Tulipánová horečka (2017)

Príbeh spíš priemerný bez väčšej fantázii. Tá „tulipánová horúčka“ tu hrá vedľajšiu rolu. „Kombinácia“ A. Vikander a Ch. Waltz je zaujímavá, ale tá chémia tu nefunguje tak, ako by mala. Za to pravdepodobne môže aj ich len malé a krátke scény, kde dialógy sú na vedľajšom koľaji. Kostýmy a vytvorené prostredie v poriadku. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Pevná linka (2017)

„S touto ženou otec nemôže mať nič spoločného. Ona by ho zjedla na raňajky. Ale jej kabát sa mi páči.“ Osobné hodnotenie: 67% (**)

Tátou krok za krokem (2015)

„Ani z tebou, ani bez teba.“ Otec, ktorý pred rozvodom opäť objaví svoje mladé dcéry a manželku, s ktorou sa rozvádza. Film nie je „komédia“, ani „dráma“. (A rovno tam chýbajú tie ozajstné Francúzke ingrediencie). Z hereckej stránky len (veľmi) priemerné výkony. Osobné hodnotenie: 67% (**)

Hrdá Mary (2018)

Film s klasickým príbehom, kde (takmer) celá pozornosť je venovaná herečke T. P. Henson. To až tak veľký problém nie je, pretože postavu Mary zvládla dobre. Problém je hlavne v scenári a v réžii, kde sa akoby na jednotlivé detaily zabudlo. Záver až príliš jednoduchý. Po dlhšom čase bolo dobré vidieť. D. Glovera (ale spíš by som ho videl v inej roli). PS.: Keby to dostal do ruky Quentin, tak by to dopadlo úplne inak. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Záverečný diel tejto ságy ničím neprekvapil. Je to v podobnom duchu ako predchádzajúce časti, z hereckej stránky bez výraznejšej osobnosti a výkonu. A hlavne nečakajte prevratnú záverečnú scénu. Osobné hodnotenie: 72% (***)

O těle a duši (2017)

Keď ste už dávno nevideli atypický romantický príbeh (lásku), alebo neviete, že čo si pod tým predstaviť, tak jednoznačne môžem odporúčať film od režisérky I. Enyedi. Film (príbeh) je skromný, bez zbytočných veľkolepých scén. Slogan „menej je niekedy viac“ tu platí na sto percent. Dvojica A. Borbély a G. Morcsányi je veľmi dobrá. Slečna Borbély podala veľmi slušný výkon, ktorý je počas celého filmu vyrovnaný (nič viac, nič menej). Menej výrazné vedľajšie postavy. Nedávno som spomínal, že maďarská kinematografie momentálne prežíva svoju (novodobú) renesanciu. Tento film to len potvrdzuje. (Nominácia na Oscara bola zaslúžená.) PS.: Scény so psychologičkou by zaslúžili samostatnú kapitolu (malý krátky film). Osobné hodnotenie: 84% (****)

Vyber si! (2017)

Francúzka komédia na odpočinok, spíš pre dospelých. Sympatická A. Lamy a jej nekonečné „nerozhodnutie“. Nečakal som od toho nič veľkolepé a nebol som sklamaný. Niektoré scény sú však nie úplne vypracované. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Ladíme 3 (2017)

Po druhom dielu som bol z hľadiska pokračovania celkom skeptický. Tretí (a pravdepodobne záverečný) časť však v podstate napravil reputáciu tejto ságy. Najkratší film z trilógie obsahuje takmer všetko, na čo sme doteraz boli zvyknutý (základ sa však v podstate nezmenil). „Bellas“ spievajú parádne a záverečný song opäť geniálny. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Kellyho hrdinové (1970)

Mierne netradičný príbeh zo sveta II. WW. Vtipné hlášky, dobré scény a veľmi dobré herecké obsadenie, dovolím si povedať, že pre tento film a príbeh dokonalé. Jedine záverečná scéna by potrebovala trošku detailnejšie vypracovanie (samozrejme, len z hľadiska príbehu). Trio C. Eastwood, T. Savalas, D. Sutherland je ku nezaplateniu. Avšak asi všetci uznáme, že vo filme jednoznačne dominuje T .Savalas aka „Big Joe“. PS.: A nenechajte, aby vás „negatívne vlny“ zasiahli. Osobné hodnotenie: 85% (****)

Vražedný bestseller (2016) (TV film)

Celé je to na slabej úrovni, akoby vytiahnutý zo spodného „šuflíka“, natočený a režírovaný narýchlo. TV film bez akýchkoľvek ambícií. Vanessa Ray je však celkom sympatická herečka. Osobné hodnotenie: 55% (*)