I.Q. (1994)

Ľahká romantická komédia s (ne)malo porciou vedy. T. Robbins a W. Matthau (aka Einstein) sú skvelí a M. Ryan prekrásna. Najlepšia je aj tak scéna, kde veľkí vedci „nedovolenými spôsobmi“ pomáhajú T. Robbinsovi spraviť test. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Lekce neslušného chování (2008)

Konfrontácia USA a GB pováh. Ozajstný veľký súboj medzi J. Biel a K. S. Thomas sa nekoná. Názov filmu v preklade „Lekcie neslušného správania“ je len metafora. Mínus za nevyužitie potenciálu charakteru, hrané C. Firthom. PS.: „Nemám žiadnu chuť smiať sa.“ „Ty si Angličanka, predstieraj to!“ Osobné hodnotenie: 72% (***)

Nezlob (2015)

Film, ktorý so svojimi scénami pravdepodobne nie je ďaleko od reality. Na druhej strane však nedokáže sám seba prekonať a pre diváka celé to servírovať bez kompromisov. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Stopy spravedlnosti (2017)

Príbeh, ktorý vo svojom žánru je dosť náročný. Bohužiaľ, základné motívy filmu v Živote sa aj v dnešnej dobe objavujú pomerne často. Hlavné postavy J. Chan a P. Brosnan (príjemne) prekvapili. Obidvaja vo svojich rolách podali nadpriemerný výkon. Najmä ma zaujala hra J. Chana – a aby niekto povedal, že mu vážnejšia rola nesedí. Akčné scény decentne vypracované, bez väčších trikov a kombinačiek. Vďaka tomu je to celý bližší k divákovi. Osobné hodnotenie: 83% (****)

Vládci vesmíru (1987)

Prvý film, kde som videl D. Lundgrena. Dnešným okom toto B-ko by som hodnotil trošku inak, ale v mojom detstve tento film, jeho príbeh a akčné scény mali (a stále majú) zvláštne miesto. A na konci 80-tych rokoch efekty, použité v tomto filme, neboli katastrofálne. Aj z nostalgických dôvodov jasné tri hviezdy. PS.: „Gwildor!“ „Dobre, už idem, už idem!“ Osobné hodnotenie: 71% (***)

Insidious: Poslední klíč (2018)

„Aktuálne pokračovanie“ príbehu „Insidious“ je v podstate na rovnakej úrovni ako „Chapter 3“. Solídna réžia a herecké výkony. Pani Lin Shaye stále skvelá. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Tulipánová horečka (2017)

Príbeh spíš priemerný bez väčšej fantázii. Tá „tulipánová horúčka“ tu hrá vedľajšiu rolu. „Kombinácia“ A. Vikander a Ch. Waltz je zaujímavá, ale tá chémia tu nefunguje tak, ako by mala. Za to pravdepodobne môže aj ich len malé a krátke scény, kde dialógy sú na vedľajšom koľaji. Kostýmy a vytvorené prostredie v poriadku. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Pevná linka (2017)

„S touto ženou otec nemôže mať nič spoločného. Ona by ho zjedla na raňajky. Ale jej kabát sa mi páči.“ Osobné hodnotenie: 67% (**)

Tátou krok za krokem (2015)

„Ani z tebou, ani bez teba.“ Otec, ktorý pred rozvodom opäť objaví svoje mladé dcéry a manželku, s ktorou sa rozvádza. Film nie je „komédia“, ani „dráma“. (A rovno tam chýbajú tie ozajstné Francúzke ingrediencie). Z hereckej stránky len (veľmi) priemerné výkony. Osobné hodnotenie: 67% (**)

Hrdá Mary (2018)

Film s klasickým príbehom, kde (takmer) celá pozornosť je venovaná herečke T. P. Henson. To až tak veľký problém nie je, pretože postavu Mary zvládla dobre. Problém je hlavne v scenári a v réžii, kde sa akoby na jednotlivé detaily zabudlo. Záver až príliš jednoduchý. Po dlhšom čase bolo dobré vidieť. D. Glovera (ale spíš by som ho videl v inej roli). PS.: Keby to dostal do ruky Quentin, tak by to dopadlo úplne inak. Osobné hodnotenie: 69% (**)