Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Film, ktorý dokázal prekonať úspech filmu Raiders of the Lost Ark. Film, kde môžeme vidieť najlepšiu spoluprácu „otca a syna“. Film, ktorý nie je len o archeológii. Film, ktorý ma asi najkrajšie ukončenie „jednej trilógie“. Film, ktorý ma silne motivoval, aby som sa viac začal zaujímať o dejepis a o kresťanstva. Film, ktorý určite patrí medzi 5 najlepších filmov, ktorý kedysi natočili. Osobné hodnotenie: 100% (*****)

In Dubious Battle (2016)

Ťažký príbeh z ťažkého obdobia. A to celé sa len začalo ako „protest“ za lepšie podmienky a za to, čo by jednoduchý pracujúci človek spravodlivo mal dostať. Prekvapivo vyrovnaný výkon od S. Gomez. J. Franco ako herec a režisér – osobne som celkom spokojný. Osobné hodnotenie: 73% (*)

Inferno (2016)

Film Inferno, aspoň v rámci možností, sa snaží čo najlepšie emulovať jak atmosféru tak aj príbeh známej knihy od D. Browna. Celkový výsledok nie je zlý – je to lepší priemer. Určite tu boli rezervy, ktoré by sa dali lepšie využiť. Dvojica T. Hanks / F. Jones takmer bezchybná. Keď chcete poznať skutočný záver, tak odporúčam si prečítať knihu. Ako to vo väčšine prípadov býva, kniha je lepšia. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Infiesto (2023)

Vypadá to tak, ako keby tvorcovia použili veľmi začiatočné nápady z prvej série True Detective. Zamiešanie pandémie COVID-19 do filmu v podstate nemá žiadny vplyv na príbeh (nikam ho neposúva). Atmosférou to chce napodobniť príbuzný škandinávsky pocit, to sa mu však darí len čiastočne. Trochu lepšie vedenie príbehu (a absencia COVID-19) a hlbšia spolupráca medzi vyšetrujúcim duo by film mohli posunúť na trochu vyššiu úroveň. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Infiltrátor (2016)

K tomu, aby to bol oveľa lepší film, bolo všetko dané. Kvalitní herci/herečky (B. Cranston, D. Kruger) a dostatočne kvalitný scenár, založený na skutočných udalostiach. Výsledok je však lepší priemer. Jednoducho chýba väčší elán, dynamika a moment prekvapenia. Ani neviem predstaviť, ako by to mohlo dopadnúť, keby to dostal režisér s väčšími skúsenosťami. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Infini (2015)

Slušne vybudované pozadie a hlavne prostredie, ktoré však vďaka nepremyslenej scenári (mám na mysli hlavne záver) zostávajú nevyužitým. Samozrejme aj réžia má svoje nedostatky. Vďaka tomu však film vo svojej kategórii zostáva podpriemerným. A ešte by to potrebovalo redukciu času zhruba o 30 minút. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Inherent Vice (2014)

Herecky dobre zvládnutý (hlavne exceluje J. „doc“ Phoenix), ale z hľadiska scenára a jeho dĺžky len ťažko zvládnuteľný film. P. T. Anderson mal dlhší a aj oveľa komplikovanejší/zaujímavejší film. Spomínate si? Osobné hodnotenie: 66% (**)

Inland Empire (2006)

Ten, kto pozná diela tohto ordinálneho umeleckého režiséra, tak vie, že čo môže očakávať. V porovnaní s Lost Highway a Mulholland, táto tvorba je ešte viac komplexnejšia. Každopádne práca kamery a spôsob natočenia snímky je geniálne. A ešte jedna vec: L. Dern v tomto filmu je neskutočne dobrá a dokonale pochopila Lynchove myšlienky. A k tomu je ešte extra hot! Osobné hodnotenie: 70% (***)

Insidious: Červené dveře (2023)

Patrick Wilson, tu predovšetkým ako debutujúci režisér, vyskúšal sám seba aj za kamerou. Nedopadlo to však tak dobre, ako si to sám predpokladal. Príbeh sa predovšetkým zameriava na poškodený vzťah otca a syna – kým neprekonajú svoje démoni, tak „nemajú šancu“ priblížiť sa k sebe a riešiť svoj vzťah. Z hľadiska danej ságy sa jedná o tuctový doplnok. Zo známych postáv bolo dobré vidieť Rosa Byrne a Lina Shaye, aj keď v malých rolách. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Insidious: Poslední klíč (2018)

„Aktuálne pokračovanie“ príbehu „Insidious“ je v podstate na rovnakej úrovni ako „Chapter 3“. Solídna réžia a herecké výkony. Pani Lin Shaye stále skvelá. Osobné hodnotenie: 73% (***)