Slartibarkfast

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 26.11.2017  22:40

Vlastně se mi to svým způsobem docela líbilo. 70%

• 8.11.2017  23:59

[ČSFD projekce] Milá francouzská komedie o jedné svatební oslavě z pohledu oněch nenápadných obsluhujících v mnohdy směšných kostýmech, připravených splnit veškerá vaše přání. Ne vždy jde však vše pěkně po másle a nejednou je třeba umně improvizovat. Se vším si musí poradit šéf oslavy, kterého skvěle ztvárnil Jean-Pierre Bacri. Jistě, znám spoustu lepších komedií, kde vás hlavní protagonisté rozveselí lépe, až se vám smíchem páře břicho. Bohužel jsou to povětšinou komedie víc než dvacet let staré. Proto dávám plný počet hvězd, jelikož v dnešní době je v tomto odvětví příliš nízká konkurence a hloupých, až trapných kýčovin, jimiž nás krmí Hollywood, jsem již skutečně přehlcen. Jako bych cítil svěží závan starých časů, kdy se lidé nesmáli na povel a s nápovědou, jako v prostoduchých sitcomech. Rozhodně doporučuji. Smát se bude jistě celá rodina. 90%

• 9.10.2017  22:50

[Bio Oko] Jedinečný dokument, který vlastně není tak úplně dokumentem. Spíše než to je tento film jakousi recenzí na naši domovskou planetu, laickým náhledem. Upoutávkou na život, jak ho známe. Pobídkou, abychom si ho vážili, neboť je tím nejcenějším, co máme. Ukázkou toho, jak vzácný a křehký je. Earth je obrazem, který poukazuje na křehkost všeho, co nám bylo dáno do vínku. Jednotlivé střípky fascinuící mozaiky, které tvoří velkolepý celek, nás přivádí na různá místa našeho domovského světa, ke kterému jsme doposud nenašli ani vzdáleného bratrance, natož plnohodnotné dvojče, a se kterým jsme tak úzce a neoddělitelně spjati. Z tohoto dílka cítím jemnou starost o naši budoucnost a jistý odkaz, abychom si vážili tak vzácného daru, který nám takříkajíc spadl do klína. Jelikož jsem vyrostl na dokumentech National Geographic, nemohu hodnotit plným počtem. Zřejmě mi chyběl hlubší, odbornější a konkrétnější komentář k jednotlivým záběrům z naší fauny a flóry. Snad to mohlo být i delší. Snad mi celkový dojem malinko pokazil hlas Ivana Trojana, který se sem nehodil. Každopádně to bylo moc hezké. 85%

• 7.10.2017  20:21
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Když už přestala poslední řada Superstár bavit i ty nejotrlejší diváky a už se do ní znova nepřihlásil ani Ruda z Ostravy, řeklo si nejspíše vedení nejodpadovější televize dnešních dnů, že by nebylo od věci spáchat nějaký jiný tupý pořad, kde by se již nemuseli ztrapňovat soutěžící bez soudnosti, protože to v dnešní pohnuté době humanismu není vůbec kůl. Narvat ho do prájmtájmu by pak mohlo ušetřit nějaké ty love, protože nebude třeba kupovat předražené Hollywoodské kraviny a beztak se tímhle Češi zabaví líp. Navíc odpadá předlouhý konkurzní porod, který také není úplně zadarmo, a za ušetřenou almužnu už se nějaký ten přestárlý břídil, nebo vyčpělá hvězdička sami přihlásí, popřípadě jsou obsazeni nějací ti neznámí amatéři z Ulice nebo jiných upadajících hovadin, které již ztrácejí sledovanost, neboť cílová divácká skupina kvapen vymírá. A tak vznikl Tvůj xicht, co kdáká povědomě, kde si herci tleskají navzájem a ani trochu to nevypadá trapně! Odpad nedávám jen z toho důvodu, že tu existuje pořad s názvem Take me out, který tento hravě strčí do kapsy! 20%

• 28.9.2017  22:01
    Křtiny (1981)

Báječně zamotaná komedie z per Jaroslava Dietla a Zdeňka Podskalského, která je jistě tím lepším z toho, co nám doba soudruhů dala. Není z toho až tak moc cítit propaganda a vše cílí především na onu úsměvnou část. Vymyšlené křtiny, které se z nutnosti musí odehrát, pobaví každého, který odhodí předsudky a dá tomuhle kousku šanci. 70%

• 22.9.2017  20:08
    Take me out (TV pořad) (2017)

Notypochvo, to si ze mě děláš spodní část zad. Taková ubohá banda ne zrovna inteligentně vypadajících jedinců s nespecifickou genetickou vadou a poruchou mozku. Viděl jsem asi dvacet minut této estrády na popud kamaráda, který tam účinkoval, abych se sám přesvědčil o jeho slovech nemalé kritiky, a mám chuť si podřezat žíly. Kam jsme to dopracovali?! K veřejné prostituci přímo na našich obrazovkách, kdy skupina nepříliš bystrých lehkých žen nahání duševně méně smělé chlapce s přílišnou fixací na svůj zevnějšek. Vždyť kdyby se tohle dalo skutečně dohromady a nedej Bože zplodili nějaký ten genetický odpad, bude z toho nutně nějaký velmi nedostatečně uvažující výsledek, kterých tu po ČSFD běhá už dost. Proč to podporovat? Je snaha o vyšší sledovanost jediným silným argumentem pro výběr účinkujících, kde se setkávají silikonem vylepšené a v rozkroku značně veselé ženy, sebrané nejspíše přímo ze svého pracoviště někde na odpočívadle kamionů, a našamponovaní profi olizovači známek, živící se doprovodem starších dam na zábavu? Kdo by koho živil? Jak? Děsí mne otázky, které mne napadají. Děsí mne, jaké by mohly být odpovědi. Děsí mne tento rádoby zábavný pořad. 0%

• 20.9.2017  23:11

[ČSFD projekce] V podstatě si nový Kingsman nezaslouží tak vysoké hodnocení, ale já mu malinko přidal, aby se k těm čtyřem hvězdám alespoň přiblížil. Férovější by byly nejspíše tři. Nicméně musím přiznat, že dost silně mi zkazilo dojem kino, kde byl celou dobu značně rozostřený obraz a já nevím proč, ale sralo mne to velmi. Když už se dostaví největší jelita filmové databáze, mohli si kucí alespoň doostřit a přeleštit čočku! Ale zpět k hodnocení tohoto spektáklu. Lze hovořit o činu celkem slabší povahy, než byl díl první. Přibylo ztřeštěností a nesmyslů, které občas pobavily, občas uškodily. Například zapojení Statesmana do celé záležitosti mi osobně přišlo jako snaha o oživení, které se nezdařilo tak úplně na sto procent, a když jsem tak pozoroval, kam se to vyvine, celé to stejně táhla silná anglická trojice. Potěšila mne spousta opravdu vtipných chvilek, ke kterým patřily i ty s Eltonem. To byla taková perlička na dortu s polevou. Celkově Kingsmani ukázali cestu, kterou chtějí pokračovat. Takový veselejší a sebe parodující James Bond. Nemám nic proti, bavil jsem se dobře a více než dvouhodinová stopáž filmu mi utekla před očima velmi hbitě. Vřele doporučuji především těm, kteří nehledají buráky v hovnech a chtějí se smát. 70%

• 14.9.2017  00:54

• 12.9.2017  22:04

40%

• 10.9.2017  00:51
    Kyklop (TV film) (2008)

Do tohoto komentáře má cenu psát snad jen jediné. Z vlastní zkušenosti zde čestně prohlašuji, že film Kyklop ke svému životu nepotřebuje drtivá většina racionálně myslící populace a jeho sledováním každý divák zbytečně promrhá jeho cennou část. Nevylučuji ani trvalé následky. Rozumnější tedy je těch 88 minut vyplnit smysluplnější činností. Například zíráním do propasti, bušením hlavou do zdi, olizováním vlastního lokte a podobně. Věřím, že fantasie má téměř každý víc, než scénáristé této nadhodnocené slátaniny s tupým dějem a mizernými efekty. Doporučuji maximálně jako studijní materiál začínajícím filmařům, aby se vyvarovali takovýchto chyb. 10%

• 5.9.2017  00:19

Upozornění: Komentář může obsahovat bojler! Syrové vyprávění o tom, jak se může vše takříkajíc posrat, když se dva, co k sobě měli blíž než nejblíž, již nemilují. Barvy duhy rázem vyblednou a kam se jen hrabe padesát odstínů šedi. Tohle by měly zhlédnout ty připitomělé otylé fanynky, toužící po bláznivé lásce a vášnivém vztahu, kdy se vám partner vymočí do xichtu a vy z toho máte intenzivní orgasmus. Při sledování si jistě každý z nás vybaví, jaké to je, když něco končí a jak mizerně si pak člověk připadá. Já si sáhl na své dno, když Emmanuelle Brežněv s jistým snědým imigrantem odcupital za oponu, hlavní hrdina, manžel, zůstal v místnosti sám a jen poslouchal, jak se vedle za pootevřenými dveřmi šuká. Ne snad, že bych to kdy zažil na vlastní kůži, ale doslova mi bylo blivno, když jsem se do toho bezmocného člověka vžil. Netušil jsem, jak bych se ve skutečnosti zachoval. Asi by bylo druhý den nalezeno pár mrtvol v dost choulostivé situaci a jeden rozmašírovaný kripl dole na chodníku. Zkrátka a jednoduše je tato romantika skutečně jen pro silnější povahy, které se dokáží smířit s toporným Grantem, nevytrhaným obočím a slátaným příběhem, který sám o sobě vlastně ani zábavný není. Nicméně je to mistrovský kus a výtečný příklad toho, jak to ve skutečnosti většinou bývá, když láska vyhasne a vztah přeroste v otevřenou nenávist. Tedy až na ten konec. 75%

• 18.8.2017  12:41

Odpočinková detektivní komedie na jedno použití. Krom hereckého obsazení a dobře zvládnutému dějovému propletenci celkem průměrná záležitost. Je to ten typ, u kterého přemýšlíte, jestli jste nenechali zapnutou žehličku, nebo jestli je příští týden ve slevě toaletní papír. Ideální jako křoví k nějaké činnosti. Nezaujme ani neurazí. 55%

• 17.8.2017  12:28

Dostalo se mi do rukou toto zlatým pajdulákem a několika dalšími nominacemi ověnčené dílo. Zaradoval jsem se tedy, že po delší době konečně uvidím svižnou akční záležitost, která nahlíží takříkajíc pod pokličku všemu tomu pátrání po zlých pánech s ručníky na palici a snad i vyzradí, kdo tenkrát sejmul Džej Ef Kennedyho. Procentuální hodnocení lehce nad 70 sice nesplňovalo předpoklady über nabušené pecky, ale pár ješitných hodnotících může filmu uškodit. Zalehl jsem tedy na matrace a společně se zrzkou z reklamy na trivago jsem se pustil do těch fujfuj teroristů jejich vlastními zbraněmi - mokrými ručníky a hlasitou hudbou, která se nedá poslouchat! Po asi hodinovém úsilí jsme toho mnoho nedokázali a konec byl v nedohlednu. Frigidní zrzka už mi pomalu začala lézt na nervy a děj, který tonul jako vosa v medu, ve mně vyvolával pocit, že mučen jsem já. Po další hodině bezbřehé nudy, ježdění po pakistánských tržištích, ukázek amerického patriotismu, islámského terorismu a kreslení číslic s vykřičníky na sklo jsem začal zrzku nenávidět. Poslední půlhodina závěrečné akce mohla uspokojit alespoň ty nenáročné, ale mne jen utvrdila v tom, že americké myšlení není schopno posoudit následky svého konání a hrou na světové policajty to všude akorát tak podělá. S mírným nadhledem musím uznat, že by mne asi též sralo, kdyby mi domů přijel nějaký idiot a říkal mi, co mám a co nesmím dělat. Kdyby celá tahle záležitost netrvala téměř tři hodiny, dalo by se to ještě snést a snad by i ty tři hvězdy byly. Takto zůstává s odřeným uchem u dvou za další historický blábol, který hodnotí kladně snad jen národ tvůrců a nesvéprávní kritici bez soudnosti a vkusu. 35%

• 7.8.2017  11:25
    Dunkerk (2017)

[ČSFD projekce] Nolan je jedním z mých nejoblíbenějších režisérů. Svými filmy mne dokáže vždy pobavit a zaujmout. Dunkerk není jiný, ale kámen úrazu tu je. Zběsilé hlídání ratingu, které dělá ze syrového vojenského mlýnku na maso jen sterilní příběh "neznámého vojína" pro předškolní mládež. Chápu, že je třeba ušetřit naše retardované teenagery děsivých scén, aby je případný válečný konflikt v reálu nevyděsil a oni se hrdě hlásili do první linie té nekonečné hry na vojáčky, ale pár komparzistů polehávajících na pláži, jeden s obvazem od kečupu a bosé nohy, trčící z písku? Kde jsou létající střeva a úlomky kostí? Kam se poděly záběry, u kterých se do krku vrací i zbytky včerejší večeře? To už je krvelačnější i Spongebob. Jinak chválím, že se Nolan prostříhal k vynikajícímu snímku, který je prost zbytečných velkohubých užvaněných scén a prakticky celý film je prošpikován uvěřitelnou akcí a dramatickými scénami. Vřele doporučuji. 90%

