Nezvaný host (2020)

Najskôr napíšem dva dôvody prečo som to vôbec chcel vidieť, keďže to má také mizerné hodnotenie. Za prvé: už som dlho nevidel Brúsa Willisa. A za druhé: mám rád vesmírne lode a mimozemšťanov. Willis je po dlhej dobe znova frajer, jeho hlašky tu perfektne sedia. Čo sa týka druhého bodu, tak na oko to v prvej polke vyzerá fajn a kulisy vesmírnej lode nie sú vôbec zle. Horšie je to s mimozemšťanmi. Pokial sa ukazujú len ako infikovaný zombíci je to fajn, ako náhle chce par režisér ukázať niečo viac (akciu), stojí to za prd a záver je už vyložene na smiech (aj efekty). Samozrejme, čím viac sa tam toho deje, tým viac logických blbostí tam človek nájde, ale beriem to ako béčko, takže som ochotný niečo tomu odpustiť. Pritom je to celkom škoda, pretože úvod, ktorý sa snaží byť trošku pri zemi a tajomný je celkom fajn. Ani herci mi neprišli úplne najhorší. Taký bečkovy štandard a vedľa Willisa sa objaví zopár známejších xsichtov, ktorý si v minulosti čuchli aj k áčkovej produkcii. Film kopíruje niekoľko známych filmov (Votrelec, Vec, Doom), ale to je u béčkovích filmoch už skoro pravidlom. Našťastie je to krátke, takže to celkom ubehne a moc som sa nenudil. Pri filme tu aktuálne svieti mizerných 23 percent, ale videl som oveľa horšie filmy, takže tomuto musím dať viac. 40% - 2*

Rocketman (2019)

Je jasné, že úspech Bohemian Rhapsody na seba nenechal dlho čakať a tak Dexter Fletcher , ktorý dokončoval Fredyho, natočil aj ďalšieho hudobného velikána - Eltona. Hneď na úvod poviem, že to určite nie je také dobré ako Queen. A to s niekoľkých dôvodou. Prvý a ten najväčší je ten, že Queen mám rád a poznám hromadu ich pesničiek, zatiaľ čo od Eltona moc toho nepoznám. Asi len to najznámejšie. Druhý dôvod je príbeh, ktorý ponúkne zmapovaný len úsek Eltonovho života. To ako sa dostal k hudbe a k alkoholu, poprípade k drogám. Zvyšok vyriešia titulky, v ktorých nás odbijú a zhrnú všetko podstatné. A ten tretí je, že nemám rád muzikáli. Musím uznať, že tu mi to toľko nevadilo a bolo to dávkované a prevedené celkom s citom a dobre to zapadlo do filmu, no aj tak nemôžem povedať, že by ma to zaujalo. Každopádne ako celok je to fajn, dobre to plynie, nenudí to a Taron Egerton to zahral celkom s chuťou a keby aj vyhral Oscara ako Rami Malek, nedivil by som sa. S prázdnymi rukami však tiež neodišiel a aspoň ten zlatý glóbus si odniesol. Určite zaujímavý film, ktorý odporúčam, ale nie tak zábavný ako o triedu lepší Bohemian Rhapsody. 80% - 4*

Michael Kohlhaas (2013)

Mám rád tento žáner, mám rád Mikkelsena, ale toto mi prišlo divne zostrihané a hlavne neuveriteľne pomalé. Škoda, pretože príbehom ma to bavilo. 60% - 3*

Mistrovská úroveň (2020)

Nespomínam si kedy dostal Frank Grillo lepšiu úlohu. Väčšinu hra druhé husle drsňákov, vyhadzovačov, bodyguardov, veliteľov špeciálnych jednotiek, ale hlavnú rolu malo kedy. Aspoň nie v Ačkových vodách. Tu ju konečne dostal a pod režisérom, čo natočil veľmi fajn A-team ma dosť bavil. Keď už sme pri hercoch, tak na tento film som sa pozrel kvôli Gibsonovi, ktorý ma takú nevýraznú a malú rolu, že sa vôbec divím, že ho tam obsadili. V ďalšej vedľajšej mini úlohe síce poteší Michellle Yeoh, ale jej rola je tiež dosť malá. Celý film nesie na pleciach Frank, ktorý vždy keď umrie, prežíva deň znova a posúva sa ďalej. Bavilo ma to posúvanie v pred, ma to dosť zaujímavých scén, akčných aj vtipných, akcia zabaví, humor pobaví a príbeh ma tiež čo ponúknuť. Keďže to nie moc dlhé, tak ma to ani nenudilo. 75% - 4*

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

Keďže som videl oveľa horšie tínedžerské vyvražďovačky a vrátilo sa pôvodne obsadenie, nie je to najhoršie v rámci žánru. Nebolo to také napínavé ako jednotka, ale nenudil som sa a finále, či ostrov s ktorého sa nedá ujsť celkom zaujali. 55% - 3*

Tajemství loňského léta (1997)

