Match Point - Hra osudu (2005)

Woody Allen ma vždy dokáže niečim prekvapiť a keď už som si myslel, že ma ničím neprekvapí prišlo to najväčšie prekvapenie, aké som v takomto žánri videl. Príbeh je síce jednoduchý, ale o to viac kvalitnejšie napísaný a zahraný. Film je to kvalitný už od začiatku aj bez toho záveru, ale povedal by som, že trošku dlhý. Chcelo by to trošku svižnejšie tempo. 80% - 4*

Last Night (2010)

Klasická romantická drama s príbehom, ktorý tu už samozrejme bol, no bez extra dobrého hereckého obsadenia a Clinta Mansella. Pravdu povedať, bez toho hereckého obsadenia by to bol len polovičný film a to aj jediný dôvod prečo som si ho pozrel. Nie že by herci podavali nejak extra dobrý výkon, ale pri takom nič moc príbehu, nech je aspoň na koho pozerať. Ale na druhú stranu, zase ani ten príbeh nebol najhorší a keď spojíme všetky tieto prvky do kopy, tak je s toho celkom slušný film. 65% - 3*

Patrola (2012)

David Ayer neopúšťa smrad kriminálu a aj tento krát v ňom zostáva. Po hitoch ako Training Day alebo Street Kings, Ayer svoj štýl nemení a používa rovnakú šablónku, no perfektne zrežírovanu. Ayer v Street Kings ukázal, že post režiséra zvláda bez problémov a tu je réžia opäť prvotriedna. Atmosféra a napätie filmu je fakt perfektné a v tomto žánre sa nájde len zopár výnimiek, ktoré by sa mohli pochváliť takou atmosférou. Herecky je to skvelo obsadené, kamera je prekvapivo dobrá a záver je skutočne perfektný. Jediné čo mi tu chýba, je len absencia nejakého lepšieho príbehu. 90% - 5*

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Nicholas Stoller a Jason Segel nie je zrovna moja obľúbená dávka humoru, ale keď sa k tomu pridá Emily Blunt a Judd Apatow hneď to vyzerá lepšie. Ako som už spomínal Jasona moc nemusím a pozrel som si to hlavne kvôli Emily a asi o to viac ma prekvapila hlavná mužská postava. Tento krát bola napísaná a zahraná celkom dobre a hlavne dospelo ... no, dospelejšie (v kopačkách mi prišiel otravný). Aj keď zásnuby na dobu neurčitú majú celkom priehľadný príbeh dá sa tu celkom fajn pobaviť. Celkovo film nie je nič extra, ale herci ho dokážu vytiahnuť trochu viac na svetlo. 70% - 3*

Dokonalá bouře (2000)

Wolfgang Petersen veľkofilmy skrátka vie. Teda, nie že by toto bol veľko film, ale sú v ňom dosť veľké vlny. A je to natočené fakt dobre. Herecké obsadenie je skvelé a dobrodružstvo rybárov na čele s kapitánom Clooney-m je fajn zrežírované. Kamera zaberá presne to čo má, efekty na tu dobu slušné, strih a tempo filmu posúvajú film pekne dopredu, James Horner hraje to čo má a zo svojimi obvyklými tonmi príjemne sprevádza film. Pokiaľ sa film točí v týchto vlnách, tak je to dobre, lenže ta dejová línia zo záchranou ostatnými tam bola zbytočná a ubralo to filmu ako na tempe, tak na kráse. Oblúbený soundtrack: There's No Good Bye Only Love. 70% - 3*

Uprchlík (1993)

Utečenec je jeden s tých filmov, ktoré sa zastavia až na konci titulok. Áno, až také neskutočne ma tempo. Herecké obsadenie je perfektné (Vynikajúci Ford vs Fantastický Tommy Lee Jones), úteky majú nápady (naháňačka v kanalizácii), nechýba dávka napätie, či správne vybičovaná hudba J.N Howarda, no predovšetkým hlavne príbeh stojí za to. Tak svižný a dynamický natočený thriller sa len tak nevidí. 90% - 5*

Šerifové (1998)

Aj keď pokračovanie už netočí Andrew Davis, Šerifovia sa mi ľúbia snáď miestami ešte viac. Utečenec hral trošku na dramatickejšiu notu (civilný Ford), no tu je to viac o akcii (zabijak Snipes). Tommy Lee Jones ma v zásobníku síce dosť nábojov, ale nedá sa to porovnať s počtom jeho hlášok. Rovnako ako u prvého filmu, tak aj tu je herecké obsadenie skvelé. Je to v podstate rovnaká šablónka ako prvý film, no tu sa viac hrá na akciu (nezabudnuteľná scéna v močiaroch), čo mne rozhodne vyhovovalo a to tempo filmu je tiež perfektné, rovnako ako skvelá hudba od Jerryho Goldsmitha. Slabšie ako jednotka, stále však napínavé a dobré. 85% - 4*

Život podle Dana (2007)

Film o tom ako sa Steve Carell zamiluje do priatelky svojho bratra, je síce blbý nápad, ale vzdoruje sa tomu dosť ťažko. Neveril som, že by ma to mohlo zaujať, ale je to tak. Tento príbeh je nie len dobre napísaný, ale aj dobre zahraný, obsadený, zrežírovaný a obalený príjemnou hudbou. Steve Carell ako Dan ma aj ďalšie problémy a to postarať sa o svoje tri dcéry. Vtipných scén sa tu nájde tiež dostatok, takže nuda rozhodne nehrozí. Kto má rád inteligentnejšie komédie rozhodne odporúčam. 85% - 4*