• 19.7.2017  09:22

[ČSFD projekce] Hlavní hrdinka je od útlého věku zavřena ve skleněné bublině, anžto okolní svět je pro ni smrtící. Jaká smůla! Co se však nestane. Hned do vedlejšího baráku se nastěhuje děsně kůl chlapec, ze kterého si přímo zmáčí bombarďáky a rozhodne se spáchat sebevraždu. Takhle nějak v kostce proběhne tato romantická záležitost, která očividně cílí na publikum o polovinu mladší, než jsem já. Každý tedy pochopí, že jsem nebyl dvakrát nadšen. Nevytrhla to ani matka, ke které mohl člověk cítit alespoň mizivé sympatie, kdyby to byla luxusní zachovalá čtyřicítka a ne hnusná černoška s Martovským syndromem a nosem jako prdel. Zápletka neoriginální, děj vcelku nudný a místy i pitomý. Připomíná mi to televizní filmy od Disneye ve studiu Kamarád. Inu, taková ta klasika pro dětské romantické duše, které niterně krvácí při sledování Rosa*undy Pič*rové! Ostatní důrazně odrazuji. 40%

• 27.6.2017  19:55

[ČSFD projekce] Svatá šnorchlino. Kam se poděl humor? Kdy ho nahradila trapná kýčovitá parodie? 55%

• 9.6.2017  21:57
    Příběh písně (TV pořad) (2016)

Když jsem přečetl pár zdejších nenávistných komentářů s hodnocením odpad, musel jsem se pousmát. Nehodnotím Járu Konáše, ale pořad. Především to, co mi dal. Ano, veškeré informace jsou dohledatelné na internetu, ale to i o druhé světové válce a stejně se o tom točí další a další dokumenty. Příběh písně mám rád, protože se vždy dozvím něco zajímavého o něčem, co se mi nechce hledat na internetech. Nehledejte v tom filozofii. Je to celkem fajn. 80%

• 26.5.2017  22:14

Komorní drama konverzačního charakteru o hrstce aktérů, které rozhodně stojí za to zhlédnout. Ač mám velmi rád tento styl, necítil jsem se dvakrát dobře, když jsem zjistil, že vše se bude točit kolem intimity našeho soukromí. Kostlivci vyskakovali ze skříní a mně se kroutila střeva jen při mlhavém pomyšlení na to, že v jedné z rolí bych byl já sám. Přirovnal bych to k pocitu, jako stát nahý před početným publikem a přednášet o masturbaci s názornou ukázkou. Ač se ze začátku zdálo, že jsou všichni bez poskvrnky a vzájemně se dobře znají, opak se ukázal brzy a to se zničující silou. Křehkým romantickým duším moc nedoporučuji, neboť tohle jim zřejmě převrátí náhled na jejich život, který je ve skutečnosti pouhou růžovou polevou na dortíku pokrytectví a lží reálného světa. 85%

• 17.5.2017  22:53

[ČSFD projekce] Původní vetřelec se stal již klasikou a standardem, od kterého Prometheus významně odbočil a vydal se zcela novým směrem. Teď, když už se s tím většina fanoušků smířila a čekala na vývoj nastalé situace pozitivně inovativním přístupem scénáristů, tito jako by se zalekli příležitosti dodat dílu nějaký nový nápad a oživit stereotyp, do kterého viditelně upadlo, a jali se zadupat zažehnutou jiskérku naděje v srdcích sci-fi nadšenců. Tento fakt sděluji velmi nerad, ale musím potvrdit, že se vydali cestou nových Star Wars a jen bázlivě sázejí vše na klasiku, která po mnoha letech výrazněji nenadchne. Ke všemu dělají z filmových postav tupé ovce, které směřují neodvratně k halál porážce, a do popředí staví jakýsi existenčně filosofický boj androida se svou rolí v tomto universu. Výsledkem je překombinovaná tyčovina, která se doslova nehne z místa a zabředává v bahně předloh z minulosti. Je to ve své podstatě dost hloupé a k tomu docela nudné. Oprášené scény s novými xichty netěší, ba naopak. Skalní fanda by snad mohl použít termín "zneuctění". Velkým obloukem jsme se dostali tam, kde už jsme jednou byli a už jsme se nechtěli vracet. Zkrátka bludný kruh mainstreamové produkce a továrny na prachy. Kolotoč začíná nanovo. Nelze jinak, než vyjádřit hluboké zklamání a rozčarování. 40%

