Pátý element (1997)

Většina filmu lepší čtyřka, ale za tu krásnou árii zvedám s čistým svědomím na pět. Na to, že je to přes dvacet let staré, mi to přijde pořád stejně dobré.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Kombinace Vorel + Kohák mě odrazovala, takže jsem se zpočátku dívala jen napůl oka a dělala si u toho jiné věci, ale po půlhodině si film úplně přitáhl moji pozornost a vcelku mile mě překvapil.

Manhattan (1979)

Obrovská porce romantiky. A černobílá tomu filmu moc sluší.

Po strništi bos (2017)

Asi jsem se dívala na jiný film než většina místních komentátorů, protože mě se dost líbil :-)

Piráti na vlnách (2009)

Po 20 minutách jsem to chtěla vzdát, ale vydržela do konce: přehlídka ztracenýho času.

Hana a její sestry (1986)

Woody snad vidí do hlavy i ženám... Jinak nebudu opakovat co už napsali jiní a jen dodám, že pomyslnou šestou hvězdu dávám za výběr hudby.

Eric Clapton: život ve dvanácti taktech (2017)

Prvních 10 a posledních cca 20 minut je to dost síla. Jestli se říká, že osud nakládá člověku víc a víc, aby si uvědomil, co je podstatné a uměl rozhodnout se co se sebou, tak u Claptona to platí na 100%, když musel prožít tu nejtragičtější zkušenost, která může rodiče potkat, než se "srovnal". Takže začátek a konec je pětihvězdičkový, k prostředku už mám malé výhrady: je tam dle mého názoru poměr hudby a informací příliš ve prospěch hudby, ztrácí se tím spád a kontakt. Další věc, která vadila mému amatérskému vkusu, byl komentář blízkých osob pouze v podobě mluveného slova - já bych je raději k tomu viděla i obrazem, protože jen slovní informace, když není doprovozena výrazem mluvčího, je pro mě jen padesátiprocentní, půlka mi chybí. Dále se mi nepodařilo s hlavní postavou navázat to magické "spojení", takže ve srovnání s např. s dokumentem o Georgeovi Harrisonovi to pokulhává. Musím však pochválit parádní, zemitě živočišný zvuk zařazených částí skladeb, který diváka hodí zpět do minulého století.

Annie Hallová (1977)

Mám Allenovy neurotiky a filmy ráda, ale pohled na tento neurotický pár mě nějak iritoval a unavoval, takže mě manžel i dvakrát budil. Možná jsem nebyla v tom správném woodyallenovském rozmaru. Závěrečná hláška dobrá, ale na 4 hvězdy to nestačí. Prostě jsem se u tohoto filmu nebavila.