Osamělý vlk McQuade (1983)

"Keby som zavrel každého, kto sa po mne zahnal, bolo by pol štátu v base." Chuck je frajer ako vždy, no tento krát, v úlohe texaského šerifa, je tak trochu aj drsný Harry, čo vôbec nieje na škodu. Osamelý vlk McQuade nieje film, kde sa vo veľkom kričí hurá do boja ako v jeho iných filmoch. Tu sa Čakino drží celkom pri zeme a seka zloduchov predovšetkým pohladom, hláškami a potom až kopom s otočky. V závere sa to slušne rozbehne, príde samozrejme aj na duel Čak vs Carradine, ktorý je celkom dobre natočený a aj hudba tu má svoje čaro. Jeden s tých lepších filmov s nesmrteľným Čakom. 65% - 3*

Stopy spravedlnosti (2017)

Jeden s tých filmov, ktorí začínajú dobre a ešte lepšie pokračujú. Martin Campbell opäť povolal Jamesa Brosnana Bonda a postavil ho tento krát proti ázijskej hviezde. A som za to aj rád. Jackieho Chana som už dávno v niečom dobrom nevidel a tento typ príbehu o pomste mám celkom rád. Navyše táto "tatkovská pomsta" v serióznom kabátiku bez nejakých blbín Chanovi veľmi sedí. Za zmienku stojí aj dobra choreografia, kamera či hudba, ktorá pekne dotvára napätie. Príjemné prekvapko, bavil som sa. 80% - 4*

Delta Force 2: Kolumbijská spojka (1990)

Rovnako ako aj v sérii Nezvestný v boji aj tu ďalší diel domrvil Chuckou brat Aarron. Úvod bol strašne nezáživný ako aj záporáci, no našťastie sa to v závere začne slušne rúbať, explózie, granáty, samopaly, Chuckové kopy nechýbajú, čo ma potešilo, no oproti jednotke, ktorá sa snažila byť trošku seriózna a mala aj oveľa lepšie napísané postavy, je toto veľký kvalitatívny pokles dolu. 45% - 2*

Základní instinkt 2 (2006)

Jednotka bola pecka, od ktorej sa môže učiť veľa filmov. Tak skvelú atmosféru čo mala Verhoevenová jednotka sa pochopiteľne režisérovi druhému dielu nepodarila zopakovať. A to je to predovšetkým to, v čom bol prvý diel výborný. Príbeh ani tu nieje zlý, ale dialogy a ani tie postelove scény tu proste nemajú šťavu, všetko je nezáživné a David Morrissey sa tu len ťažko a neúspešne snaží dotiahnuť na vynikajúce Douglasa. 45% - 2*

Delta Force (1986)

Navy Seals s Biehnom a Sheenom ma viac bavila. No priznávam, že ani toto nebolo zlé. Chuck je ikona akčného žánru a Delta Force ale aj napríklad Nezvestný v boji sú filmy, ktorého ho prezentujú v lepšom svetle. Príbeh klasický o teroristoch, akcie taktiež klasické, americké a hrdinské, no Chuck dostal svoj priestor hlavne v závere a tým pádom som s jeho akcii vo finále nebol prejedený, takže možno aj preto ma to celkom bavilo. Veľké plus patrí aj výborne sekundujúcemu veteránovi Lee Marvinovi. 65% - 3*

Základní instinkt (1992)

Paul Verhoeven je skvelý režisér a to, že dokáže pracovať nielen s vizuálnymi efektami (RoboCop, Total Recall, Starship Troopers) dokazuje predovšetkým v tu - v Basic Instinct. Super scenár, výborná atmosféra, skvelá kamera a hudba a predovšetkým famózny koncert hercov! 90% - 5*

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Ďalšia komédia s akčnou ikonou, ktorú produkoval Ivan Reitman (Dvojičky, Junior). Nielen Arnie (Policaj zo škôlky, Všade samé zvončeky), ale ja Sly vyskúšal presedlať do komédie a rovnako ako v prípade Arnolda aj tu by iný herec takúto blbinku asi neuhral. Stallone drží tento film nad vodou a pár vydarených momentov sa skutočne nájde. Neodpisujte to predčasne a tiež nečkajte zázraky. 75% - 4*

Hitlerovy prohrané bitvy (2017) (TV film)

Videl som veľa dokumentov, takže ma len tak nič neprekvapí, no toto ma celkom prekvapilo a aj bavilo. Dokument pojednávajúci o Hitlerových zlých rozhodnutiach vôbec nieje na škodu, ale práve na opak. Pekná grafika všetko dobre a jasne vysvetlí a kľúčové bitky znova dostanú iný rozmer, kedže sa pozeráme na to ako Hitler si prehráva vojnu sám a nie jeho generáli, tanky a vojaci, ktorý boli mimochodom mimoriadne kvalitne. 90% - 5*

Sněžná past (2018)

Momoa presedlal s pyžama vodníka do zimného oblečenie v studenom thrilleri, kde musí zachrániť svoju rodinu pred zloduchmi. Je to priamočiare ako taký Rambo, ale bavilo ma to. Momoa je fajn, toto mu sedí a aj Lang zapasoval. Príbeh je jednoduchý, ale akcii je dosť, dobre sa to na pozerá, je to drsné, krvavé, akčné a krátke, takže to moc nestihne nudiť. Dal by som aj viac, ale v závere už sa diali trošku divoké akčné scény, ktoré sa vychýlili s kurzu prvej polovice. Tak či tak, ako akčný film je to dobre natočené, nenechajte sa odradiť hodnotením. 70% - 3*

Na věky věků (2012) (seriál)

Piliere boli lepšie a aj keď toto nemá také vysoké hodnotenie (na imdb 7/10) nenechajte sa odradiť, stále sa jedna o dobrý seriál. Bratia Scottovci aj tento krát ponúknu dobru výpravnú osem dielnu historickú zmes intríg s pera Kena Folletta. Herci síce nie sú žiadne hviezdy, par známych tvári s Game of Thrones sa objaví, ale viac nečakajte. Na druhu stranu, postavy sú celkom zaujímavo napísané, takže nuda nehrozí aj keď je škoda, že sú vykreslené až príliš čiernobielo. Buď sú to len sami dobráci, alebo veľmi zlí záporáci, niečo medzi tu chýba a tak trošku mi to uvažovanie postav prišlo neprirodzené v niektorých momentoch, ale bavil som sa aj tak. Vela akčných scén tu nieje, takže akcie nečakajte, ale zopár drsných scén sa tu nájde. Lokácie zo zámku s Bojníc potešia, je na čo pozerať, postavy máju zaujímavo rozdané karty a v rámci žánru je fajn seriál, ktorý nieje zbytočne naťahovaný. 70% - 3*