Po dlhej dobre som sa rozhodol zopakovať si tento horor a znova to stalo za to. Kevin Williamson spolu s Vreskotom odpálil éru tínedžerských hororov a toto je jeho ďalší dobrý zárez. Objektívne je to asi na tri, ale v niektorých scénach je to celkom napínavé, obsadenie je sympatické, vrah s hakom strašidelne tajomný a hudba výborne doplna atmosféru. No predovšetkým je to pre mňa nostalgická záležitosť ako prasa, na ktorú si veľmi dobre pamätám, keď prišla na trh, ale hlavne aj v dnešnej dobe patrí k tomu lepšiu v tomto žánri. 75% - 4*

Soumrak templářů - Série 2 (2019) (série)

2. séria - 85%. Príbehom to nie je až tak zaujímavé ako prvý diel, ktorý pojednával o svatom gráli, ale ani dobre natočená pomsta nemusí byť zlá. A presne toto je ten prípad. Na konci prvej série ostali vyhrotené vzťahy, medzi kráľom Francúzka a rádom templárov a tak Filip, francúzsky kráľ, pomocou svojich ľstivých služobníkov a syna, rozpúta vojnu s templármi. Dvojka je priamočiarejšia ako jednotka, je rozhodne akčnejšia, drsnejšia, krvavejšia, strhujúcejšia, napínavejšia a oproti predošlej sérií o dva diely kratšia, čo je škoda (vysvetlím na konci). Dokonca aj Landryho postava mi tu príde sympatickejšia a jeho znova objavenia samého seba ako templára je celkom zaujímavé a dobre natočené. Veľkým plusom je postava Marka Hamilla v roli drsného majstra Talusa, ktorý vymenil chrám Jediov za chrám templárov. V druhej polke seriálu sa bojuje až do samotného konca a je to drsnejšie, ako by si niektorý mohli myslieť, takže divák nemá istotu, kto všetko prežije. Akcie sú síce pekne natočené, no logika išla zas trochu bokom a také obyčajne veci ako zhodiť dolu rebrík z hradieb, keď vás obliehajú, alebo postaviť stráže, aby vás neprepadli nápade asi každého, len nie hlavných hrdinov. Hudba tiež super, výborne to v scénach graduje. No finále je trošku sklamanie. Som síce rád ako to skončilo, ale chcelo by to aspoň diel navyše, pretože v poslednom diely sa toľko toho stane a nevysvetlí, až je to škoda, pretože kvalitu táto druhá séria ma. Škoda, že sme sa nedočkali aj tretej.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 7 (2020) (série)

7. séria - 70%. Prvé diely príbehom celkom vydarené, návrat Pattona Oswalta, či Agenta Daniela Sousa potešil. Zvyšok sa už nesie v štandardnom štýle a epizódach, ktoré už moc nemajú čím zaujať a finále po tých dlhých rokoch je dosť slabé. Vlastne som aj rád, že to konečne skončilo. Agenti by si zaslúžili lepší koniec, ale aspoň to zbytočne naťahovali. Aj táto séria ma skrátený počet epizód, takže to (našťastie) celkom ubehlo a zbytočne sa tu toľko nevarí z vody a netočíme sa furt v kruhu. Čakal som v závere tohto seriálu, že nám tvorcovia niečím vytrú zrak a pripravia si nejakú maškrtu, ale nič také sa tu nestalo a aj keby som to zabalil po štvrtej sérii o moc by som neprišiel.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 6 (2019) (série)

6. séria - 60%. Napriek tým zvratom a niektorým dobrým scénam, je to toho už veľa na mňa a vôbec to nefunguje tak dobre, ako pred tým. Je síce pekne, že sa tvorcovia vynašli a dobrí sa stavajú zlými a opačne, no napriek tomu ma to nestrhlo a nebavilo tak, ako tretia alebo štvrtá séria. Čím viac sérii a dielov Agenti majú, tým viac ma to nudí. Príbeh ma tiež úplne nechytil. Našťastie táto séria je skrátená a mala len trinásť dielov, čo je len plus.

Soumrak templářů - Série 1 (2017) (série)

1.séria - 70%. Mám rád stredovek, historické filmy, no predovšetkým sa mi páčia štýlovo vyzbrojení templársky rytieri. A tento seriál mi ich aj dodal. Na oko je to celkom pekne natočené. Pôsobivé kulisy, hrady, výprava, kostýmy, rekvizity, dekorácie nechýbajú, no je vidno na efektoch, že to veľký rozpočet nemalo, ale to nie je najväčší problém tohto seriálu. Bavil ma príbeh o svatom grále, no čo ma nebavilo a musel som to dlhšie vstrebať sú herci, ktorí mi tu moc nesadli. Tom Cullen sa mi tu moc nehodil a ani jeho postava nie je bohvie ako divácky príťažlivá a zaujímavá. A jeho romantická linka tu podľa mňa moc nefunguje, aj keď dianie okolo toho je aspoň zaujímavé. No čo ma viac žralo, boli logické blbosti, či už ohľadne historických nepresností, alebo v akciách. Čo sa týka samotných akcií je na čo pozerať a sú pekne natočené, no nič veľké okrem pár šermovačiek nečakajte. Aj keď sa Súmrak templárov pomalšie rozbieha a tie napínavejšie a zaujímavejšie epizódy prídu až v polke, nenudil som sa.