Ferdinand (2017)

Milý, jednoduchý, zábavný, ale dosť predvídateľný, miestami dostatočne nevyužitým potenciálom vedľajších postáv. Spíš pre najmladších (ale pozor, pretože po jeho videní môžu poprosiť rodičov, aby mali doma vlastného býka). Z mojej strany silné tri hviezdy, pretože to vďaka skvelým vedľajším postavám má svoje čaro. PS.: Eliminácia mucha s jedným okom nemá chybu. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Maudie (2016)

Film o živote Maudieho ma prekvapil hlavne so svojou jednoduchosťou a to zo všetkých strán. Dej nie je zbytočne prekombinovaný a režisérka zachytáva len to najpodstatnejšie, kde vždy necháva dostatočne voľný priestor pre účinkujúcich. Ani hudba nie je zbytočne komplexná, je jednoduchá a každý tón použitého nástroja (napr. piano alebo akustická gitara) veľmi dobre pasuje k scéne, v ktorej je použitý. Duo E. Hawke / S. Hawkins cíti jeden druhého a tá chémia vo filme funguje tak ako má. Vo vedľajšej roli veľmi sympatická K. Matchett. PS.1.: „Maudie! Vedeli by ste ma naučiť maľovať?“ „To sa nedá učiť. Keď chcete, tak maľujte.“ PS.2.: Ten krátky videozáznam (a v ňom ten úprimný Maudin úsmev) z archívu pred koncom titulkami vás zasiahne do srdca. Osobné hodnotenie: 84% (****)

Ten Thousand Saints (2015)

Film (aj) o tom, akoby nemali vychovávať rodičia svoje deti. Príbeh akoby zo Života, podfarbený (prevažne) s hudbou punk. Z hereckej stránky zaujme spíš „bezstarostný postup“ E. Hawka. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Wakefield (2016)

Spoiler! „Wakefield“ je akousi krutou hrou manžela, ktorý budí pocit, že je nezvestný (a tak aj žije) a popritom z blízka (z domu oproti) sleduje svoju manželku, ako sa s tým vysporiada. Z hereckej stránky trošku prekvapí väčšia obetavosť B. Cranstona. J. Garner len asistuje. Občas zaujímavé (a celkom pravdivé) filozofické myšlienky, avšak nie viac. Ten jednoduchý záver so slovom „Som doma!“ je z mnohých smeroch spíš výsmechom voči „určitej skupine“ divákov. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Prostě dokonalá (2017)

Všetko, čo som k tomu chcel napísať, tak už napísal spoluhodnotiteľ „Malarkey“. Nemám k tomu čo dodať, možno len „Never give up!“ Osobné hodnotenie: 74% (***)

Tygři železnice (2016)

Z celkového hľadiska solídne zvládnutá vec, kde je vidieť, že keď nie je potrebné, tak J. Chan už „zbytočne neriskuje“. Téma a príbeh zaujímavá, ale jeho filmové spracovanie v tomto štýle možno trošku dlhší. Kľudne by to mohol byť o 20 minút kratší. PS.: Záverečné pokazené scény sú u filmoch J. Chana takmer samozrejmosťou. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Večeře s Beatriz (2017)

2 odlišné Svety (ako Jing a Jang), 1 osoba s inou mentalitou voči ostatným. Ich konfrontácia však nie je zachytená (a hlavne zobrazená) tak, ako by mala. Škoda za to. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Dítě jménem Ježíš (1990) (seriál)

Z hľadiska príbehu je to veľmi zaujímavý, pretože o živote mladého Ježiša vieme pomerne málo. Celé na úrovni TV filmu, na ktorý sa dá pozerať a vďaka jednoduchým a nenápadným hereckým výkonom vám pozornosť vydrží až do konca. Osobné hodnotenie: 77% (***)

To nejsi Ty (2014)

Nadpriemerne zvládnutá dráma, ktorá s filmom Nedotknuteľní sa z globálneho hľadiska dá porovnať len v niekoľkých bodoch. Z hereckej stránky len mierne/občasné zaváhanie, najlepšie sa podarilo zachytiť 2 odlišné osobnosti. H. Swank hrá poctivo a citom a E. Rossum príjemne prekvapila. Príbeh/Film, ktorý so suchými očami sa dá precítiť/pozrieť len veľmi ťažko. Osobné hodnotenie: 84% (****)

Tom a Jerry - Tom Casanova (1951) (epizoda)

Keď plánujete oddych, tak s výberom tohto diela nespravíte chybu. Opäť skvelý diel s vtipným záverom. Osobné hodnotenie: 85% (****)