Amazing Spider-Man (2012)

V niečom je Amazing Spiderman naozaj skvelý, niektoré scény stojá za to. Na nešťastie to nie sú práve scény akčné, čo je v tomto prípade skôr na škodu. Herci sú inak bezproblémoví a všetko klape tak ako má. Film neprekvapil, ani nesklamal, stále však ide iba o mierne nadpriemerný počin. Mimochodom hudba vo filme je hrozná, tak neuveriteľne, že to niet nespomenúť.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Stretnutie viac ako desať rokov starej partie bez sentimentu. Začiatok filmu je vynikajúci, no žial postupom času mu dochádza dych a záverečná pol hodina je viac menej o ničom.

Okno do dvora (1954)

Najlepší film od Afreda Hitchcocka. To napätie na konci by sa dalo krájať, navyše Grace Kelly je naozaj prekrásna.

Disaster Movie (2008) odpad!

Pohroma (disaster) to skutočne bola!!

28 dní poté (2002)

Ak môžem označiť tento horor ako zombie horor, tak ide o najlepší zombie horor, ktorý bol kedy natočený. Danny Boyle patrí medzi mojich najobľúbenejších režisérov a v kombinácii s hereckým talentom akým bezpochyby Cillian Murphy je, to nemôže nikdy dopadnúť zle.

Spider-Man (2002)

Priemer herecký, priemer režisérsky, priemer špeciálnych efektov, priemer scénaristický a priemer ako celkový dojem z tohoto filmu. Každopádne mohol Raimi vyťažiť z predlohy oveľa viacej.

Jednoduchý plán (1998)

Zaujímavý thriller, ktorý má učite čo to do seba. Hoci je konanie hlavných hrdinov miestami dosť hlúpe, tak je stále v medziach uveriteľnosti a výsledkom je mierne nadpriemerný film.

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Veľmi rozpačité dojmy. Začiatok filmu je skvelý, no zvyšok mi príde až príliš obyčajný. Musím sa priznať, že meno Serge Gainsbourg mi naozaj nič nehovorilo, a vďaka tomuto stvárneniu sa ani nebudem namáhať zisťovať detaily, kto to skutočne bol. Ono je to veľmi ťažké, keď hercovi neveríte čo i len jedno vydýchnutie cigaretového dymu z úst. Ak bol Gainsbourg naozaj taký rebel ako tu čítam a ak je jeho stvárnenie vo filme čo i len trochu blízke skutočnosti, tak naozaj nechápem, čím mohol byť zaujímavý pre svoje okolie.

Ranař (2011)

Nenáročný film o hlúpom bitkárovi. Hoci je dej pomerne jednoduchý a ľahko predvídateľný, tak som sa pri ňom príjemne bavil. A to je vlastne účelom.

Mŕtvola musí zomrieť (2010)

Film, ktorý sa snaží byť príjemnou čiernou komédiou s dávkou existencionalizmu, z ktorého sa stáva absurdná hlúposť s nulovou myšlienkou.