V pasti zrady (2021)

Vynikajúci Al Pacino, pár minút súdneho procesu a niekoľko chvíľ so šéfom nacistickej propagandy Goebelsom. Slabý úvod, ako sa Sally dostala k propagande, zhabanie pasu,...atd veľmi plytké a málo vysvetlenia. Súd tiež biedny, skoro žiadne napätie, zábery z vojny žiadne. Obálka sľubovala viac...ws

Odin vdoch (2019)

Zaujímavý film o freedivingu, chýba mi tu ale klasické ruské "duchovno" postáv. Zaujímavé boli nočné mory, ktoré sa jej vynárali pri hranici vnímania, bohužiaľ neboli poriadne vysvetlené a dotiahnuté. Je to také neucelené, rozkúskované, neštastný výber herečky, ktorá sa ani nepodobala reálnej potápačke. Všetko v dusnej smutnej atmosfére, kde určite zažili pri takomto športe aj veľa radostí a emócií. Na záver filmu ani nespomenuli, že Natália Molchanova je od cvičného potápania pri Španielsku v r.2005 nezvestná. ws

Schumacher (2021)

Super, ale plytké. Veľa detailov chýba. Stopáž krátka, pre vykreslenie tohto agresívneho velikána sú aj 4 hodiny málo. Chýbali mi tu niektoré zaujímavé scény z pretekov v rivalite s Mika Häkkinenom. Stále omielanie dokola: "bol úžasný, stále pracoval" od jeho vypasenej manželky začalo byť časom nudné. Pri práci v Boxoch mali dotiahnuť detaily, že sám navrhoval vylepšenia a aké vylepšenia - to nieje nič tajné! V Traileri sľubovali osvetlenie jeho "života" po páde na lyžiach (mimochodom ani to nespomenuli ako sa to stalo a čo sa stalo, malo to byť v takomto dokumente spomenuté, veľa divákov nevie, čo sa stalo) nespomenuli nič, iba: "Je s nami inak a budem robiť všetko preto, aby sa mohol začleniť do života..."  Z jeho súkromného života po kariére vo Ferrari spomenuté iba, že skákal s padákom, mohli to rozviesť viac, či až po jeho definitívnej smrti?....Häkkinen mu hovorí po preteku: "Michael takto nemôžeš jazdiť, veď nás zabiješ" MS mykne plecom, odpovedá: "to je závodení"...."Michael byl Kozoroh a kozoroh chyby nedelá a ani sa za ne neomlová" :) ws

Krvavě rudé nebe (2021)

Prvá časť 5* druhá 2*, v konečnom výsledku 3*. Musí sa nechať, že nápad super, tajomný úvod na letisku a v lietadle bol geniálny, prestrihy z prítomnosti (chlapec vo vyšetrovačke) do minulosti (dej v lietadle) a minulej minulosti (pokazené auto v zasneženej krajine) navodili výbornú atmosféru. Druhú časť by som uzavrel úplne inak, podľa hesla menej je niekedy viac. Zaznejú tu aj heslá ako "bezbožná Európa" "Čo ste ochotný udělat pro záchranu vašich skazených miest". Uponáhľaný koniec prinesie so sebou veľa detail chýb: pichá si injekciu do žily so vzduchovou bublinou; podtlak v lietadle cez rozbité okno s klesajúcou výškou zmizne; cez otvorené dvere počas letu nevzniká podtlak, nič "nevytiahne von" ani chlapca stojaceho rovno pri otvore....Záver fajn: "Kde mám medvídka!". ws

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Opäť pasti na teenagerov v podobe viacerých zakódovaných miestostí: elektrika vo vozni metra, laser v banke, tečúci piesok na pláži pri majáku a pršiaca kyselina. Tá scenéria pri majáku bola fakt úžasná, ako aj úvod v saune naozaj zaujal. Je to však príliš umelé, uponáhľané, kde tempo vôbec nevadí, ale chýba tu prepracovaná psychológia jednotlivých postáv, ako aj ich vzájomné prepojenie ako v prvej časti. Napätie je obstojné, aj výber miestností s rozličnými kódmi a vzájomnou spoluprácou. Záver sľubuje pokračovanie a ďalšiu pomstu zranenej osoby. ws

Nepovedenej kšeft (2015)

Beckett (2021)

Nesmrteľný černoch bez mimiky pobehuje po Grécku. Tešil som sa na Aliciu, bohužiaľ po 10 min. ju už neuvidíme, iba ďalšieho černocha, ktorý nevie hrať a skazil celý zážitok z možno úspešného filmu. Zapletie sa do politickej hry, behá si s prestrelenou rukou, následne ho dobodaju nožom, behá ďalej agent z ambasády, ktorý ho má na muške sa radšej nechá od neho utlct rúrou a najväčší gól keď s prestrelenym bruchom skočí zo 6teho poschodia rovno na auto, nič sa mu nestane a ešte ide mlátiť chlapa v aute - toto nemyslíte vážne! Všetci naokolo výborné zahrali, ale toho becketta ste si mohli odpustiť a dať rolu niekomu skusenejsiemu, ktorý by aj reprezentoval film a nie ťahal do sraciek. Jeden záber na holate chrbty v posteli. ws

Krádež legendy (2003)

"To neni cesta do Palm Springs".."Když vezeš rakev, tak je". Pokus o vtipnú road movie, podľa skutočnosti, tešil som sa na Knoxwilla, veľa priestoru však nedostal. Johnny ide splniť kamarátovu poslednú voľu spáliť jeho telo v púšti. Keďže je švorc, požičia si pohrebák od hipíka, vlastne ide aj on s ním v žltom pohrebáku s katastrofálnym technickým stavom. Ten netrafí 50m bránu a nabúra do stľpa: "Byl jsem rozptýlenej..." Takýchto zábavnych heftov je viacej, aj sa nasmejete, ale ako celok je to slabšie celé spomalené, akoby si herci nevedeli spomenúť na dialógy. Idú sa pozrieť na "prázdnu" rakvu..."No jo dali nám plnou...". Policajt zlatokopke v závere: "Byla to sebevražda! On chtěl od vás utéct!" :) ws

Nadějná mladá žena (2020)

"Nezajdeš na večeři, ty potrhlá huso?" "Nebyla jsem tehdy moc šukézní..." No ona moc šukézní nieje ani teraz v roli pomsty jednej ženy. Príbeh pekne odsýpa, odvíja sa,."Aké video"..škoda,že ho neukázali, aspoň kúsok, úplne sa tam pýtalo. Záver dosť prekvapil, ale nepokazil rozbehnutú akciu so zdravotníckou striptérkou, absolutne bez sexepilu. Réžia to pravdepodobne chcela - dlhé zahalené šaty ako bojkot znásilnenia. ws

Burákový sokol (2019) odpad!

Po polhodine odvracania zraku od polonahého odporného dementa s dawnovym syndrómom, vozenia sa člnom po rakosi a pálení železných klietok som to vzdal, nieže to nebolo vtipné, ale bolo to úplne nagrc.