Masai

Masai

Česko

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Sils Maria (2014)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Bylo to prostě zjevení!! Samozřejmě, že komorní a silné lidské příběhy jsou úžasné. Mám několik takových oblíbených filmů, ale tyhlety velkofilmy jako Pán prstenů, Titanic, Avatar a další, které vás pohltí a zavedou na pár hodin do úplně jiného, často pohádkového světa, jsou prostě naprosto magické!! Tenhle film jsem milovala doslova od první minuty. Od chvíle, kdy se ozvou první tóny a tajemný hlas začne vyprávět temnou historii prstenu, jsem byla vyprávěním úplně pohlcena. Před očima se vám odehrává příběh neobyčejné odvahy a odhodlání v podání malých hobitů a jejich zajímavého doprovodu. Čaroděj Gandalf, elf Legolas, trpaslík Gimli a lidé Aragorn a Boromir vás za doprovodu naprosto úžasného hudebního doprovodu provedou neuvěřitelným precizně vymyšleným světem fantazie. Kouzelný je především první díl díky kontrastu veselého a naprosto nevinného Hobitína se zbytkem zlého světa. Příjezd Gandalfa do zeleného, sluncem zalitého Kraje chystajícího se na velkolepou oslavu neuvěřitelných 111 let Bilba Pytlíka je tak šťastnou pasáží filmu, že v pozdějších mnohem temnějších momentech příběhu přímo bytostně cítíte, že to jsou skutečně vzpomínky které dávají hlavním hrdinům sílu pokračovat v nebezpečné cestě.

 • poster

  Anna a král (1999)

  Miluju tenhle film. Že se jedná o remake jsem vzhledem ke své nevzdělanosti zjistila až ze zdejších komentářů, které jsem pročítala hlavně ze zvědavosti proč má tento film tak nízké hodnocení. Všechny hlavní postavy od dětí až po dospělé mi přijdou perfektně zahrané. Jodie je naprosto úžasná jako statečná anglická žena, která bojuje nejen s mnoha předsudky, ale i s vlastními city a nevidím jedinou chybičku ve ztvárnění přísného, ale přitom laskavého a moudrého krále, který se snaží najít rovnováhu mezi snahou o pokrok a dodržením bohatých a často i krutých tradic jeho země.

 • poster

  The Runaways (2010)

  Tyhlety "hudební" filmy mám hodně ráda a Runaways mezi ně rozhodně patří. Pouštím si ho poměrně často, dá se říct, že patří k mým nej, ale pořád mám neodbytný pocit, že se z toho dalo vytřískat mnohem mnohem víc. Přijde mi, že se celý film drží hodně při zdi na to, že je to o první divoké dívčí rockové kapele. Stejně tak obě hlavní herečky, ač se mi moc líbily tak mám pocit jako by je někdo celou dobu tak nějak držel "na uzdě". Myslím si, že do toho obě mohly dát mnohem víc páry, ale nevidím to ani tak jako problém herecký jako spíš režijní, protože například songy nazpívané Dakotou a Kristen mají v sobě přesně tu energii kterou ve filmu postrádám.Taky mi tak úplně nesedí vyprávění příběhu z pohledu Cherie, díky kterému podle mě nezbyl čas na větší i menší drobnosti, které by lépe vykreslili atmosféru nejen kolem samotné kapely, ale celé té doby.

 • poster

  Billy Elliot (2000)

 • poster

  Jak vycvičit draka (2010)

  Tak nevím jak velkou ostudou je, když dospělý člověk slzí u animáku, ale u téhle nádherné pohádky jsem slzela smíchy i dojetím. Jsem moc ráda, že jsem před lety po nějaké době nakonec podlehla jednomu osmiletému špuntovi a do té doby pro mě naprosto neznámý animák shlédla. Jedna lepší postavička než druhá, nádherná hudba, nebezpečný i neuvěřitelně roztomilý a krásný černočerný Bezzubka, dojemné přátelství, velkolepé finále, tahle pohádka prostě nemá chybu.

 • poster

  Z Paříže do Paříže (2017)

 • poster

  Pelíšky (1999)

  Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Donutil je excelentní, stejně jako Kodet, Stašová, Dušek a další. I mladý Beran (ve svém debutu?) zvládl svou roli vzdorujícího a totálně znuděného syna proruského nadšence velmi dobře. Scéna kdy otec najde na nástěnce plakát Jaggera a chlapec suše reaguje slovy: "Myslíš Gagarinova bratra" je nezapomenutelná :) Ale podobně geniálními scénami je film doslova nabit. Kodetova reakce na oslovení "Hledáš někoho soudruhu?", třídní schůzka a prcat, maršal Malinovskij, nerozbitné skleničky, lžičky z NDR, noky atd. atd. Přitom jde o velmi hořký a melancholický příběh, v jehož době by už dnes asi nikdo žít nechtěl.

 • poster

  Jestřábí žena (1985)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace