Proutníci (1996)

Vince Vaughna jsem do teď viděl jen ve filmech, kde byl o minimálně 10 let starší a najednou bum, změna a je z něj mladej kluk, kterej hraje čistě a užívá si. Jen přemejšlím nad tím, zda je lepší ten mladší nebo starší Vince. Ačkoliv se jeho hereckej talent posunul mnohem dál, je zjevný, že předpoklady pro to měl a takovýho bych rád viděl i dál a v lepších snímcích než v běžných béčkových komediích, který je zvyklej točit.

Jednorozený (1990)

Je na čase naučit se posuzovat stav, kterýmu říkáte deprese. Begotten posunul hranici deprese a temný ponurosti na úplně jinou úroveň. Audiovizuální zážitek byl poněkud chaotický. Alespoň já bych to popsal jako opravdový chaos mezi tím, co vidíte a tím, co si myslíte, že vidíte. Prakticky jsem očekával opravdovou explozi nechutnosti a překročení hranice toho, co normální člověk zvládne vidět, ale myslím si, že se nejedná o tak těžkej hardcore. Obraz je dost similární k původnímu filmu Upíra z Nosferatu, přičemž se mi tohle zdá jako adoptivní syn, kterej se od táty něco naučil. Je pravda, že úvodní scénka si s vámi dost pohraje a než zjistíte, co tam opravdu vidíte, nebo co jste viděli, udělá vám to dost guláš. Nelze srovnávat s filmy jako například Snuff 102, kdy se jedná o opravdu možná nejzvrhlejší kousek všech dob. Begotten bych spíše zařadil k Nosferatu, jen v nechutnější a depresivnější podobě. Pokud se má jednat o žánrovou nechutnost, brutalitu, či dokonce filmovej extrém, nechal bych na trůně sedět ne tak znamý, ale za to audio-vizuálně opravdu kvalitní a zničující zážitek Snuff 102, kdy bych opravdu nastolil maximální zákaz vybrané hrstce diváků (99,9%), kteří nejsou stavěni pro takový zážitek. Begotten je spíš pokus než noční můra, experimentální kousek, kterej se snaží působit o 50 let starší, než opravdu je. Nerad bych byl kritickej, ale nedostal jsem tolik, kolik jsem čekal. Nicméně je zcela jisté, že film přinesl někomu radost či inspiraci (M.Manson), a proto bych jej nerad zavrhoval. K filmu bych nasadil štítek Satirické básně s poselstvím, proč raději nezemřít, případné doporučení těm, kteří se chystají k seberaždě, nebo si neváží života. Odstrašující příklad a zpráva s tím, proč zůstat naživu.

Hotel Transylvánie (2012)

Ztráta hvězdy do plného počtu kvůli mainstreamově přetvořenému konci pro silně retardované party-boye, justiny biebery a jiný vykalený teens.

Tetsuo (1989)

Shinya Tsukamoto vyzkoušel více než halucinogenní dávku tripu a kvůli šílenému badtripu šel spát a ZDÁL SE MU SEN. Potom natočil Tetsuo.

Lítám v tom (2009)

Trochu vyspělejší filmová tématika, která je na solidní úrovni v rozumu a jednání lidí v současnosti na vyšší pracovní úrovni. Působí dost chytře s obsazením na jedničku a naprosto přirozené hraní skutečných lidí. Jako komediální drama působící opravdu pravě a drama na úrovni. Byl jsem potěšen Georgem Clooney, který nepřekvapí nikdy svou připraveností pro každou roli.

(1998)

Ty střihy, záběry, hudba, efekty, celej audiovizuální zážitek je ultrasilnej a buďto diváka znechutí a umučí svou naléhavostí, nebo ho pohltí a stane se z toho černobílý zážitek na dlouhou dobu. Najednou si připadám chytřejší než všechny učitelky matematiky, který jsem kdy poznal. Přítomnost pravdy je děsivá a forma jejího podání je silně dramatická a pokud celá realita funguje dle matematických vzorců, jen těžko by s tím člověk bojoval, aniž by zešílel. Celý snímek včetně teorií čísel, Vesmíru a vzorců, to vše mě ovlivnilo nejpozitivnějším způsobem, a to včetně úžasnýho OST. Ovace za mistrovské dílo, které si někdy rád dopřeji znovu a znovu. Herecký výkon Seana Gullette byl naprosto špičkový a bezchybný. Prakticky se jedná o film jediného herce, což zvedá úroveň dokonalosti ještě výš.