• 16.5.2017  22:27
    Trollové (2016)

Trollové milují hudbu, tanec, zpěv a omalovánky. Ano, přesně tak! Kdybych to byl býval věděl dříve, asi bych se na tuto kýčovinu zvysoka (!) ..a pustil bych si něco jiného. Žel, u konkurenčního webu jsem se dozvěděl, že toto je jeden z nejlepších animovaných filmů roku 2016. Nevím sice, kde to ta banda přihřátých bukvic vzala, ale pro mne je to jasný propadák. Kdyby napsali rovnou na přebal "určeno antikoncepčním selháním do tří let!", asi bych to nebral tak vážně. Bohužel jsem tam nic takového nečetl a musel se touto duhovou sračkou prokousat.. nadvakrát. Přirovnání k zapáleným sirkám vráženým pod nehty se to blíží jen zlehka. Rozhodně nedoporučuji slabším povahám a lidem do tří promile v krvi! Když už se to rozhodnete pustit svým milovaným ratolestem, rozhodně nesetrvávejte u obrazovek! Mohlo by to mít trvalé následky! 30%

• 9.5.2017  21:36
    Smoke (1995)

Pár střípků ze života různých lidí, které poslepuje vzájemný osud a obchod s tabákem. Nic světoborného, ale tak syrově přitažlivého, že to zkrátka člověka nenudí navzdory tomu, že děj příliš nepádí. Myslím, že takový film je třeba jednou za čas vidět. Výteční herci v rolích, které jim pasovaly a výsledek je přímo elektrizující. Když pak vidíte závěrečné scény a titulky, říkáte si, že to bylo vlastně fajn. Že vám to snad i něco dalo. 90%

• 25.4.2017  16:31
    Pozdní léto (TV film) (1974)

Pozdní léto je názvem a zároveň synonymem. Jiří Hubač opět nahlédl do obyčejnosti lidské duše a vytáhl z ní skvělý dramatický příběh dvou stárnoucích partnerů, kteří svůj dosavadní život zasvětili naplněním svých snů. Teď, v pozdním létě jejich života, zjišťují, že neuspěli a hledají jeho nový smysl. Oním impulsem je malý chlapec z dětského domova, který má přinést novou radost a nové výzvy, spojené s výchovou dítěte. Jiří Vala v roli Karla svádí vnitřní boj se svou novou rolí náhradního otce. Různě mu radí lidé z jeho okolí, jak se s tím vším vyrovnat. Výtečně zde zahrál Vladimír Krška a neméně důležitá postava Karlova otce v podání Josefa Hlinomaze, která ukazuje, jak je Karel jen nástrojem pro plnění jeho snů. Cítil jsem ten tlak a tíseň některých momentů, kdy je někdo do něčeho tlačen proti své vůli a také zjištění, že každý z nás si ke všemu musí najít cestu sám. Pozdní léto si snad ani nezaslouží tak vysoké hodnocení, ale já rád malinko přidám. Už jen za Michala Suchánka, který byl jako prcek naprosto k sežrání. 90%

• 23.4.2017  20:24
    Godzilla (2014)

Božínku! Jak se vyjádřit a nebýt vulgární? 15%

• 22.4.2017  00:01
    Glimmer Man (1996)

Přesně v tomhle filmu je patrný zlom, kdy se Štefan stal svou vlastní parodií. Už definitivně. Jak začal žít život svých filmových postav a od tohoto momentu jsou vlastně všechny stejné (dřív se jen hodně podobaly). Nedostižný mstitel s předem nedefinovaným citem pro víru, jemuž se stane příkoří a on pohřbí hromadu lidí, než si to vyřídí s tím největším zlosynem. Pak ten hromadný hrob vysype nehašeným vápnem a směle odkráčí do zapadajícího slunce bez jediného šrámu. Snad jen na duši přibyl jeden. Kostýmy se, stejně jako scénář, film od filmu skoro nemění. K dobru lze připsat jen svižnější pojetí akčních scén, které se později v dalších snímcích mění spíš v grotesku, jak nám stárnoucí hrdina pomalu kyne. Velmi slabé, ale není to ještě úplné dno. 40%

