Morgan (2016)

Nebyť tej otrasnej sivej mikiny, bola by hviezda naviac. "Nieje to ona, je to 'to'". Nízkorozpočtové scifi s chladnou až robotickou vyšetřovatelkou škod a zisku, 5 ročným ľudským experimentom Morgan, ku ktorej si vyviniete až príliš úzky vzťah. Neskôr vyjde najavo, že vôbec nieje tým, čím sa zdá byť. Scéna v lese pri poranenej lani nám to načrtne popredu. Krásne jazero v pozadí lemované majestatnymi horami v zapadajícím slnku naozaj pripomína raj. Záverečná scéna s dlaňami hore veľa vysvetľuje. ws

Reminiscence (2021)

Geniálne. Na tému počiatku, načreté v inom súdku: vypočúvacia tuba s vodou a elektródami na spomienky. Pomalý dej viac vsádza na city a premýšľanie nad hodnotou bytia a prežívania života či už fyzického alebo toho vnútorného popretkávaného hnevom, nenávisťou a láskou, kde najväčšia z nich je láska(keďže scenár aj réžia je žena, cítiť to tu). "Mala to všechno naplánované". Tajomná Mae, perfektný Jackman, zatopené Miami, kde spomienky sa miešajú s realitou, bary s bakou so zatopenymi budovami a korupciou prehnite mesto sa pomaly rozpadá aj s pošetilesťou mocných. " S kým to mluvíš?" " S mužem, který tě zabije" Zopár vášnivých scén bez odhalenia intímností. "Povedz mi príbeh so šťastným koncom" "Taký nieje, vždy skončí špatne, obzvlášť, když je šťastný" "Tak ho ukonči v strede" " A žili šťastne až do smrti"

Dva machři mezi nebem a peklem (1972)

3* dávam za scenérie pralesa a lietadlá. Bud a Terrence sa snažia prebiť ako poistný podvodníci, neskôr ako letecká spoločnosť v miestach kde podľa legendy je v horách ukrytý poklad. Zopár heftov: "však oni uhnou..." "Není tam žádna cesta, ale nemúžete ji minout..." "Měj si strach, hm". Humoru tu je menej, zato potešil havkáč: salašnícky bernský. ws

Spoušť (2021)

Diana Hopper by sa mi do hlavnej role viac hodila. Výborná ducharina! Mladý pár sa chce dostať z krízy, tak kúpia dom, kde sa stala vražda. Pomáha im sestra, začne brchať pes na šatníkové dvere, ona sa smeje: bee je tam mrtvola. Začnú sa diať divné veci: otvárajú sa dvere, presúvajú sa predmety, počuť kroky avšak u niektorých s logickým vysvetlením, až človek nevie, či je to naozaj duch alebo tej babe prepína. "Spala jsem na hovno, vypadám nahovno". Sestra sa dosmeje, keď stráži dom, sama sa spustí voda, niekto lomcuje kľučkou, zhasne svetlo... Po inštalácii kamier dokonca vidieť bielu ruku spod postele, prichádzajú nezmyslené SMS a zásielky. záver trocha sklamal svojou otvorenosťou, mohla sa zachovať tajomnosť. Jedna posteľná scéna bez viditeľných pŕs.

Deadpool (2016)

Počiatočná masakrová scéna až s trochu morbidným humorom odradí, ale príbeh sa postupne odvíja, rozvíja, vysvetľuje, na scénu prichádza sexi tanečnica a posledná šanca liečby v pochybnom zariadení. "Normálne to neříkam, ale nepolykej..." (rozpálený autozapaľovač v hube). Záverečná scéna veľkolepá s rúcajúcou sa železobetónovou plošinou a dvoma X-menami železný obor a krpaté vystrihané nesympatické neforemné ohňové žieňa, či čo to bolo. Zopár posteľných scén, bez odhaľovania intímnych partií. O humorné narážky tu nieje núdza: když je tvá levá noha Velikonoce a pravá Vánoce, múžu tě navštíviť medzi svátkami? :) potitx: pořád jste tu? Dvojka nebude, nejsou na ni peníze, ani L.Jackson s páskou nebude...:)

