Inspektor Regan (2012)

Nekompromisný vodca špeciálnej policajnej jednotky, tvrdé narážky a pomerne dobre zvládnuté naháňačky s autom. Rola pre R. Winstona šitá na mieru. Trošku by to potrebovalo natuningovať ten scenár. Osobné hodnotenie: 79% (***)

The Gambler (2014)

Scenár priemerný avšak dvojitý život Jamesa zahraný s M. Wahlbergom je viac ako dobrý. Tú ochotu od Wahlberga, schudnúť sa viac ako 28 kíl, si veľmi cením. Škoda toho, že to nie je viac dynamickejší. Monológ a dialógy v učebne na univerzite sú nadpriemerné. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Avengers: Age of Ultron (2015)

Pokračovanie Avengers je oveľa grandióznejší a z hľadiska výpočtovej techniky oveľa prepracovanejší. Zároveň, pán Whedon správne zvolil smer cesty, ktorý vedie k zobrazeniu charakterov jednotlivých účinkujúcich. A práve v nerovnováhe (PC technika/efekty vs. ľudský faktor) vznikla chyba. Je jasné, že to, čo u prvom diele fungovalo, u pokračovaní už nemusí. Myslím si, že pán Whedon by mal viac zariskovať a nie zostať pri vyskúšaných a dobre fungujúcich metód. Tým síce film zarobil opäť veľký balík peniazov (to však už od začiatku bolo jasné), ale nedokázal dostatočne prepracovať sa na ďalší úroveň. To je vo svete komiksov veľmi ťažký, ale nie nemožný. Z hereckej stránky opäť dobré výkony a nové tváre taktiež celkom dobre zapadli do príbehu. Druhé pokračovanie Avengers zostane v našich hlavách ako dobre prepracovaný akčný film s 95%-ným využitím PC techniky s malým náhľadom na „dark side“ našich hrdinov. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Zloba - Královna černé magie (2014)

Doplnok“ k príbehu Šípkovej Ruženky. Bolo to zaujímavé a celkom svižné. A. Jolie bola nadpriemerná – obe svoje charaktery (dobrá a zlá) zvládla na jedničku. Pravdu povediac som zvedavý na pokračovanie. Ale nabudúce by to chcelo ešte viac zaostriť na charaktery jednotlivých osobností, možno na úkor PC efektov. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Lidský kapitál (2013)

Viac-menej príbeh zo života, „natočený po kúskoch“. Slušné herecké výkony. Možno dĺžka je tak trošku na úkor kvality. PS: M. Gioli je okúzľujúca. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Noční běžec (2015)

L. Neeson a E. Harris boli nadpriemerní. Scenár však veľké prekvapenie v sebe nemá a po 30 minútach sa už dá odhadnúť, že ako to celé dopadne. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Dítě číslo 44 (2015)

Celkom vierohodne vytvorené ruské prostredie z 50-tych rokov a jeden veľmi smutný príbeh. Možno keby samotná dĺžka filmu by bola trošku kratšia a keby niektoré scény by boli lepšie vypracované, tak potom tu skoro nie je čo vytknúť. Z hereckej stránky v poriadku (T. Hardy je typický T. Hardy). Osobné hodnotenie: 78% (***)

Špinavý prachy (2014)

V podstate depresívny krimi s komornou atmosférou. Príbeh je jednoduchý, ale príliš pomalí na to, aby dokázal podať trošku väčšiu dynamiku celého príbehu. T. Hardy svoju postavu hrá so 100% koncentráciou a keby niekoho napadla otázka, že prečo sa v tomto filme zúčastnil, tak by som asi povedal len jednu vetu: Má rád psy! PS. Posledný film J. Gandolfiniho – R.I.P. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Šílený Max (1979)

Postapokalyptický film z konca 70-tych rokov. Možno trošku zvláštna predstava na našu budúcnosť, ale obávam sa, že miestami sa dajú nájsť „prípadné“ zhody. Celkom dobre natočená premena dobrého človeka na „mad mana“. Mimochodom jedná sa o snímok, ktorý dovolil vstup M. Gibsona do sveta Hollywoodu. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Nesnesitelná krutost (2003)

Ja by som tento film naznačil jednou veľkou satirou, kde sa dajú nájsť „bezcitné“ právniky,“ zlatokopky“ a falošné city. Scenár a celý filmový dej je typický „Coenovský“. Herecké výkony dobré, ale možno až moc prehnané (hlavne u Clooneyho). Osobné hodnotenie: 74% (***)