Schody (1998) (TV film)

Točité schodiště, postavení r. 1876 bez jediného hřebíku, je dodnes považování za malý zázrak. Nachází se v Novém Mexiku a tento film rámuje jeho vznik přitažlivým příběhem. Vynikající je zde William Petersen a Barbara Hershey.

Učebnice smrti (2008) (TV film)

Naivní thriler se spoustou nelogičností . Pronásledovaná učitelka , která se chová jako tupá husa , naprosto neschopní policajti a "geniálně vychytralí" ničemové - to je rámec celého primitivního příběhu . Celé je to potom napínavé , jako vyučovací hodina v dotyčné střední škole .

Temné vody (1995)

Nesnáším kriminálky, kde zloduch zadává policajtům úkoly a ti se je snaží tupě plnit. Jinak prý zločinec nebude polapen. Jsou to vlastně kvízy s předem dohodnutým scénářem. Takže i zde se pohlavně duální dvojice policistů akčně snaží lapit vrahouna , ale nudí a nudí.

Dům z písku a mlhy (2003)

Nemám rád vážná dramata , ale tato téměř antická tragedie mě dojala . Slušní lidé zde doplácejí na zničující osudové souvislosti cenou nejvyšší . Neuvěřitelný herecký výkon zde podává Ben Kingsley .

Harry to s vámi myslí dobře (2000)

Hovory a hovory , nekonečně se to táhne a nemá to ani atmosféru, ani napětí . Kamarád je až moc kamarádský, ale neupoutá.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Jou, jou, jou - ti hrajou ! Ale mě na nervy. Celá tato " komedie " je nevtipná, nudná a neskutečně rozvláčná. Scénář je postaven pouze na jediném vtipu . Herci sice hrají civilně, ale neskutečně podbízivě a trapně. To jste , pane Troško, kamsi šlápnul !

Muka (2008)

Zmatené , chaotické, nudné . Opakující se scény mučení jsou prokládány přeskakujícím dějem a celé se to táhne bez dalšího nápadu stále dokola. Ani krimi, ani thriler - spíš zdlouhavé psycho .

Bojovníci s peklem (1968)

Vidět Johna Wayna oblečeného místo do kovbojského - v obleku s motýlkem, či s kravatou, je zážitek . A evidentně se v tom necítí . Jinak je to plytký příběh o hašení hořících ropných vrtů , rámovaný romantickými zápletkami . Takže se buď hasí, nebo vyznává láska . Takže nuda.

Incident (1967)

Syrový a drsný film . První hodina nás seznamuje postupně s jednotlivými postavami , druhá polovina filmu je už silně dramatická. Všichni se totiž sejdou v jednom vagonu metra, kam přistoupí dva agresivní násilníci a začnou všechny terorizovat. Postupně se odkrývají jednotlivé povahy a charaktery, až do překvapivého a depresivního finále .

Hartova válka (2002)

Drama o zkoušce cti a charakteru v mezní situaci . Celý film z prostředí zajatecnkého tábora je vlastně konfrontací mladého idealisty s cynickým drsňákem. / Colin Farell - Bruce Willis / . Mohla by to být slušná divadelní hra, na film je to dost statické .