Hunger Games (2012)

Po dvou letech vyhýbání se tomuhle filmu, jsem to musela zkusit a nakonec z toho bylo příjemné překvapení. Byla jsem na vážkách, ale nakonec vyhrálo hodnocení vyšší. Jeden důvod je, že jsem se za celou dobu nenudila. Námět, ať si každý říká, co chce, originální rozhodně je. Strašně se mi líbila stylizace postaviček z hlavního města, které podtrhovaly celou tu absurditu situace. Na druhou stranu tam určitě mohlo být méně sentimentu (záchrana sestry, mentoři Katniss atd.) a více charismatičtí herci (Woody nemůže zachránit všechno).

Lovci hlav (2011)

Výborný film podle výborné knihy. Jo Nesbo umí dostat do knihy napětí jako málokdo. Jsem ráda, že se to podařilo dostat i do filmu. Btw moc se těším na zfilmovaného Sněhuláka.

Útěk (1972)

Výborná záležitost, kterou je nutnost vidět už z toho důvodu, že prostě dnes se takový film vidí málokdy. Na to, že film je veden jako akční, musím říct, že je to celkem zábavný snímek a ne jednou jsem se hodně zasmála. Navíc ta chemie mezi Stevem a Ali je prostě na tom plátně strašně vidět a celému snímku to strašně dodává šmrnc.

Dovolená za trest (2014)

Na tyhle filmy asi musíte mít náturu. Přesto doporučuji nenechat se odradit začátkem (ta scéna v restauraci byla trošičku mimo mísu) a film dokoukat. Je to celkem svižná zaležitost a nudit se u toho nebudete, ba se někdy opravdu od srdce zasmějete. Aneb "Soooo romantic".

Jedině ona (2010)

Leslie je podobná smolařka jako Bridget Jones. Zhruba za dvacet minut víte, jak to zhruba dopadne, a pak už jen čekáte,jak k tomu dojde. Celý film je standartní klišé, ale občas neuškodí vypnout a pustit právě něco, od čeho nic moc neočekáváte. Na druhou stranu můžu říct, že mě film docela mile překvapil. Jen mi přišlo, že Common tam byl píše na ozdobu, hereckému umění moc asi nepropadl.

Tohle je ráj (2012)

Ráj to teda nebyl. Spíše velké rozčarování. Jennifer bohužel hraje v lecčem, to už jsem si zvykla, ale že to má zapotřebí Alan Alda... Ta tematika celkem má naději na úspěch, ale celé to bylo moc přehrané, hnané do extrémů. S takovým obsazením se z toho mělo dostat mnohem víc.

Co jsme komu udělali? (2014)

Film na hodně aktuální téma, především ve Francii. Čekala jsem o trošku víc, ale zase musím říct, že na ty čtyři hvězdy to bylo. Občas jsem si úplně upřímně říkala, že některé narážky trošku podle mě na hraně, ale pokud i Francouzi tenhle film milují a berou ho s nadsázkou, tak proč ne. Vše je podáno inteligentním a vkusným způsobem, žádný výsměch. Jde zkrátka o střet generací, o střed staré a nové Francie. A herci? No snad ještě lepší než rodičovský pár byli zeťové.

Jedna za všechny (2014)

Nečekala jsem moc, ale dostala jsem ještě míň, než byl můj prvnotní odhad. Odpad nedávám jen z toho důvodu, že jsem se jednou za film zasmála. Film jsem shlédla kvůli mužskému hereckému obsazení, ale mohlo mě trknout, že film ve kterém je hlavní hvězda Cameron Diaz (řekněmě si na rovinu, na role sexbomby už opravdu nemá), nebude nic k zapamatování. Očekávala jsem klasickou průměrnou oddechovku alias nenadchne - neurazí, ale bohužel ani téhle mety tenhle film nedosáhl . Je skoro až k pláči, když se musíte koukat na svého oblíbeného herce (Nikolaj Coster-Waldau), jak je součástí něčeho tak podúrovňového, jako je tenhle film. Při scéně z restaurace, kdy je naprosto dehonestován v průjmové scéně, mi ho bylo až líto a říkala jsem si: panebože, má tohle zapotřebí? Člověk by skoro řekl, že ho ve Hře o trůny platí špatně.

Klub poslední naděje (2013)

Atmosféra 80. let, kdy HIV je přisuzováno pouze homosexuálům a farmaceutický průmysl cítí velké lobby (občas mám pocit, že to funguje v některých případech dodnes). Alespoň občas dostane Oskara opravdu herec, který si jí zaslouží. Matthew McConaughey ušel za svoji kariéru dlouhou cestu a to, že už nehraje v naprosto „béčkových“ filmech a dostal tu šanci ukázat svůj talent, je důkazem jeho vyzrálosti a hereckých kvalit. Cenu akademie si zasloužil i Jared Leto – kdybych nevěděla, že je to on, asi bych ho dlouho nepoznala. Je až s podivem, jak talentovaný herec se může dát na kariéru průměrného skladatele a podprůměrného zpěváka.

Kamaráde, kamaráde (1981)

Řekla bych, že od Wildera je to prostě slabota. Na druhou stranu oproti tomu, co se točí v dnešní době, je to pořád nadprůměr. Jediné, co mi na tom občas vadilo, byl lacinější styl vtipů. To mi prostě k této dvojici herců nesedí. Jinak ale fajn komedie, která plní účel.