Battle at Big Rock (2019)

Našťastie sa nejedna o zbytočný medzi kus medzi Jurským svetom 2 a 3, ale Trevorrow ide rovno na vec a v pár minútach predvedie solídnu akciu s dobrými efektami. Ako vnadidlo po spackanej dvojke to funguje celkom fajn a určite sa teším na ďalší diel viac ako pred ôsmimi minútami. https://www.youtube.com/watch?time_continue=517&v=C7kbVvpOGdQ 80% - 4*

Muž bez stínu (2000)

Kevin Slanina a jeho asi najlepšia rola. Bohužiaľ sa to nedá povedať o režisérovi. Paul Verhoeven natočil v 90tých poriadne pecky a okrem zaujímavé príbehu, fajn kulís, napätého záveru a úchylných scén to trošku nudí. Začiatok sa rozbieha skutočne pomaly, zato od polky naberie Muž bez tieňa tie pravé grády. Bohužiaľ slušne efekty a dobrý záver filmu to vyššie nevytiahnu, pretože postavy sú niekedy tupé ako tágo. Škoda. 70% - 3*

To Kapitola 2 (2019)

Aj keď to má síce o dobrých tridsať minút viac ako jednotka, nenudil som sa. Príbeh, postavy a predovšetkým znova dobre obsadený herci (až na pár výnimiek), to všetko tu dobre klape. Trošku mi vadil ten nevyrovnaný ton hororu krížený s nasilu vtipnými scénami, ktoré sa tu niekedy nehodili. A čo je to najdôležitejšie kazili atmosféru. No musím sa priznať, že zasmiať som sa zasmial. Aj keď tie scény sú niekedy ako päsť na oko a nespadajú do vážnej hororovej atmosféry, o ktorú sa Muschietti tak snaží, práve tieto vtipné scény s toho nerobia nudu. Záver ma tiež trošku sklamal, príbeh sa motal miestami vo flashbackoch a tak som čakal lepšie rozuzlenie a finále, ako to čo sme dostal, toto mi prišlo tak lacno odbyte. Každopádne čo sa týka réžie, tak je to rovnako kvalitne natočené ako prvý diel a tak isto aj lakačky fungujú výborne. Škoda toho nevyrovnaného žánru, kde sa občas, bije horor s komédiou. 70% - 3*

Osamělý vlk McQuade (1983)

"Keby som zavrel každého, kto sa po mne zahnal, bolo by pol štátu v base." Chuck je frajer ako vždy, no tento krát, v úlohe texaského šerifa, je tak trochu aj drsný Harry, čo vôbec nieje na škodu. Osamelý vlk McQuade nieje film, kde sa vo veľkom kričí hurá do boja ako v jeho iných filmoch. Tu sa Čakino drží celkom pri zeme a seka zloduchov predovšetkým pohladom, hláškami a potom až kopom s otočky. V závere sa to slušne rozbehne, príde samozrejme aj na duel Čak vs Carradine, ktorý je celkom dobre natočený a aj hudba tu má svoje čaro. Jeden s tých lepších filmov s nesmrteľným Čakom. 65% - 3*

Stopy spravedlnosti (2017)

Jeden s tých filmov, ktorí začínajú dobre a ešte lepšie pokračujú. Martin Campbell opäť povolal Jamesa Brosnana Bonda a postavil ho tento krát proti ázijskej hviezde. A som za to aj rád. Jackieho Chana som už dávno v niečom dobrom nevidel a tento typ príbehu o pomste mám celkom rád. Navyše táto "tatkovská pomsta" v serióznom kabátiku bez nejakých blbín Chanovi veľmi sedí. Za zmienku stojí aj dobra choreografia, kamera či hudba, ktorá pekne dotvára napätie. Príjemné prekvapko, bavil som sa. 80% - 4*

Delta Force 2: Kolumbijská spojka (1990)

Rovnako ako aj v sérii Nezvestný v boji aj tu ďalší diel domrvil Chuckou brat Aarron. Úvod bol strašne nezáživný ako aj záporáci, no našťastie sa to v závere začne slušne rúbať, explózie, granáty, samopaly, Chuckové kopy nechýbajú, čo ma potešilo, no oproti jednotke, ktorá sa snažila byť trošku seriózna a mala aj oveľa lepšie napísané postavy, je toto veľký kvalitatívny pokles dolu. 45% - 2*

Základní instinkt 2 (2006)

Jednotka bola pecka, od ktorej sa môže učiť veľa filmov. Tak skvelú atmosféru čo mala Verhoevenová jednotka sa pochopiteľne režisérovi druhému dielu nepodarila zopakovať. A to je to predovšetkým to, v čom bol prvý diel výborný. Príbeh ani tu nieje zlý, ale dialogy a ani tie postelove scény tu proste nemajú šťavu, všetko je nezáživné a David Morrissey sa tu len ťažko a neúspešne snaží dotiahnuť na vynikajúce Douglasa. 45% - 2*

Delta Force (1986)

Navy Seals s Biehnom a Sheenom ma viac bavila. No priznávam, že ani toto nebolo zlé. Chuck je ikona akčného žánru a Delta Force ale aj napríklad Nezvestný v boji sú filmy, ktorého ho prezentujú v lepšom svetle. Príbeh klasický o teroristoch, akcie taktiež klasické, americké a hrdinské, no Chuck dostal svoj priestor hlavne v závere a tým pádom som s jeho akcii vo finále nebol prejedený, takže možno aj preto ma to celkom bavilo. Veľké plus patrí aj výborne sekundujúcemu veteránovi Lee Marvinovi. 65% - 3*

Základní instinkt (1992)

Paul Verhoeven je skvelý režisér a to, že dokáže pracovať nielen s vizuálnymi efektami (RoboCop, Total Recall, Starship Troopers) dokazuje predovšetkým v tu - v Basic Instinct. Super scenár, výborná atmosféra, skvelá kamera a hudba a predovšetkým famózny koncert hercov! 90% - 5*

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Ďalšia komédia s akčnou ikonou, ktorú produkoval Ivan Reitman (Dvojičky, Junior). Nielen Arnie (Policaj zo škôlky, Všade samé zvončeky), ale ja Sly vyskúšal presedlať do komédie a rovnako ako v prípade Arnolda aj tu by iný herec takúto blbinku asi neuhral. Stallone drží tento film nad vodou a pár vydarených momentov sa skutočne nájde. Neodpisujte to predčasne a tiež nečkajte zázraky. 75% - 4*