Forgotten Evil (2017) (TV film)

Thriller pracujúci so známymi zložkami. Všetko na úrovni TV filmu s jasným príbehom bez prekvapení. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Forrest Gump (1994)

Nie je jednoduché popísať tento film – toto umelecké dielo. Všetky tie pocity a emócie, ktoré sa dostanú na vrchol pri sledovaniu jedného z najväčších a najlepších filmov kinematografie, nie je možne vyjadriť a popísať slovami. Keď mi dovolíte, tak nebudem opakovať vety, ktoré predo mnou už napísali o hercoch a režisérovi. Ale predsa len jedna vec: všetci herci, ktorí vystupujú vo filme podali 100% bezchybný výkon. Pre mňa jeden z mála filmov, na ktorý sa podívam z novu a znovu, a vždy tam objavím ďalšiu a ďalšiu úžasnú vec. No a hudba? Tak tomu už vôbec nie je čo dodať! Alan Silvestri a jeho majstrovské dielo. Keď pri začiatku a konca filmu na tú dojímavú hudbu vám netečú slzy z očí, tak chyba asi bude na vašej strane. Film, ktorý dostal 6 Oscarov z 13 nominácií. Pravdu povediac, by zaslúžil oveľa viac – myslím tých 13. Osobné hodnotenie: 100 % (*****).

Fortunata (2017)

Fortunata zachytáva kúsok zo života kaderníčky, ktorá má veľa problémov. Stroskotané manželstvo, mladé dievčatko s problémami (sociálneho charakteru), nie úplne ideálny pracovný štýl, priatelia s nejednoduchými problémami. Plán otvoriť vlastné kaderníctvo, to je jej sen, za ktorý bojuje každý deň, komplikujú hlavne tie spomínané veci. Samotný film vďaka skvelej Jasmine Trinca, ktorá mimochodom má fantastickú postavu, má svoj temperament a slušne zachytené momenty. Avšak celý film má krehké základy, samotný príbeh a vývoj charakterov tak trošku vedú do slepej uličky. Z mojej strany (po prvom videní) mierne horšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Fotbalová vášeň (2014)

Mal by to byť „trošku prehľadný“ film o vzniku/založení/pôsobení FIFA. Celý film však pôsobí dojmom, akoby jednotlivé scény, natočené nezávisle, boli k sebe len prilepené. To, čo by bolo potrebné trošku detailnejšie zobraziť, tak chýba. G. Depardieu a T. Roth viac-menej v poriadku. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Fotbal vs. mutanti (2022)

Nie príliš vydarená rozprávka pre najmenších, ktorý nápad čerpá  z Space Jam a pre chytenie nepriateľa si vypožičiava z The Real Ghost Busters. Tento animák, ktorý vizuálne nepatrí medzi tie najhoršie, si ocenia hlavne najväčší fanúšikovia Zlatana Ibrahimovića, a 'Weird Al' Yankovica. P.S.: Mimochodom, tento rok je to už druhý (filmový) projekt, ktorý sa aktívne venuje Zlatanovi. Viac tu. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Fotografie (2020)

Film chce byť romantický, vďaka dvojitej línii (druhý príbeh je viac-menej prezentovaný vo forme spomienok pi čítaní listu) trochu prekvapivý a „komplexnejší“, ale ani v jednom z týchto vecí sa jej nedarí. Režisérka Meghie prezentuje jednohubku, ktorá vďaka nie príliš výraznej dvojici (platí pre oba príbehy) sa rýchlo vyšumí. Škoda za to. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Fotr je zpátky (2021)

Film zachytávajúci tradičné nezhody vo veľkom rodine, ktorá sa dá dohromady len jedným cieľom: stráviť spoločne Vianoce. Z hľadiska príbehu tu nie je žiadne prekvapenie, ale to sa ani nečaká. Prípad „jedna vtipná scéna za druhou“ tu síce viac-menej je, ale tie scény nemajú vyrovnanú úroveň. Zaujímavý je však herecká garnitúra a bolo dobré vidieť hercov ako John Cleese a Kelsey Grammer. Jednoduchá a nekomplikovaná komédia, ktorá funguje polovičným plynom, ale tých 105 minút skončí tak, že si to ani nevšimnete. Táto jednohubka ma bavila viac ako nedávný Christmas-based film Netflixu (Love Hard). P.S. 1: Elizabeth Hurley je stále vo skvelej forme. P.S. 2: The Beatles-addicted divákov poteší Naomi Frederick. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Fotři (2023)

Komédia, ktorá predovšetkým chce pobaviť a len v druhom rade upozorniť (nielen) na problémy človeka, ktorý má problém držať pod kontrolou svoje nervy. Z hereckej stránky bez vážnejších problémov, z koncepčnej je tu zopár nevyužitých potenciálov. V rámci možností celkom slušný režisérsky debut herca Billa Burra. P.S.: Scéna, kde malé nevychované decko buchne do brucha tehotnú ženu, je však neakceptovateľná. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Fracek (2011)

No nemá to zmysel rozobrať do detailov. Je to skratka nezáživná záležitosť. Z hereckého hľadiska prijateľné, ale až na posledných 20 minút je to (zlý) vtip žánru „road movie“. Osobné hodnotenie: 58% (*)

Frajer Luke (1967)

Asi najväčší a najlepší film (okrem The Sting) P. Newmana. Keď vám trošinku pripomína The Shawshank Redemption (aspoň prostredie a partiu zločincov), tak nie ste ďaleko od pravdy. Výnimočnosť tohto filmu je to, že je v ňom dokonalej rovnováhe dráma, humor a originalita. Skvelá réžia (S. Rosenberg), hudba (L. Schifrin) a herecké predstavenie (okre Newmana ešte G. Kennedy) sú už samozrejmosťou. Osobné hodnotenie: 90% (*****)