Snuff 102 (2007)

JEN PRO NEJOTRLEJŠÍ DUŠEVNÍ PSYCHOPATY A NEJSILNĚJŠÍ ŽALUDKY MEZI DIVÁKY!!!! Pokud vás neodradila první věta, tak si stejně rozmyslete, jestli chcete tento komentář číst, neboť obsahuje hodně spoilerů a popisů EXTRÉMNĚ NECHUTNÝCH scén z filmu. Pořád čtete? :-) Ihned pro začátek byste si měli říct, zda opravdu stojíte o to, abyste se postavili před film s podobnou tématikou. Je to ta nejdůležitější věc. Jestli vaše psychika (a že se o ní jedná v tý nejpodstatnější části) není dělaná pro podřezávání jateční zvěři, krájení lidských těl pilkou, zarážení hřebíku do ženských prsou, přímý prořezání hrdla chlápka a sledování, jak se z toho velkýho otvoru valej litry krve, nebo na týpka, kterej sváže 3 holky a všechny je postupně zlikviduje, tak film vynechejte, protože tohle všechno tam je. Rozepisovat všechny další odpornosti, který tenhle OPRAVDU BRUTÁLNÍ a NECHUTNEJ film obsahuje, by bylo jen zhoršení stavu, ze kterýho se ze sledování nacházím. Na sledování by vám nepomohlo ani celý plato antidepresiv, jelikož tohle má jedinej smysl, najít vaše nejhlubší pocity a totálně je zlikvidovat. Nerad bych vám před sledováním cokoliv znechutil, ale rád bych jen připravil NEPŘIPRAVENÉ diváky a že to jsou nejspíš všichni. ŽENY by si film ROZHODNĚ NEMĚLY POUŠTĚT. Dívat se na neukojenýho týpka, kterej těhotný ženský obříma štípačkama stříhá prsty na rukou, těžkýma botama jí šlape (spíše dupe největší možnou silou) na těhotný břicho, dokaď ho nesrovná a nevytečou z ní sračky, no, s tím se člověk hned tak nesrovná. Při některých sestřihlých scénách jsem měl opravdu velikej problém koukat dál, nebo nepřivřít oči. A nestyděl jsem se za to, jelikož to není žádnej lacinej horror, u kterýho zavírá oči vaše holka. Kdyby viděla něco alespoň z 10ti% podobnýmu tomuhle, seřve vás, uteče od vás a zbytek života stráví s post-traumatickou psychickou poruchou na nějaký klinice. Je docela dost závažná věc, že se někdo vůbec pokusil splácat něco takovýho dohromady, jelikož je hranice všech extrémů, odporností a necenzurovaném násilí na bezbraných lidech tímto dávno překonána a to MAXIMÁLNÍ silou. Pokaď někdo psal, že film nedokoukal do konce, tak ho samozřejmě nikdo nemůže považovat za sraba, protože málo je někdy hodně a tady se jedná o MAXIMUM všeho (ne)lidsky možnýho. Pokud na konci tohoto filmu někdo skončí s úsměvem, nebo dokonce řekne, že se mu to líbilo, měl by zvažovat co nejrychlejší možnou hospitalizaci v ústavu pro duševně chorý a nemocný lidi. Hodnocení je ovšem věc druhá a jestli dá někdo 1 nebo plný počet hvězd, to je na něm, o jeho úchylkách to (doufám) nic vypovídat nebude. A jelikož je v současný době film hodnocen 116ti uživateli, nejspíš o něm větší část populace neví, nebo si na něj netroufla. Na závěr lze jen řici, že slovo ODPORNÝ, ZVRÁCENÝ a ÚCHYLNÝ nabrala naprosto jinou váhu než doposud a že byla tak na úrovni 0,01%. Pokud se teď chvějete nedočkavostí a kapou vám z pusy sliny, tak jen do toho, nebudu vám bránit. Film je místy faktická nuda, ale v některých byste to za tu nudu radši vyměnili mrknutím oka. Film po dodívání úspěšně mažu a už ho NIKDY nechci vidět. To si radši najděte sólo video z ruských piteven a ty vás snad uspokojej, protože tenhle "snímek/film" nemá žádný význam, tudíž není nutno o jeho existenci vědět. Jdu si dát čaj s mlíkem a pokusím se změnit tu nicotu v hlavě, kterou momentálně mám.

Kanibalové (1980)

Píseň téma Na jaký způsoby se dá umučit, nakrájet a sežrat člověk. Jestli nemáte sebemenší důvod se pouštět do filmu s autentickými záběry s kanibalskými záchvaty zábavy, tak si ho ani nehledejte a udělejte sami sobě dobře. Je lepší nepoznat takový ty hnusný a tísnivý pocity na dně našich srdcí a těl, které tyhle filmy probouzí. Lovu zdar.