Zpátky ve hře (2012)

C. Estwood sa predsa len rozhodol, že sa opäť postaví pred kamery. Bolo to správne rozhodnutie. Z hľadiska hereckých výkonov všetko v poriadku až na J. Timberlake, ktorý až tak presvedčivý nebol. Príbeh dobrý možno réžia by mohla byť lepšia. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Na vítězné vlně (2014)

Ďalší film o americkom futbale, ktorý však predsa len je trošku iný. Prostredím je stredoškolská liga a sympatickí študenti/športovci. S čistým srdcom dávam na film štyri hviezdičky, pretože veľmi dobre našiel rovnováhu medzi športom, ľudskosťou, vierou a hlavne zdôrazňuje to, že najdôležitejší je rodina (mužstvo). Veľmi sympatický výkon od J. Caviezel. PS. Post zábery pri titulkoch zo „skutočného života“ a o skutočnom B. Ladouceurovi sú pôsobivé. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Žabák Ribit (2014)

Začína sa to nájdene, ale postupom času sa to celé vyšumí. Relatívne dobre nakreslené postavičky, ale celý ten príbeh by potreboval viac náplní. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Ve jménu otce (1993)

Silný a emotívny príbeh o tom, že sa za spravodlivosť sa nesmie prestať bojovať. Skvelé herecké výkony na čele D. Day-Lewis (jeho premena opäť bezchybná). Padajúce zapálené kúsky novín na poctu „otca“ s jemnou hudbou je jedným z top momentov. Zaslúžené nominácie na zlatú sošku! Osobné hodnotenie: 83% (****)

Je to i můj život (2009)

Bez akýchkoľvek pochybností veľmi silný príbeh. Ten boj a tú bolesť môže pochopiť len ten, kto sa s tým v nejakej forme stretol. Réžia dobrá ako aj herecké výkony. Dobrá rola A. Baldwina a zatiaľ najkomplexnejší a najsilnejší herecký výkon od C. Diaz. Osobné hodnotenie: 87 % (****)

Zrůda (2003)

Silný film so silnými hereckými výkonmi. Zamaskovanie Ch. Theron perfektné. Zaslúžená soška pre ňu, ale ani Ch. Ricci sa nenechala zahanbiť. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Z hľadiska scenára nie je to prekombinované a ani veľké prekvapenie nečakajte. Slušne režírované, kde režisér správne využíva potenciály svojich hercov. Z premeny a hry J. Deppa mi ešte stále stoja chlpy na chrbte. Po dlhšom čase to bol jeden z jeho najvypracovanejších výkonov. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Veterán (2012)

Film a postava šitá na mieru D. Treja. Diváci nenáročných akčných filmov si prídu na svoje. D. Trejo is Bad Ass. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Záverečné dielo obsahuje všetko, čo divák takýchto filmov má rád (dráma, akčné scény, srdce revúce momenty a zábery a aj „nečakaný“ dej). Musím sa však priznať, že by natočiť jedného veľkého záverečné diela namiesto dvoch „malých“ by mohlo dopadnúť lepšie. Záver nie je úplne vypracovaný. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Záverečné dielo rozdelené na dve časti. Začína sa to pomalšie ale potom sa to roztočí. Videli sme aj horšie pokračovanie. PS. R.I.P. Philip Seymour Hoffman! Osobné hodnotenie: 70% (***)