Pí a jeho život (2012)

Je to rozhodne pekný film ... aspoň čo sa efektov a farieb týka. Príbeh tiež nie je zlý a zrežírované je to tiež velmi dobre, každá scéna a každé miesto ma svoj význam v príbehu, až na záver ktorý mi prišiel zbytočne natiahnutý. Na prvý krát je to rozhodne fajn, aj keď ten film nemá moc čo ponúknuť, ale je zaujímavé to sledovať, aspoň na prvý krát. No bojím sa toho, že na druhé zhliadnutie už Pí moc čo ponúknuť mať nebude a okrem pár zaujímavých scénok a pekných farieb a kamery, ostane len nuda. Zatial som spokojný. 80% - 4*

Dům na konci ulice (2012)

Priznávam sa, že som si tento film pozrel len kvôli Jennifer a neľutujem tu hodinu a pol čo som obetoval. Príbeh je klasický bečkový, ktorý sem tam obsahuje aspoň nejaký ten moment prekvapenia. Nie je to zlé natočené, atmosféra sa tam tiež občas nájde, ale aj tak je to film, kde osemdesiat percent viete už dopredu čo bude nasledovať. Celkovo je to nič moc a niektoré scény sú tam totálne zbytočné a od veci, ale aspoň že ta Jennifer a to finále ma dokázalo zaujať. 60% - 3*

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Béčkovejší námet už snáď ani neexistuje, ale Lundgren v tomto období ešte dokázal podávať dobré výkony či už v bitkách, hláškach alebo v posteľových scénach. 70% - 3*

Hotel Transylvánie (2012)

Jeden s tých lepších animákov za rok 2012, ale niečo mi tam chýbalo. Ten príbeh nie je zlý a je fajn, že je tam monštier až po strop Drakulovho hotelu, ale chcelo by to viac vtipnejších momentov. Na to kolko je tam postáv mi to príde trošku nevyužité. Každopádne sa jedná o fajn animák s dobrou animáciou a fajn postavami, ktorý viac zabaví ako nudí. Slovenský dabing tiež stojí za to. 80% - 4*

Země bez zákona (2012)

Tak toto bola skutočne lahôdka. Slušný začiatok filmu, dobrý rozbeh, stručné vysvetlenie, dobrý príbeh, v ktorom nechýba kúsok sýrovosti a skvelé herecké obsadenie (aj keď Garry Oldman mi prišiel trochu nevyužitý). Hardy je poslednú dobu čoraz lepší a Shia si drží svoj nadštandard. Prekvapil hlavne Guy Pearce, ktorý to ako skorumpovaný zástupca šerifa zahral skutočne perfektne. Lawlles ma celkom slušnú dobovú atmosféru a hudbu a vďaka prijateľnej dĺžke a perfektnému zrežírovaniu, film plynule odsypa. Jediné výhrady mám proti koncu, tam mi prišlo to finále také nevyvážené. 89% - 4*

Tristan a Isolda (2006)

Kevin Reynolds vie natočiť dobrý film (Robin Hood) a tento krát to opäť dokazuje, aj keď je cítiť, že rozpočet moc veľký nebol. Niektoré scény sú ale pekne natočené a majú Scotovský vizual (Ridley Scott je podpísaný ako producent), akcie sa tiež podarili aj keď ich je pomenej a výprava, či kostnými tiež stoja za to. Po tejto stránke film vyzerá tak ako má a aj herecké obsadenie nie je zlé, aj keď do roli kráľov by som privítal známejšie tváre. Sympaťák James Tristan Franco si vystačí skoro celý film len s kxichtom ako terminator a Sophia Isolda Myles je krajšia ako som si myslel. Hudba od Anne Dudley mi uviazla v ušiach ešte do teraz a tie scény kde zmizli všetky zvuky a ostala len hudba som skutočne miloval. Proti dĺžke filmu nemám žiadne výhrady, ale ten vzťah by chcelo nejako prepracovať aby bol uveriteľnejší napr. ako v Titanicu, potom by to bolo skutočne dobré. 80% - 4*

Cesta k ráji (1978)

Začiatok kariéry Sylvestra Stalloneho nebol vôbec zlý. Okrem toho, že už na začiatku svojej kariéry mal potrebnú charizmu dokázal aj režírovať a zároveň sa podpísať pod scenár. Slyho režijný debut Paradise Alley, je síce tak trochu kopírka slávnejšieho Rockyho, ale koho to vôbec zaujíma. Čo sa týka samotného filmu, tak všetko tam klape úplne v pohode. Herecký je to dobre obsadené, hudba od Billa Contiho tiež nie je zlá, dialógy sú klasický Slyovské (čo ja môžem, ten humor mi sedí) a príbeh je v podstate taká Rockyovská klasika, ktorá stále dokáže zaujať, ale moc toho nového neponúkne. 70% - 3*

Noční rande (2010)

Typická komédia kde nechýba ten pravý polotrápny americký humor. Claire a Phila už nebaví ten nudní manželský sterootypný život a tak si vyrazia na večeru aby tomu dodali šťavu. No skutočnú šťava príde až keď sa na scéne objaví Common. Zo začiatku trochu nuda, ale potom ako začne ísť do tuhého dokáže nočné rande upútať a pobaviť a tých 97 minút filmu dodáva slušné tempo. 70% - 3*

Divoši (2012)

Tak toto bol po dlhej dobe pre moje oči dosť drsný film. Nie že by mi to vadilo, nie som žiadna padavka, to len tak na okraj aby ste vedeli, že v tomto filme nie sú žiadne slepé náboje a ani tupé nože. Oliver Stone drsnú réžiu vie a tu v je opäť vidno. Príbeh je podstate jednoduchý, ale dosť zaujímavý, aby upútal vašu pozornosť. Okrem príbehu by som povedal, že vás upúta skôr herecké obsadenie, ktoré je fakt oku lahodiace. Travolta ako tak trochu posraný policajt, Benicio Del Toro ako najväčší hajzlík, s ktorého ide skutočne strach, Salma Hayek ako drsná (stále prsnatá) šéfka kartelu a ústredné duo Kitsh a Johnson ako záchrancovia svojej milovanej Blake Lively. Film je dosť dobrý a čím viac pribúda minút, tým je film zaujímavejší. Záver filmu sa skutočne podaril, ale dĺžka filmu by potrebovala trochu skrátiť. 70% - 3*

Konečná (2013)

Arnold is back! Arnie sa po 10 rokoch vracia späť ako sľúbil. A je to štýlový návrat. Do starého železa ešte rozhodne nepatrí, aj keď s tej charizmy už ubudlo. Tento krát už neporcuje ľudí mačetou, nezahodí ich aj s telefónnou búdkou a ani si už nedáva zelené barety na raňajky ako zvykol, ale prispôsobil sa svojmu veku a tak to do ľudí šije rovnakým starým rotačákom ako je on sám. Núdza o akčné scény rozhodne nie je. Každá akčná scéna je prekvapivo dobrá, premyslená a všetko má hlavu a pätu. Príbeh filmu je klasický a jednoduchý, chytiť zloducha, ktorý uteká s USA do Mexika. Na druhú stranu je ale kvalitne zrežírovaný. Ji-un Kim nie je žiadne režisérske béčko a okrem Arnieho, dobrých akcii sa podarilo aj herecké obsadenie a nezáleží na tom, či chodí po dvoch alebo po štyroch. 85% - 4*