-Bomba-

Česko
Horrorový fajnšmejkr

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 13.5.2011  21:06
    4teens (TV seriál) (2011)

Dopadlo to lépe, než jsem očekával. Herci nejsou nijak otravní, což je na české poměry pokrok a celé to má docela takový cool nádech. Ovšem jen takový střízlivý :). Na další díly se asi podívám a snad to bude alespoň tak dobré, jako první díl.

• 5.11.2009  19:34
    Antikrist (2009)

Neuvěřitelně silné dílo, které si nebere servítky. Co jsem tak různě četl komentáře, jsem zjistil, že kdekomu se Antikrist líbil ale už by ho nechtěl vidět znovu. A to je podle mě chyba, zatím jsem ho tedy viděl jenom jednou ale určitě si na něj ještě čas někdy udělám. Myslím totiž, že po druhém shlédnutí se Vám bude líbit více, než po prvním. Je tedy ještě možné, že dosavadní čtyři hvězdičky změním na pět.

• 1.11.2009  14:59

Armáda temnot se od předchozích dvou filmů zásadně liší a to nejen názvem. Ash se chová jinak, sebevědomě a občas sobecky. Začátek je velice zábavný ale od středu to začíná tíhnout. Je to horrorová komedie, což byli předchůdci také ale přece jen méně. Dle mého je Armáda temnot nejhorší díl trilogie ale i tak je dost dobrý, aby si zasloužil 5 hvězdiček.

• 1.4.2010  23:55

Atomové gymnázium mě docela zklamalo, škoda. Moc jsem se nezasmál a ani té brutality tam moc nebylo, na Tromu až moc kecání. Velká škoda.

• 5.4.2010  14:50

Lepší než jednička a to hlavně kvůli větší porci akce a humoru, jehož absence tak jako v prvním díle, není u Tromy zvykem. Dvojka je ve všech ohledech lepší, proto moc nechápu zdejší horší hodnocení, na druhou stranu je to zvláště u Tromy velká věc vkusu. Hlavní hrdina je vyvedenější a sympatičtější, subhumanoidi s hubou na břiše dobrý nápad a zvracející obří radioaktivní veverka rulez :).

• 18.2.2010  18:55

Peter Jackson si své začátky odbyl skvělými Bčkovými horrory, což by do něj divák, z jeho tvorby znalí pouze Pána prstenů, nejspíš neřekl. Bad Taste se stal komediálním-horrorovým-sci-fi kultem ale na Jacksonův další počin, Brain Dead, nemá, je totiž minimálně o stupeň horší. U Bad Tastu se totiž tak nezasmějete, nezhnusíte a celkově nepobavíte, což je dáno menší akcí. Má sice občas více hluchá místa ale dokáže zaujmout svým osobitým stylem, podobným starším filmům Sama Raimiho (Evil Dead). Pořád je to ale vynikající film, který stojí za připomenutí a několikáté shlédnutí.

• 14.2.2010  00:54
    Bitch Slap (2009)

Bitch Slap je hrozná blbost s trojkou sexbomb v hlavní roli. Mně ale nezaujal a to ani když jsem totálně vypnul mozek. Dějovou nesmyslnost bych ještě zkousnul ale to, co bylo šíleně debilní bylo natáčení před zeleným plátnem, které bylo tak odporné až hrůza. Jak už je vidět zde na csfd, své fandy si to najde ale já mezi ně nepatřím.

• 28.3.2010  16:19
    Boo (1932)

Na dobu vzniku slušná parodie mířená na horrorové filmy. Dnešní divák se asi těžko byť jen pousměje ale je zajímavé sledovat, co se dříve bralo za vtipné :).

• 2.12.2009  20:15
    Boogeyman (2005)

Všechno to začíná výborně, malý kluk leží ve své posteli a straší ho nějaký duch. Když zavolá otce, že se bojí, táta se podívá do skříně a něco ho vcucne a zabije. To vše s dobrou kamerou a hutnou atmosférou. Potom se ale film začne lámat, nesympatický herec v hlavní roli je asi tak stejně nudný jako samotný film. Opravdu mě to zklamalo a o tom konci s jasně počítačovým duchem ani nemluvě...

• 22.2.2010  19:44

Naprosto famózní béčko, plné libového gore a skvělé atmosféry. Příběh opět s nijak větší pointou ale o to u Fulciho nejde. Pro mně nejlepší film od Lucia, škoda jen, že se takové kvality nedržel pořád...

• 13.2.2010  23:01

Cabin Fever 2 je horší a zbytečnější než jeho předchůdce, samotný příběh není nic moc a ani postavy nejsou nijak sympatické ale občas jsem se i bavil. Brutalita docela ušla ale nějaké nelogičnosti ve filmu jsou prostě neodpustitelné. Policista z prvního dílu potěšil.

