Jekyll and Hyde (2021) odpad!

Obal upútal, obsah a prevedenie už nie. Inscenácia: kancelária, Jekyll pivnica, izba prostitútky, Scotland yard a dvor před Jekyll sídlom. Tam sa to všetko odohráva s úplne slabým hereckým prevedením, prostitútke uvidíme nahé predlaktie, akcia žiadna, počuť iba zvuky, bez záběru, kamera stacionarna v pozadí miestností, otras.

Matrix Resurrections (2021)

WTF?! Modrovlasá japonská feťačka v spojení s mladým Morfeem bez emócie v žltom a modrom obleku bez akejkoľvek charizmy, Neo ako chudák bezdomovec, ktorého ovláda a zachraňuje Trinity. Taký Mad Max skřížený s resident evil a otváraním portálov, bez príbehu, emócie, bez odkazů, iba taký nudný pozliepanec všetkého možného bez hlavy a paty. Najlepšie scény boli prestrihy z prvej časti trilógie. Určite sa pod tým podpísala nedávna zmena pohlavia režisérky, ktorá je zmätená sama zo seba nieto ešte napísať dobrý scenár na tak ťažkú tému. Obrovské sklamanie. Ws

Red Notice (2021)

Perfektné! Vtipné, akčné, bez zbytočných kŕčov, dostatočná dávka napätia, zaujímavé rozuzlenie, len škoda že v predposlednej scéne neukázali Gal v tých sexi ružových šatách. Taký kríženec Ocean eleven, Indiana Jones a James Bond, ale v tejto trojke to skvele funguje. ws

Zlověstné tajemství (2021) (TV film)

Psycholog úchyl, macocha, 2 malé deti, mladá sexi opatrovateľka a problém na svete. Miestami príliš veľa násilia, ale ako celok fajn thriller o láske, žiadostivosti a psychopatovi a otcovi v jednej osobe. ws

Turist (2021)

Rusáci v Afrike to mi nejak nejde dokopy, skôr sneh. Pekne ukázané miestne problémy, osobné problémy postáv, akcia aj bojové scény fajn celkom reálne natočené. Pekne ukázané ako domorodé kmene medzi sebou neustále bojujú a vraždia bez štipky empatie. Mierové sily niekedy nechcú a niekedy nemôžu zasiahnuť...záverečná scéna v kaviarni úplne zbytočná.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Počiatočný chaos a nezmysly začnú postupom času dávať zmysel klbko tajomstvá sa odmotava a opäť zamotáva prepletené niekedy až čiernym humorom. Ľahká vtipná komédia na večerné uvoľnenie o postave z Pc hry, ktorá sa zamiluje do programátorky a tiež ženskej postavy vo virtuálnom svete. ws

Nesnesitelná krutost (2003)

Neodolateľný Jurko Clooney a ešte neodolatelnejšia Katarínka Zeta Jonesová v krutej hre právnikov, lásky, peňazí a zrady. Vtipné, dynamické, zaujímavé. Niekoľko posteľných scén bez obnažovania.

Čas (2021)

Výborný Thriller. Jedna pláž, jedna skala, jeden koral. Krásna blondínka sa vyzlečie donaha a vojde do blankytnej vody. Deti začínajú rásť nejako podivne rýchlo, vládne tu strach, nervozita, napriek tomu sa niečo pokazené opraví a tento tlak nevydržia všetci. Záver nám rozuzlí skoro celú záhadu, čo by farmafirmy dali za takúto pláž. ws

Armáda lupičů (2021)

Tak výborný nápad a tak debilný scénář a ešte debilnejšia réžia. Úvod totálne trápny, ako aj zombie v prestihoch a pozadí. Kostýmy sa k takejto téme takisto nehodili, ani trápny šéf Interpolu. Volil by som výber starších hercov a nie samých holobriadkov, ktorí ani nevedia hrať. Humor nútený, nevtipný. Tak na jednu *, vďaka exotickej Emanuel a DH schody ulicami Prahy na HT bajku dávam 2*. ws

Není čas zemřít (2021)

Nádherné scenérie, ťažké emócie. Všetko v pomalšom tempe bez zbytočných výbuchov, čo vôbec nevadí. Keď Malek v záhrade rozplýval nad rastlinami, že je šťastný až by spieval úplne si to pýtalo nejakú pieseň od Queen, ale neprišla. Bond bez drahých hotelov a mileniek, vzorný ochranca rodiny pred genetickým vyhladením ľudstva úplne otočil túto akčnú sériu. Záver veľmi smutný a dojemný. /kino Max/ws