AC/DC - Thunderstruck (1990) (hudební videoklip)

Parádna hard rock pesnička, ktorá vás nakopne tak, ako to má byť. AC/DC v plnej energii. Osobné hodnotenie: 100% (*****)

6,9 Richterovy škály (2016)

Slabý, jak z hereckej tak aj z režisérskej stránky. A strašne by ma zaujímalo, že aká skupina divákov bola tou tzv. cieľovou skupinou. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Woodlawn (2015)

Príbeh, ktorý vás dokáže naplniť pozitívnymi myšlienkami. Spojenie viery a športu je na dobrej úrovni. Napriek všetkému „USA futbal“ tu hrá len druhé husle. Osobné hodnotenie: 81% (****)

Ztracen v džungli (2017)

V poslednom čase sa akoby roztrhlo to tzv. vrecko so životopisnými filmami. Príbeh Yossiho hlavne osloví dobrodružne naladených divákov. Pomerne dobre zábery z džungle s menším počtom väčších a dynamickejších scén. Je vidieť, že D. Radcliffe si prípravu na tento film bral vážne. Jeho výkon hodnotím pozitívne. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Coco (2017)

Celovečerný animák (od Pixar) s prekrásnou hudbou (gitara v centru pozornosti). Ale viac dôležitejší je to, že sa jedná o celkom vydarený spôsob pre pripomenutie jedného z najdôležitejších vecí: nikdy nezabudnúť na tých, ktorí už medzi nami nie sú. Môžem odporúčať jak pre mladších tak aj starších. Jeden z najlepších „ľudských“ animákov za rok 2017. P.S.: Pes Dante je skvelý! Osobné hodnotenie: 81% (****)

A tökéletes gyilkos (2017)

Komorný krimi z Maďarska z dostatočne komornou atmosférou. Finále však príliš priemerný a jednoduchý. Z hereckej stránky bez väčších výhrad. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Vôbec sa s tým netajím, že prvé dielo „bad moms“ sa mi páčilo. Pokračovanie však už nemá v sebe toľko elánu, ktorý by potreboval. Základná koncepcia príbehu nie je zlá, ingrediencia aka „staré matky“ má v sebe dostatočný potenciál, hlavne vďaka vydareného castingu. Tretiu hviezdu dávam dvojici K. Hahn / S. Sarandon – práve oni držia film nad vodou. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Můj život idiota (2007)

Z hľadiska životopisného filmu slabší priemer a z hľadiska réžie taktiež. S. W. Scott sa na rolu Jeffa hodí, a to, že by sa nesnažil, sa povedať nedá. Osobné hodnotenie: 61% (**)

Madam služebná (2017)

„Je nás 13. Pri stole nás nemôže byť 13. Je to nešťastné číslo.“ To „nešťastie“ pravdepodobne zasiahlo aj režisérku, ktorej sa nepodarilo z hercov a herečiek dostať „von“ to, čo by film (a hlavne príbeh) potreboval. Snímok, ktorý prejde vedľa vás takmer bez povšimnutia Osobné hodnotenie: 60% (**)

WikiLeaks (2013)

Základ dobrý a Cumberbatch & Brühl connection funguje dobre. Ale celý je to na úrovni lepšieho TV filmu a jednoduchou nepôsobí tak, ako by to mal pôsobiť. Konzekvencie príbehu samozrejme musí vyvodiť divák, a tak to má byť. Osobné hodnotenie: 74% (***)