• 19.4.2017  13:49

Hrozně rád bych tu ze sebe udělal přechytřelého ufona a müslitele, který hltal každý záběr této moderny a náležitě okomentoval novátorský střih, hluboké dialogy a nápaditě rafinovaný děj. Bohužel, musím odhalit své pravé já obyčejného kluka z malého města bez filosofického vzdělání na úrovni FFUK, kterému připadal debut Jeana-Luca Godarda jako usmolený paskvil bez špetky zajímavosti a bezbřehá nuda, a ve kterém se dozvíme pouze to, že "kameň drbe cyhlu" a "kdo se bojí, sere v síni". Oceňuji, že střihačovy běsy zřejmě měly vytrhnout děj z medového sevření, ale z mého pohledu to působilo spíše jako rušivý element. Snad mnou expresivně expresionisticky vyjádřené pocity z filmu neraní žádnou křehkou duši s jiným názorem, neb to rozhodně nebyl úmysl! Pouze jsem chtěl sdělit světu, že tento kult hodnotím jako unylou sračku. 30%

• 15.4.2017  22:39
    Dívka (TV film) (2012)

Mám rád Hitchcocka a jeho filmy. Jeho styl a smysl pro detail. Když jsem tedy spatřil tento snímek, mapující zlomek jeho života a tvorby, těšil jsem se na reprodukovaný nástin géniovy mysli. Jediné, co jsem však dostal, byl pochybný televizní pokus o tom, jak nebohá plavovlasá hvězda přežila řádění psychopatického sexuálního maniaka a bezcitné lidské zrůdy. Netuším, zda měl film vůbec působit jiným dojmem, než že slavný režisér byl dobytkem a všichni v jeho okolí krutě trpěli. Nejen, že je to celé dost těžko uvěřitelné, ačkoliv pravdu se asi nikdy nedozvíme, ale působí to jako cílené kydání hnoje na jednu velikou hromadu, pod kterou uvízl právě Alfie. Pokud se vám tedy zamlouvá flusání do nezasypaného hrobu, nejsem proti. Každý máme nějaký vkus. Nicméně mně se toto bezpohlavní a nezáživné drama jeví jako zbytečná ztráta času, kterou HBO chtělo vydělat na spekulativní senzaci. Jediným kladem byl stoický výraz Tobyho Jonese, který se zhostil své role opravdu dobře a rajcovní Sienna Miller, k jejíž dokonalosti stačilo už jen ukázat kozy.. tedy poprsí. Jinak těžká nuda zákulisních praktik filmového světa. 35%

• 6.4.2017  23:40
    Zabiják (2003)

Jedna hvězda za ten potetovaný hrudník spoře oděné sympatické slečny, která se tam mihla zhruba v půlce filmu. Zbytek je bohapustá pitomost bez hlavy a paty. Forma viditelně vyžraného Štefana šla dolů a už tak mizerný scénář nebylo čím vylepšit, když akční scény byly spíš k smíchu. Promiň, Štefane, ale prsama to nejde zachránit vždy. Zvláště, když to není péčko, ale béčko. 10%

• 26.3.2017  17:54

Miroslav Táborský nás poutavě provede nejdůležitějšími momenty těžařské minulosti v Krušných horách. I za tu půlhodinku se dozvíme mnoho zajímavého. Vřele doporučuji i (ne)Krušnohorcům.

• 22.3.2017  21:34
    Život (2017)

[ČSFD projekce] Rád bych se v tomto případě vyhnul srovnávání, ale to ani při nejlepší snaze nelze. Inspirace jinými sci-fi a horrorovými velikány na diváka příliš okatě vystrkuje chapadlo. Líbiví herci a pěkné vizuální zpracování určitě bodují, na druhou stranu z charakteru postav cítím až apatický chlad. Lekačkek a oblíbených "třiapadesát způsobů, jak zemřít v nulové gravitaci" je zde při malém počtu pasažérů poskrovnu, nicméně působí až lacině a béčkově. Těšil jsem se asi víc, než jsem měl. Věřím, že pro některé vznikl další nezapomenutelný snímek a snad i kultovní záležitost, která se bude dlouze pitvat na fórech a diskusích pro seschlé grafomany, ale pro mne je to jen další z řady survival thrillhorrorů, které stačí vidět jednou a máte takzvaně splněno. Úsměvný byl ostatně i předvídatelný závěr. Celkově bych to nazval jako "slušný pokus". 60%

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36