Nemilosrdní (2015)

Krátke, rýchle, svižné a... . Ale nevadí, pobavilo

Diablo (2015)

Tá jedna * je za minutáž, aj keď si viem predstaviť toto celé ako 3 minútový klip k nejakej pesničke.

Jackpot (2011)

Zo severskej kinematografie asi zatiaľ najslabšie, no stále pozerateľné.

Milenci těch druhých (2015)

Podľa upútavky som čakal klasickú americkú hovadinu, no bol som celkom milo prekvapený. Také veselé, uvoľnené a občas aj vtipné - pohoda na podvečer.

Narcos (2015) (seriál)

Po prvých troch častiach nezdieľam nadšenie všetkých naokolo.(9.1.2016). Po skončení (17.2.2016) si myslím, že nie je dôvod meniť moje hodnotenie.

Komuna mé matky (2011)

Pre mňa absolútna oddychovka - nič viac, nič menej.

Burácení (2015)

Asi najlepší herecký výkon filmu bol ten, čo predviedla pumpárka. To asi najlepšie ukazuje aké je to kvalitné dielo. O tom, že sa tu objavil aj Richard Müller by som radšej pomlčal (nechápem, čo tým chcel autor povedať). A tá jedna * je pre Vicu Kerekes.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Pred nedávnou dobou (pár rokov) som mal možnosť čítať voľné pokračovanie STAR WARS od Timothy Zahna, (Dědic Impéria, Temná síla na vzestupu, Poslední povel ), takže preto len 4*. Moje prvé pocity neboli - že super - ale uvidíme ako sa to ďalej vyvinie .Spomínané knihy boli fakt dobré, otázkou je prečo tieto neboli spracované do filmovej podoby.

Love (2015)

Naj z tohoto filmu? Asi použitie hudby Pink Floyd.

Fargo (2014) (seriál)

Už prvá séria bola výborná a po prvých 3 dieloch je to takmer isté, že aj druhá má čo ponúknuť. Musím doplniť - každá ďalšia séria je o * slabšia.