Smrtelné stroje (2018)

To tedy byla retardovaná sračka - přesně, jak napovídal už trailer. Nesmyslný svět, ploché charaktery, suchý příběh. Jediné, co bylo trochu zajímavé, byla vedlejší linka mezi osiřelou dívenkou a robomumií.

The Outsider (2018)

Zajímavý námět, režisér také své řemeslo ovládá, ale co je to všechno platné, když to stojí na strašně chabém scénáři. Nepřekvapuje, že je to z produkce Netflixu, je to jeho typický model: na první pohled zaujme, ale ve skutečnosti divácky neuspokojivý průměr až podprůměr.

Toman (2018)

Po dlouhé době český velkofilm, co se týče výborné výpravy i osobnostmi nabitého obsazení. Příběhově poněkud plytké, útržkovité, ale pro poučenějšího diváka zajímavý exkurs do historie, filmový obraz doby.

Jian jun da ye (2017)

Nacionalisticko-komunistická propagandistická báchorka, brainwashing v rámci přípravy na třetí světovou. Mao je tam samozřejmě zobrazen jako mudrc, který v pravou chvíli pronáší pravá moudra, ale snaha autorů ho polidštit vede paradoxně až k příliš relistickému zobrazení:  vidíme neustále hulícího primitiva, ze kterého padají hrozné sračky a z přiblblým ignorantským úsměvem vede miliony lidí k tomu, aby se stal největším masovým vrahem historie s větším "body count" než evropští socialisté Hitler a Stalin dohromady.

Liga spravedlnosti (2017)

Z braku film neupleteš. Legrační na tom je, jak by DC moc chtěli rejžovat jako Marvel, ale ten lépe a hlavně včasněji zabrnkal na diváckou strunu a DC se jen zadýchaně snaží dokázat, že má v zásobě taky spoustu přihlouplých postaviček v pláštěnkách. Snyderův Director's Cut to trochu vylepšil, ale ve výsledku to pořád znamenalo jen více pláštěněk...

War Machine (2017)

Je to takový dvojí podraz. Nejprve žurnalistický, když vojáci mezi sebe vpustí novináře a otevřou se mu, a on pak věci off-record vybleje na veřejnost. Že vojáci nadávají politikům a mají v opovržení civily? To je přece věc přirozená a nepřekvapivá. Když jste členem elitního bratrstva, které nasazuje život, aby jiní nemuseli, tak na to máte nárok. Já s tím problém nemám, já jsem rád, že ten krk nasazovat nemusím. Druhý podraz je, když na základě takového „žurnalismu“ ještě vzniknul tento film s přehrávajícím Bradem Pittem v roli dementního generála, který se suitou příživníků řeší nesmyslné detaily (vyžehlená uniforma) a vymyslí nesmyslnou operaci, při které zahynou civilisté. No tak… 1) Každý, kdo někdy pracoval v okolí někoho vysoce postaveného, tak ví, že takový člověk má kolem sebe stálý servisní tým, na který se může spolehnout, a je naprosto přirozené, že tým se s daným leaderem pohybuje po jeho působištích. A že takový tým řeší i takové směšné detaily, jako je sprcha nebo převlečení mezi schůzkami s jinými vysoce postavenými lidmi. Musíte prostě reprezentovat, dělat dojem, počítat s focením atd., takže pomačkaný oblek se prostě vyměnit musí atd. 2) Nesmyslnost operace má dokladovat, že v dané provincii žijí jen 4% obyvatelstva Afghánistánu, jenže ten těch provincií má přes třicet, což film zamlčuje. 3) Válku, v níž by neumírali civilisté, ještě nikdo nikdy nevymyslel. Vůbec nehodlám hájit válku v Afghánistánu, moc toho nepřinesla, jen se někomu v té posrané zemi dvacet let volněji dýchalo. Jen mne strašně rozčílily ty laciné argumentační fauly a manipulace, které film (a před ním evidentně předloha, kterou jsem nečetl) předvádí. Jinak musím říci, že je to obstojně natočené, jen takové roztříštěné a žánrově rozkolísané.

Zama (2017)

Naprosto výjimečně se mi stane, abych nějaký film nedokoukal. Tomuhle se to povedlo. A to jsem to zkoušel několikrát, nevzdával jsem se. Hledal jsem nějakou nezápadní historickou produkci a dostal pseudofilosoficko-psedoumystický film o ničem. Autor předlohy se prý inspiroval Dostojevským. Tak to jsme doma a vše se vysvětluje.

7 životů (2017)

Zajímavý námět, úplně debilní scénář s dírami jak Brno.

Americká idyla (2016)

Marxismus jako jed. Výstižný popis rozkladu jedince, který uvěří marxistickým frázím a mlácení prázdné slámy zastírané fanatismem ho dovede až na psychické a společenské dno. Odpověď, jak tomu zabránit, či rozhřešení nebo smíření, však film nedává.