Zachraňte pana Bankse (2013)

Jak normálně nemám Emmu Thompson příliš v lásce, tak role tady ji naprosto sedla a z 90% jsem se zasmála právě díky ní. Asi bych se obešla bez flashbacků, jenže zase bez nich, by člověk nedostal celý obrázek toho co, kdo, jak a proč. Ve výsledku se jedná o velmi milý film, který mě hodně příjemně překvapil. 4*

Pasažéři (2016)

Když si odmyslím všechny ty nesmysly, kterými byl film protkán, tak se mi to vlastně docela líbilo. Zajímavý scénář s plot twistem, který jsem nečekala. Začne to jako dobrý film, který jak postupuje, tak vlastně nenudí a odpustíte mu i sem tam nějakou tu blbost, jenže pak se film přiblíží svému konci a spustí se akce, při které máte chuť se jen mlátit do hlavy, Všechno je až přespříliš vyhrocené a nutí to pak scénáristy připsat tam ještě víc nesmyslů a totálně vám to zkazí dojem z filmu. Dalo by se to udělat jinak, ne tak násilně a mohlo by to dopadnout líp. 4*..ale vypnout by se to mělo dvacet minut před koncem.

La La Land (2016)

"Here's to the ones who dream, foolish as they may seem." Filmy jako je La La Land už se v dnešní době netočí. Je to udělané tak zvláštně, kouzelně, skoro až nepopsatelně. Vtáhne vás to a vy dostanete pocit, že se díváte na film z jiné doby, pak vás ale najednou vyruší zvonění mobilu hlavního hrdiny, a vy si uvědomíte, že to je film ze současnosti. Kromě originálního pojetí a chytlavého soundtracku, který z hlavy jen tak nedostanete, je ještě jako bonus příjemné obsazení v podobě Emmy Stone a Ryana Goslinga, kteří k sobě tak nějak (aspoň filmově) patří. Hlavní herci se sice pěvecky moc nevytáhli, ale to filmu nevadilo, písničky nebyly nijak náročné. Ryan Gosling navíc svoje zpívání dost slušně vynahradil hrou na piano. Upřímně to působí jako pohlazení po duši pro všechny romantiky a snílky. 5*

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Naprosto nemám slov, tohle bylo blbý od začátku do konce a bylo to ještě horší, než jsem si myslela, že to bude (a že jsem si myslela, že to bude řádná blbost). 2*

Zmizení Eleanor Rigby: Ona (2013)

Asi jsem čekala něco jiného, nebo aspoň film, kde se za těch 100 minut něco stane. Jenže nestalo. Ještě štěstí, že tam byla alespoň ta Viola Davis, jinak bych se unudila. Jeho verzi asi vynechám.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

A tak jsem deset let čekala a ani jsem si nemyslela, že bych se kdy ještě dočkala. A pak přišla zpráva o nových dílech a já byla nadšená a když jsem se pak dozvěděla, že se navíc vrací (skoro) kompletní sestava herců, tak jsem nemohla být šťastnější. Bylo zvláštní se po tolika letech vrátit zpátky. Bylo to nostalgické, občas nelogické, ale humor zůstal, některé postavy se opravdu objevili jen na skok, ale potěšil mě i sebemenší navrátilec, který přišel jen říct ahoj. Některé díly byly horší (Summer), některé lepší. Ale Fall mi to krásně vynahradil a i když takovýhle konec jsem nečekala, ani nepředpokládala, tak je to vlastně krásné ukončení a lepší si snad fanoušci nemohli přát. "To the circle of life" 4*

Hledá se Dory (2016)

Spíš než Dory se hledala její krátkoblbá paměť. Do známých vod jsem se sice vrátila ráda, ale filmu chybí kouzlo a povedené hlášky z prvního dílu. I tak je to ale nadprůměrně dobrá zábava. 4*

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Žádný úvod, žádné zbytečné natahování a jde se rovnou do akce. Film má pouhých 96 minut, ale i to bohatě stačí, k vykreslení situace a naprosto dostatečného popsání příběhu. Dobře obsazená hlavní role, jeden z těch nejlepších filmů tohoto roku.

Kdo přežije - Millennials vs Gen X (2016) (série)

Za mě se jedná o dobrou sérii se zajímavým castem, kde jsem si našla poměrně hodně oblíbenců. S vítězem jsem částečně spokojena, ale stojím si za to, že neměl dostat všechny hlasy, minimálně pár jich mělo putovat jinam.

Dokonalý trik (2006)

Začalo to dobře, příběh se rozehrál celkem svižně a začal se rozvíjet ve třech různých časových liniích. Nějakou tu chvilku sice trvalo, než se v tom člověk zorientoval, ale celkem rychle se to dalo pochopit. Stejně jako se daly pochopit pohnutky hlavních hrdinů. No prostě slušně rozehrané psychologické drama. Režisérovi bohužel nestačilo natočit dobré a smysluplné drama, protože závěr naprosto zničil a nacpal tam všechno nelogické co ho napadlo (Teslův přístroj, dvojníci, atd...). Postavy se začaly chovat jako blbci, děj se vytratil a šlo jen o to co nejvíc zmást diváka, aby ho film potom na konci mohl naprosto vyšokovat. Což o to, ono to bylo všechno vysvětlené a smysl vám to dalo, jenže to bylo naprosto přitažené za vlasy, do filmu se to nehodilo a vlastně mi tím naprosto zkazil celý film, protože při zmínce o tomto filmu si nevzpomenu na dobré herecké výkony, ani na dobrou první 3/4 filmu, ale bohužel se mi jisto jistě vybaví ten zbytek, který se opravdu nepovedl. Mohly to být 4*, ale za ten konec to prostě nejde.