Nepříčetná (2018)

Unsane pomerne dobre adaptuje klasické metódy, na ktorých u takýchto filmoch sme zvyknutý. Snaží sa ísť ďalej, ale mám taký pocit, že pán Soderbergh akoby sa niečoho zľakol. Tie ďalšie kroky (ešte dôraznejšie zaobchádzanie s hlavnou postavou, lepšie využite nádejných vedľajších postáv, väčšia nevypočítateľnosť záporáka) tu chýbajú. C. Foy hrá poctivo a spraví, čo môže. J. Pharoah je tu veľmi sympatická vedľajšia postava a J. Temple príjemne prekvapila. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Nepřítel (2013)

Sú filmy, ktoré aj po x-videní nám nedajú pokoj. Stále sa snažíme nájsť odpovede na to, že čo s tým myslel režisér, prečo bola hra aktérov taká aká bola a chceme pochopiť „chaos, nedešifrovaný poriadok“. K tomuto filmu sa ešte chcem vrátiť! Osobné hodnotenie: 81% (****)

Nepřítel pod ochranou (2012)

Na začiatku to vypadalo veľmi dobre a sľubne. Ale po 20 minútach už máte pocit, že samotný dej v sebe nemá príliš veľa noviniek (boj človeka proti skorumpovanému systému a proti ľudom, ktorí tento systém bránia). Tým pádom je to už na režisérovi a na hercoch, aby sa pokúsili o záchranu filmu. Vďaka bohatej hereckej rutine D. Washingtona sa to viac menej podarilo, na druhej strane R. Reynolds teraz pôsobil tak trošinku neiste. Výsledok: film, na ktorý sa dá podívať, ale len maximálne 2x. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Nerozlučná dvojka (2023)

Voľná a kompletne modernizovaná adaptácia svetoznámeho románu Miguel de Cervantes Saavedra vo forme animáku, kde cieľom sú najmladší predstavitelia publika. Má to veľké rezervy, ale tých najmenších pravdepodobne osloví.  Osobné hodnotenie: 68% (**)

Nerozluční (2019)

Jednoduchá a nekomplikovaná jednohubka, ktorá sa snaží byť naraz zábavná a poučná. To však jej nejde podľa predstáv. Scenáristicky maximálne zjednodušený príbeh a miestami aj deravý. Film nesie na pleciach a zachraňuje Alban Ivanon alias „Putyin“, ktorému dávam tretiu hviezdu. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Nerve: Hra o život (2016)

Priemerne natočený film, kde príbeh mal väčší potenciál. „Sociálna hra“ nového storočia? Radšej si zvolím minulosť! Fungujúci E. Roberts D. Franco connection. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Neříkej ani slovo (2001)

Slušne napísaný a zrežírovaný scenár. Herecky dobre zahraný, hlavne B. Murphy predviedla dobrý výkon (R.I.P.). Záver by však mal byť vypracovanejší – skončí sa to príliš jednoducho. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Neřízená střela (2010)

Another great movie from English actors! Odporúčanm pre tých, ktorý majú rád anglický humor. B. Nighy a E. Blunt boli veľmi dobrí. E. Blunt, ako vždy, bola nesmierne sexi! PS: M. Freeman s tými vlasmi je fakt ku smiechu. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Nesmrtelný (2015)

Samotná téma filmu zaujímavý, ale to „veľké prekvapenie“ alebo „nečakaný ťah“ chýba. Vo svojom žánru však snímok určite patrí medzi tých lepších. R. Reynolds opäť dobrý a rola mu sedí veľmi dobre. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Nesmrtelný život Henrietty Lacksové (2017) (TV film)

Začiatok dobrý, ale potom kvalita ide postupne dolu. Veľká škoda, pretože samotný príbeh ma veľmi zaujal. Predpokladám, že kniha bude oveľa lepšia. Osobné hodnotenie: 66% (**)