Síla vítězit (2015)

Pozitívne ladený príbeh atlétky o prekonaní ťažkostiach po vážnom dopravnom nehode, inšpirovaný skutočným príbehom. Aj keď sa to nezdá, tak film (napriek niektorým „klišé“ scénam) nesie v sebe niekoľko ponaučení a človek si zamyslí nad tým, že čo by spravil (ako by sa choval), keby sa ocitol v podobnej situácii ako Arianna. Miestami až príliš zjednodušený príbeh a scény. Napriek minimalistickej výpravy to má svoj pozitívni charakter. Sympatické postavy, jak na hlavnej, tak aj na vedľajšej koľaji. PS.: Vo filme sa objavila aj ozajstná Ariana Berlin. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Lekce života (2015)

Príbeh, ktorý ma so svojou jednoduchosťou príjemne prekvapil. Je to náučný, hlavne pre dnešnú generáciu. Nepriami preklad názvu „Lekce života“ by kľudne mohol byť aj po anglicky. A celý je to sfilmovaný jednoducho bez zbytočných naťahovaní. Pekná a dobrá rola pre D. Glovera. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Villa Capri (2017)

Nenáročná ľahká komédia v „senior“ štýle (dúfam, že s tým nikoho neurazím). Súperenie medzi M. Freeman a T. L. Jones je malou lahôdkou pre fanúšikov týchto velikánov. R. Russo stále vo skvelej forme. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Tad Stones a tajemství krále Midase (2017)

V porovnaní s prvým dielom je to o niečo slabší, ale prekvapivo nie moc. Celkom náučný príbeh jak pre mladých, tak aj pre dospelých. Vtipných scén je trošku menej, ale tých menej je niekedy viac. Z mojej strany tri silnejšie hviezdičky. PS.: Ten vták s tabuľkami je stále neprekonateľný. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Pokrevní mstitel (2017)

Scenár bez fantázie, herecky príliš obecný, režisérsky slabo natočený. Ten Cageov makeup už ani nespomínam. C-ová kategória, už len kvôli nevypracovaním scénam. Malé spomalené akčné zábery tu nepomôžu. PS.: J. Cusack by sa mal objavovať v (oveľa) lepších filmoch. Osobné hodnotenie: 56% (*)

Kam orli nelétají (1968)

Filmová klasika z prostredia II.WW. R. Burton / C. Eastwood connection funguje parádne. Scenár dobrý, decentne natočené akčné scény. Pozornosť diváka počas filmu neklesá. Na svoje pomery možno trošku dlhší, ako by sme to priali. PS.: A teraz idem spustiť si pesničku „Where Eagles Dare“ od Iron Maiden. Osobné hodnotenie: 83% (****)

Boj (2015)

Škandinávska dáma s pevnými základmi. Prvá polovina venovaná k vojne, druhá polovina k súdnemu procesu. V obidvoch prípadoch som však očakával oveľa viac výbušnejších a emocionálnejších scén. Z hereckej stánky nevyužitý potenciál T. Novotnej (Clausaova manželka). Na Európske pomery dosť dobre zvládnutá koncepcia. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Thelma (2017)

Neľahko „stráviteľný“ film z Nórska. J. Tirer sa snaží do svojho filmu zakomponovať rôzne elementy z rôznych žánrov (napr. thriller, dráma, psychologický, horor, sci-fi). To isté platí aj o tzv. dejových častiach príbehu (napr. flashback do minulosti (vždy dobre načasované), ľahké „erotické“ scény, nadprirodzene schopnosti). A celé to spravil celkom šikovne. Práca hercov/herečiek veľmi dobrá a pred E. Harboe ešte stojí veľká budúcnosť. Za rok 2017 je to jeden z najzaujímavejších európskych filmových experimentov. Osobné hodnotenie: 82% (****)

24 hodin života (2017)

Z celkového hľadiska lepšie B-ko, kde niektoré časti príbehu nestoja na pevných základoch. E. Hawkovi charakter T. Conrada celkom sedí. Solídne natočené akčné scény. Záver komentovať nebudem. Osobné hodnotenie: 72% (***)

I.Q. (1994)

Ľahká romantická komédia s (ne)malo porciou vedy. T. Robbins a W. Matthau (aka Einstein) sú skvelí a M. Ryan prekrásna. Najlepšia je aj tak scéna, kde veľkí vedci „nedovolenými spôsobmi“ pomáhajú T. Robbinsovi spraviť test. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Časové pásmo bylo změněno