Adelheid (1969)

Pět s chlupem za ten konec, ten mě zklamal. Domnívám se, že situace nebyla tak bezvýchodná, aby to Adelheid se svým psychologickým profilem v danou chvíli "vyřešila" tímto způsobem, navíc tak zkratkovitě. To zrovna, takovou radost by jim neudělala. Ne a ne! Jinak do filmu výtečně zvolená klasická hudba, která velmi pěkně dotváří i tak bezvadně natočenou atmosféru míst.

Osmy (2014) (TV film)

Je to povedené, vždycky se u té tragikomedie dobře bavím. Pro mě na hraně mezi 4 a 5 hvězdami, protože je tam něčeho tak nějak příliš, zaokrouhluju dolů.

Jan Hus (2015) (TV film)

Zbytečně rozvleklé! A některým hercům jsem jejich role nevěřila. Těch pár taktů elektrické kytary jsem u filmu ze středověku nečekala, ale přišly mi vhodně zařazené, ozvláštňující daný moment citlivým způsobem. Musím pochválit kameru a tu nádhernou hru se světlem. Velmi pěkně zpracovaných závěrečných 20 minut. Pro nadbytečnou délku filmu se na to však už asi nepodívám.

Rozbřesk 6. června 1944 (2014) (TV film)

Dokument stojí na autentických záběrech a má velkou výpovědní hodnotu.

Příliš vzdálený most (1977)

4,5 , za odvahu natočit dlouhej film o špatně rozmyšlené a organizačně nedotažené akci, která skončila špatně, nejde tedy o oslavný velkofilm, zaokrouhluju nahoru.

Concorde: Nadzvukový závod (2018) (TV film)

Dokument nemá chybu. Spousta zajímavých informací, včetně špionáže a srovnání se sovětským pokusem o civilní nadzvukové letadlo. Concorde se vyvíjel dlouho, ale výsledek byl jednoduše sexy.

Temné charisma Adolfa Hitlera (2012) (seriál)

Postrádala jsem víc dobových záběrů, a naopak mi připadaly některé záběry ze současnosti zbytečně vyumělkované a zdržující spád. Na můj vkus také poněkud povrchní zpracování, nejde to dostatečně do hloubky, délka není úplně využitá.