Den, kdy se zastavila Země (2008) odpad!

Odpad si to objektivne nezaslouzi a mel sem to zadarmo. To musim zduraznit. Ale i prazdne sede nic zadarmo boli. I po hovnu by zustala nejaka chut. S puvodni verzi to ma spolecneho asi tolik jako starorecka demokracie s tou dnesni. Herci nemaji co hrat, je mi jich uprimne lito, reziser si vzal asi placeny volno. Jeden z nejzbytecnejsi ze vsech zybtecnych filmu. Je ti to lito? Mne je to taky lito! Yes we can, yes we can, yes we can change! Mam takovou obamu, ze to vam veri leda tak cinskej buh srandy...

Den poté (1983) (TV film)

Zub času jistojistě uhlodal na působivosti. Většinu filmu sem se docela nudil až na moment odpálení a dopadu raket, ten je velmi působivý i dnes. Myšlenka apokalypsy věčná, ovšem jaderná konfrontace vysoce nepravděpodobná a případný následek za hranicemi mé představivosti.

Den vítězství (2006)

Velké zklamání, vychvalovaný film, který se utápí v balastu popisnosti a plytkých deklamací hlavních hrdinů typu "válka je špatná". Režisér i kamera si místy neví rady a děj se vleče a vleče, herci nemají co hrát, chodí odnikud nikam a odříkavají. Závěrečná bojová scéna je sice velmi zdařilá a profesionálně zvládnutá, ale nic to nemění na tom, že film měl být o půlhodinu kratší a charaktery postav propracovanější. Téma je sice nosné, ale dalo se zpracovat mnohem lépe. S francouzkým filmem to jede hodně z kopce.

Der rote Elvis (2007)

Velmi chvályhodný počin. Východní Němci nám byli velmi dlužni zmapování osudů nejbizarnější showbizové postavičky tábora míru. Dokument o jedné z nejžádanějších komodit v rámci RVHP sice místy postrádá větší spád a velmi mi chyběl komentář Mistra Gotta (z Čechů se v ukázce z Zpívej kovboji mihne jen Vašek Neckář), ale Reedův životní osud je natolik podivuhodný, že se rozhodně nudit nebudete. Hodně prostoru je věnováno Reedově méně známému působení v Chile, epizodnímu návratu do USA a jeho četným milenkám. Venceremos!

Díra (2001)

Tak tomu rikam zmatek! Za zajimavy konec podivne splacaniny vsehomoznyho si nezaslouzi vic jak **.

Dívka v modrém (1939)

Výborná Lída Baarová, skvělý Oldřich Nový a možná uplně nejlepší romantická komedie první republiky. Ještě dnes se člověk upřímně od srdce zasměje.

Dnes neumírej (2002)

Pro mě určitě lepší a vtipnější zážitek než Casino Royale. Brosnan sice není takový atlet jako Craig, ale narozdíl od něj ma šmrnc a určité osobní kouzlo.70%

Dnes vás baví Senzi Senzus (2008) (pořad) odpad!

Ein Kessel Buntes na slovenský způsob, možná spíš lidová estráda vzor ARD, každopádně kýč kýčů, hrůza hrůz, párkrát jsem zachytil a koukal s otevřenou pusou, co všechno je možné předvádět jako televizní zábavu.

Dnes večer všechno skončí (1955)

Film vypráví dobrodružný příběh mladého vojáka, svobodníka Milana Pazdery. Milan se zamiluje na večírku do krásné mladé dívky, která tvrdí, že je tady na zdravotní dovolené. Jak se pozná, je to nebezpečná špionka, která se snaží pomocí mladíka, který je písařem na velitelství vojenského tábora, získat hovorové tabulky. Snímku nelze upřít řemeslně dobré provedení. Myslím si, že svou kvalitou většinu ostatních budovatelských snímků převyšuje, ale silně ideologicky podbarvený příběh a naléhavá agitace ho čestně řadí po bok všemu tomu rozkulačování, znárodňování a budovatelskému nadšení 50.let. Za zmínku tu ještě určitě stojí Vlastimil Brodský jako bezpáteřní západní agent, moc hezká postava.

Dny zrady I. (1973)

Woody provedl vynikajici rozbor, pod ktery se bez vetsich vyhrad dokazu podepsat. Obsazeni Habersbergu henlainovci je na jednu stranu propagandisticka uchylnost, ale na druhou stranu je to vyborne natoceny a nadmiru presvedcivy. Mistama jsem se skvele bavil, karikatury demokratickych politiku, dobracke tvare sovetu a komunistu, Gottwald jako ochrance demokracie. No, ale jinak je to nabliti. Takze jedna krasnaja *.