Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

C. Eastwood jednoducho má obrovský talent točiť takéto filmy. Bezchybná výprava príbehu s veľmi logickým a presne načasovaným striedaním scén zo súčasnosti a minulosti. Bezchybný a veľmi sympatický výkon T. Hanksa a skvelá asistencia od. A. Eckhart. „Skutoční hrdinovia“ a pasažieri na záverečných živých obrazoch pridajú ten určitý plus celému filmu. PS: „Keby ste sa vrátili do minulosti, tak čo by ste spravili inak?“ J. Skiles: „Letel by som v Júli.“ Osobné hodnotenie: 91% (****)

Sunset Boulevard (1950)

V roku natočiť niečo také nemohlo byť tak jednoduché. B. Wilder to ale dokázal. Majstrovské zobrazenie jedného z najväčších problémov Hollywoodu (mimochodom ten problém stále máme a Bohužiaľ aj budeme mať). Keď k tomu ešte dáme veľmi dobrú hudbu a skvelých hereckých výkonov (W. Holden, G. Swanson, N. Olson), tak dostaneme kultový film. Jaj! Na niečo som zabudol: originálny a skvelý záver, čo „vyrazí “ dych. Osobné hodnotenie: 85% (****)

Super (2010)

„Kopírovanie“ príbehu a filmu Kick-Ass. Avšak scenár a réžia je priemernejší. Miestami jednotlivé scény a dialógy sú príliš podpriemerný. E. Page však ako „superhrdinka“ je neodolateľná. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Superbad (2007)

Celkovo vtipná a nervy nevybičujúca komédia na jeden víkendový večer. S. Rogen a J. Hill sú dobrí, ostatný spíš asistujú. PS: „Máš len jedno meno? Čo si ty, Seal?“ Osobné hodnotenie: 72% (***)

Super-Blb (2022)

Známy herec/režisér Philippe Lacheau a jeho verný priatelia sa vracajú s ďalšou ľahkou komédiou, ktorá má len jeden cieľ: zabaviť diváka. Teraz témou je najmä paródia na DC/Marvel super-hero filmy, s malou odbočkou na iné, skutočné veci zo života (napr. vzťah mladšieho muža zo staršou ženou). Jednotlivé scény (napr. ) viac-menej fungujú, ale ako celok nedosahujú nadpriemerných kvalít. Odbočka na Logan potešila a pózovanie Avengers taktiež nebolo zlé. V závere „skutočného Badmana“ vidíme dokonalú komerčnú reklamu na vysávačku. Jednohubka, ktorá síce dokáže človeka na 85 minút vypnúť, ale dlho v pamäti diváka nezostane (výnimkou možno pár malých, krátkych scén). Osobné hodnotenie: 70% (***)

SuperBob (2015)

Mala to byť aká si paródia na „superhrdinu“, ale skončilo to fiaskom. Anglický humor tu vôbec nefunguje a „romantickej vlne“ je cítiť, že je to umelo zosilnené. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Supercela (2023)

Low quality snímok, ktorý s D-čkovvým scenárom v danom žánru nemá čo ponúknuť. Film pre najmenej náročných divákov. Čo tu hľadá Alec Baldwin? P.S.: Jeden z posledných filmov Anne Heche – R.I.P. Osobné hodnotenie: 56% (*)

SuperClásico (2011)

Príbeh, u ktorom bol scenáristom pán Život! Ja si osobne myslím, že s takým príbehom a problémami, ktoré prezentuje, sa Bohužiaľ často stretávame. Škoda, že réžia a účinkujúci neboli vo väčšej harmónii. PS. Scéna „Christian+vaňa+pokojská“ je parádna. Osobné hodnotenie: 68% (**)

Superfly (2018)

Film „Superfly“ sa snaží napodobniť klasické snímky daného žánru (vládnutie bandami/drogy/zrada). Pán „Director X.“ však dosahuje len do výšky „slabší priemerný“. Film ako celok krváca z viacerých rán, ale zase nemôžem povedať, že by som úplne stratil pozornosť počas jeho sledovania. Najviac ma prekvapil účasť J. Morrisonovej. „Dr. Cameronová“ v úplne inej role. Nehovorím, že to nezvládla, ale je ešte v čom sa zlepšiť. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Superhypochondr (2014)

Nápad dobrý, aj D. Boon (ako herec) vyhovuje na rolu „človeka, ktorý si myslí, že stále je mu niečo“. ALE, film z hľadiska réžia je slabší, scenár je nepremyslený a charakteristické časti francúzskej komédii sa hľadajú ťažko. Osobné hodnotenie: 60% (**)