• 14.2.2010  12:49
    Clownhouse (1989)

Klauních filmů není zas tak moc a většina z nich není příliš dobrá. Výjimkou je samozřejmě Captain Spaulding a Pennywise. Všeobecně necítím z klaunů žádnou nejistotu a už jako dítě mi spíše přišli trapní. Takže v tomhle směru asi nejsem přímo cílový divák ale i tak jsem se občas dobře bavil, čistej průměr.

• 23.7.2010  20:05
    Comic Aid (TV film) (2005)

Hodnotím pouze vystoupení Derrena Browna :)

• 7.2.2010  16:05
    Creepshow (1982)

Povídky i comicsy mám hodně rád, takže jsem se na tuto sbírku těšil. Nejlepší byla podle mne úplně poslední, která byla zároveň i nechutná. Naopak nejhorší asi ta s Leslie Nielsen, toho prostě nemůžete brát vážně. Jinak je samozřejmě úplně jasné, kde se autoři Příběhů ze záhrobí nechali inspirovat.

• 7.2.2010  16:15
    Crooked House (TV seriál) (2008)

Důvod, proč jsem se na tenhle mini seriál podíval (mimo to, že je to horror), je účast Derrena Browna. Čekal jsem, že dostane pouze malé cameo ale skutečnost mě docela negativně překvapila. Na obrazovce se totiž ukázal asi jenom na 1 vteřinu + byl vidět na obraze a to až do druhého dílu. Trochu se projevil až ve třetí části, kde podle očekávání dostal pouze malou roli, avšak důležité postavy. Řekl jednu větu, udělal překvapený výraz a to je vše. V seznamu herců byl samozřejmě na prvním místě. První díl se mi líbil, byl příjemně uvádějící a byl jsem plný očekávání, kdy se Derren ukáže. Druhý díl byl už horší a celkově jakoby nezapadal do kontextu příběhu. Třetí byl asi nejlepší, kvůli Derrenovi a rychle ubíhajícímu času, kdy jsem se bavil. Jako celek ale sérii hodnotím za tři hvězdičky, průměr.

• 5.9.2017  21:39
    Dekadence dnes (TV film) (2017)

Velmi shanim tenhle dokument, nema ho nekdo, klidne jen v digitalni podobe? Kdyztak mi pls napiste

• 22.11.2009  13:44
    Demonia (1990)

Ano, je to sice jedno velké klišé a příběh to má nepatrný, ale já se docela bavil. Celému tomu tématu by slušelo víc brutality, aby se film trochu osvěžil ale alespoň tu máme roztržení chlápka vejpůl :). Jeden z horších filmů od Fulciho ale mně neurazil.

• 21.3.2010  15:36

No, na Daria Argenta to bylo docela slabý, rozhodně jsem očekával víc. A ani ta kočka se tam vůbec neukáže, vlastně o ní jako o zvířeti vůbec nejde, takže další nemilé překvapení. Plus je tam příšerně málo zabíjení a závěrečná pointa je, dá se říct, plonková. Sice jsem se při filmu přímo nenudil ale nemůžu hodnotit jinak, než za průměr.

• 28.2.2010  15:43
    Dracula (1958)

Jedna z mnoha adaptací nejslavnějšího filmového upíra, Christopher Lee výborný ale s ostatními herci je to už trochu horší, jejich často naivní a směšné chování se nedá jen tak přejít o notně to zmenšilo požitek z filmu jako takového. Jeden příklad za všechny – Když byl Jonathan Harker v sídle Draculy, prosila ho jedna žena (nevěsta?) o pomoc při útěku, chvilku debatovali a nakonec ho chtěla kousnout. V tu chvíli ale rozrazil dvěře Dracula a ženu napadl, pokousaný Jonathan to nenechal jen tak a snažil se mu v tom zabránit. Následuje střih a Harker se probouzí ve svém pokoji, naprosto ihned mu je jasné, že jsou oba dva upíři a že je musí okamžitě zničit, hrdinně vyhlašuje zánik zlu aby následně zemřel. Prostě stupidita... Přesto se ale jedná o jednu z těch zdařilejších variant Draculy.

• 18.2.2010  19:08

Už druhý díl byl pořádná srajda a to hlavně kvůli debilním hercům. Přímo ze srdce jsem nesnášel toho kreténskýho blonďatýho Draculu, kterej vypadal jak člen z nějaký přihřátý chlapecký kapely. Třetí díl už dopadl o něco lépe, máme tu sice pořád lovce upírů z Asie, kterému jeho roli a trpění při proměně (vždycky se stačí svléknout do půl těla) ani náhodou nežeru ale aspoň se trochu uklidnil. Draculu se zlatýma vlasama tu sice také stále máme ale hraje ho aspoň o 25 let starší herec (WTF?), kterej taky nevypadá zrovna normálně. I přes katastrofický výběr herců se jedná o dobrý průměr ale další díl už doufám nebude.