Bláznivá dovolená (2015)

Ten nastriekaný čierny penis cez polku hnusnej tyrkysovej bulharskej hondy mám doteraz pred očami:). Ako aj trčiaci Chrisov penis z boxeriek po titulkoch, ako aj zvracajúcu mamu blondínu na školskej párty, pehavého bojka s gitarou a malého šmejda s igelitovým sáčkom a raftingového inštruktora topiaceho sa v perejách. Kamkoľvek sa pohnú, všetko sa poserie a združujúca dovolenka ako to už býva iba rozoštve celú rodinu. Alebo? Lietam Econoair firmou, aby som bol doma s vami. Záverečná scéna sediaci manželia pri toaletách v lietadle na ceste do Paríža nemá chybu. Koľko trvá cesta? 12 hodín... Za hudbu by som dal * menej: "motherfucker" temerafy sa k rodinnej komédii fakt nehodia.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Akčná zábava počas celých 90tich minút počnúc budhistickým kláštorom a záchranou bieleho netopiera končiac. Samozrejme zábavnosť tu predovšetkým zabezpečuje Jim. Akcie a humoru viac ako v jednotke, podľa mňa je zábavnejšia, svižnejšia. "za stromom odbočíme do džungle" Jim strhne volant a rútia sa džungľou nevedno kam, výborná scéna parkovania Landrovera. Ďalšia výborná scéna v robonosorožcovi, kde uvidíme Jima nahého vypadnúť nosorohovi z ritného otvoru alebo zápas s gumeným krokodílom, spútaná opica na plti, nadrbaný papagáj. Neskôr vtrhnutie na konzulát na pštrosovi, naháňačka džungľou na Monster trucku alebo záverečná scéna: "Co se deje?" "Ženích tvrdí, že princezná nieje panna" "takže on na to přišel..."run. ws

Záhada Hory mrtvých (2013) odpad!

Neskutočná usa sračka a výsmech rusku. Banda puberťákov s blair witch kamerou (roztrasenou a sama tma) sa vyberú do datlova priesmyku. Po ceste dole v meste rozpadnuté budovy, autá v kopách snehu ako na poslednom smetisku a bar je zapáchající pajzel. Budiš. Nasledujú správy, že sú nezvestní. Postupujú do priesmyku, krásne, slniečko svieti, vonku -17°C a oni vnútri v stane nahý, dievčine vidieť dekolt a chrbát. Objavia tajný bunker (vchod 2 metrový zasypaný snehom vykopu v noci holými rukami), vnútri sú oživlé vyziable mŕtvoly a portál do inej dimenzie. Nápad slušný, prevedenie otrasné a už vôbec nechápem spomenutie Ďatlovej skupiny. Čo to malo spoločné s týmto?!

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Bratia - bravúrne! geniálne! Proste scenár, réžia, kamera, herci, príbeh 100%. Výborný nápad: 16:9 color párne časti (vyšetrovanie) vs. 4:3 čiernobielo nepárne (dobové - výprava), takisto prestrihy do čias 2.svetovej vojny oživili a dokreslili dej. Preludy zmrznutých mŕtvol a duchovný odkaz eskimákov žijúcich v divočine iba s prírodou a bohmi poukazuje aj na spiritualistickú stránku prežívania postáv. Táto skutočná tragédia nebola nikdy objasnená, tu sa im podarilo podľa všetkých dostupných informácii načrtnúť aspoň najpravdepodobnejšiu zhodu udalostí, ktoré viedli k zahynutiu celej výpravy. Odporúčam pozrieť aj film o filme z nakrúcania, kde režiséri aj ostatný zo štábu vysvetľujú úskalia a radosti z natáčania. ws

Sebevražedný oddíl (2021)

Sračka, od začiatku do konca. Trochu osviežila Harley, a sem tam vtipný žralok: Mňam, Mňam, bez nich by to bol odpad. Inak celé rozbité, nemastné, neslané, nedotiahnuté. Menej je niekedy viac. Inak všimli ste si, že kde hrá John Cena, tak film stráca na kvalite? Napr F&F9 tiež....ws