor", "rychle, rychle", "tempo, tempo". Fajn komédia. ws

Trans (2013)

Pecka! Ak sa vám ľúbil Počiatok, bude sa vám ľúbiť aj toto psycho hypnotické pátranie po nezvestnom ukradnutom obraze vysokej hodnoty. Perfektný McAvoy, aj hypnotizerka Dawson, ktorú uvidíme v pikantných posteľných scénach, aj úplne nahú dokonca aj tam dole. Famózny záver vás vyhodí zo sedla pri horiacom aute, čo je skutočnosť a čo fikcia?

Pirát Blackie (1971)

Hill ako čierny korzár, Spencer proti nemu, vojna pirátov a šľachticov o zlato a krásne ženy " musíš mi víc věřit" "za to si teda toho moc nekoupím.." trochu z iného súdka: kordy, lode a šable. Príjemná zmena voči westernu, len humoru tu nieje ani za náprstok. "Raději si mi měl probodnut srdce, jako poslat moji loď ke dnu". Makety lodí, scény v kajutě a na lodi bez klasického 'knísania', ale na tu dobu dobré. ws

Misyeon paseobeul (2021)

Obálka riadne klame, nastajlovanych a v koži hercov neuvidíme. Úvod nevýrazný, pomalý, pochabý. Postupně sa rozbehne akcia aj súboje, dokonca sem tam zazneje aj vtip. Herci však obidvaja nevýrazný (kočka v šatočkách kupujúca jedlo v stánku by to zvládla lepšie). Zopár scén vydarených: tango šaty motýlik; "ktorý to je?" " Má na sobě obrus". a záver: " proč by si tak pěkný chlap bral takou šeredu?" " Co vy víte o ženské přitažlivosti...". ws

Špionky (2019)

Výborný príbeh, slabšie prevedenie. Britom dochádzajú špióni pre podporu odboja vo Francúzsku, preto začnú cvičiť na túto úlohu aj ženy. "Ať jsou krásné a okouzlí Němce" Krásne neboli a nemcov neokuzlili. "Nepočúvajte ich, nie židia sú nepriatelia, ale Nemci!" Židovské pasy, policajné kontroly na okresoch, zákaz vychádzania, polícia je proti ľuďom, falošná propaganda, správy: "mami nepočúvaj to, sú to žvásty!", sused udáva suseda následne popravy a koncentrák... až veľmi podobné sarsmafii. Chcelo by to viac detailov, hru s kamerou, ako to v špionážnych thrilleroch býva na vystupňovanie napätia. Inak fajn. ws

Ascendant (2021)

Psycho vo výťahu, dokonca celkom slušné, keby mala Charlotte na sebe niečo viac sexi ako rifle na traky a sveter, možno by bola jedna hviezda navyše. Inak zahrala vynikajúco, chcelo by to sem tam akčný prestih alebo ozrejmiť viac nadprirodzenu schopnosť z detských čias - silu prírody, kde dievčatá bojujú za ekologickejsiu planétu. Nepochopil som nezmyselné vyliezanie a vliezanie do výťahu - ďalšia * dolu,  záver pekný osviežujúci. ws

Děvjatajev (2021)

12 rokov má vozili po súdoch, nakoniec vyznamenanie. Možno preto, lebo sa zmenila doba. Chyby treba vedieť odpúšťať, skutky pamätať. Toto Rusom ide: vojnové filmy vedia natočiť vynikajúce. Tentoraz letecká bitka, koncentrák pre väzňov a pripravovaný útek, teda skôr úlet. Nezradim bratov, ani vlasť, budem bojovať do posledného dychu, aby som sa dostal domov. Kde má obvinia zo špionáže s nepriateľom. Vynikajúce. ws

Zpráva (2020)

Po výbornej Čiara a Trhlina som očakával od Bebjaka viac. Málo napätia a emócií, skoro žiadna zápletka. Asi kvôli autentičnosti celé v Nemčine, Poľštine a Angličtine, iba zopár dialógov v Slovenčine čo má tiež dosť odradilo na slovenský film. Dvom Slovákom Alfréd Wetzler 26r. Trnava a Rudolf Vrba 20r. Topoľčany sa podarí utiecť z Osvienčimu aj za pomoci poľskej dievčiny a slovenskej rodiny do rodnej zeme. Predstaviteľ Červeného kríža im neveril ake hrozy sa v koncentráku páchajú. Hovorí: humanitárnu pomoc odosielame, chodia odtiaľ pohľadnice rodinám: "máme sa dobre, nič nám tu nechýba". Němec hovorí väzňovi ktorí za trest mrznú vonku celú noc bez spánku kvôli utečencom: "Když budu psát memoriam doma při Černém moři, kde budete vy?" Väzeň odpovedá: " Za každým rohom, v každom tieni..."ws

Pig (2021)

Hnědozelená ponurá sračka so žltým športovým autom. Takto si drámu bezdomovca hľadajúceho svoje prasa vôbec nepredstavujem. Totálne debilný scenár ešte horšia réžia, možno kniha vysvetlí viac. Veľa otázok, žiadne odpovede, pátranie po svojej minulosti by chcelo duchaplnejsie dialógy a aspoň nejaké vysvetlenia, objasnenia, chodíme hore dolu, aby sme sa nedozvedeli nič. ws