• 14.2.2010  16:23
    Dread (2009)

Většinu horrorů z Velké Británie moc nemusím, vadí mi na nich ta jejich nihilistická atmosféra a celkově méně zábavnosti oproti Americe. Stejný problém jsem měl třeba i s filmem Hlad s Davidem Bowiem v jedné z hlavních rolí. O tom, že je Dread zfilmovaný podle povídky Cliva Barkera jsem nevěděl ale o to víc jsem z filmu zklamaný. Hodnocení hodně kolísá mezi dvěma a třema hvězdama ale rozhodl jsem se pro druhou variantu.

• 31.1.2010  16:27

Italský humor mi nevadí ale že bych se u něj válel smíchy říct nemůžu. Maléry pana účetního beru jako zábavnou podívanou maximálně jednou za tři roky. Tahle parodie na Draculu mě tedy docela příjemně překvapila a ani zatažení Frankensteina do děje mi nevadilo. S hlavní postavou problém nemám, je to pořád stejný trouba a ani ten druhý brejlovec není špatný. Také mě potěšily dobře udělané masky, konkrétně zombies, holt italové svojí horrorovou historii nezapřou.

• 17.10.2009  14:28

Roba Zombieho považuji za jednoho z nejlepších režisérů a docela přesně se mi trefuje do vkusu. Pamatuji si, když mi poštou přišlo dvd Dům tisíce mrtvol, nicmoc jsem od něho nečekal ale chtěl jsem si zase po dlouhé době dát nějaký horror. Režiséra jsem už znal od hudby a tudíž jsem byl docela zvědavý, jak se s tím popral. Když jsem se začal dívat (samozřejmě v originálním znění), nestačil jsem se divit, ďábelský klaun s kulervoucíma hláškama a skvělá atmosféra. Příběh mě naprosto vcucnul a nepustil až do samého konce a celou tu dobu jsem ten film prostě žral. A když skončil, bylo jasné, že jsem si našel novou oblíbenou horrorovou postavu - Captaina Spauldinga. Film Dům tisíce mrtvol mě vlastně přivedl nadšení pro horrory, za což mu jsem velmi vděčný.

• 14.2.2010  20:52

Abych řekl pravdu, tak jsem to čekal mnohem horší, původní originální snímek jsem sice ještě neviděl ale tohle se mi líbilo. S herci nemám žádný problém a i ta Paris docela ušla ale akorát bych film trochu zkrátil, přece jen je před akcí moc dlouhý rozjezd, alespoň tak o patnáct minut. Celkově se mi to ale opravdu docela líbilo, proto jsem byl překvapený ze zdejšího hodnocení.

• 31.1.2010  16:26

Amatérský pokus o zombie film nedopadl moc dobře, neherci přehrávájí a prakticky celý film běhají od místa k místu. Postavy nejsou nijak sympatické a roztřesená kamera dělá efekt ještě větší amatérštiny. Otevřený konec a slabá stopáž vše jenom podtrhují.

• 28.3.2010  16:21
    Frankenstein (TV film) (2004)

Jo, mohl by to být, řekněme, dost průměrný film, to by se ale nesměl jmenovat Frankenstein. S tím původním základním kamenem horroru to totiž nemá společeného absolutně nic! Není to ani “vylepšený” remake, je to prostě zneuctění klasiky, které mi je odporné a už nikdy ho nechci vidět. Herci jsou trapný, děj na blití a střih televizní (seriálový), prostě ruce pryč.

• 28.3.2010  16:18
    Frankenstein (1931)

Excelentní film, který řadím mezi nejlepší horrory vůbec.

• 15.11.2009  20:21
    Frankenstein (1910)

Historicky první filmová adaptace románu Frankenstein od Mary Shelley. Kouzlo a duch doby vás okamžitě zasáhne ale prakticky se toto dílo nedá hodnotit spravedlivě. Kdyby naprosto to stejné někdo natočil nyní, hodnocení by se velmi lišilo. To mi ale nebrání dát tomuto dílu alespoň čtyři hvězdičky, které si zaslouží už jenom proto, že je vůbec první. Na dnešního diváka zhýčkaného milionovými blockbustery to sice nezanechá jakékoli známky strachu ale věřím, že dříve lidem tuhla krev v žilách. Akorát mě trochu zklamalo, že Frankensteinovo Monstrum v podání Charlese Oglea nebylo detailněji ukázáno, ale nadruhou stranu chápu, že už takhle vystrašeného diváka nechtěli ještě více stresovat :).

• 7.3.2010  14:31

Dobrá Hammerovka, u které bohužel chybí nějaký větší děj, takže to vypadá, že Hammer chtělo jenom nasytit fandy a vydělat nějakou tu kačku. Výsledný dojem je ale docela zábavný a s tímto několikátým sequelem prakticky nemám žádný větší problém, prostě tomu jen něco chybělo...

• 15.2.2010  15:49

Naprosto vynikající díl Noční můry v Elm Street, jeden z nejlepších. Černý humor Freddyho se konečně naplno probouzí a na obrazovce se pořád něco děje. A to, že to měl být poslední díl? To mi nevadí, protože se ještě další natočily.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6