Slartibarkfast

okres Nový Jičín
Bezcitná rezavějící kraxna.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 25.5.2020  15:11

Nemám rád černošské filmy a nemusím ani čistě ťamanské. Nepovažuji se za rasistu, ani xenofoba. Jen nesnáším, jak černoši nemístně přehrávají a ťamani zas hrát vůbec neumí. Zde je to zabaleno v úhledném dárku jako dvoubarevná fidorka. Naneštěstí tu není žádný běloch, který by to zachránil. Možná proto je to pouhá akční blbost bez hlubší myšlenky. 20%

• 22.5.2020  23:21
    Iron Man 3 (2013)

"Tohle už nerozchodíš, ty svině." 90%

• 11.5.2020  23:55

Konečně jsem se, shodou náhod, dokopal a podíval na údajně další majstrštrejch Kventina. Tedy, jako milovník westernů jsem zvyklý čumět půl hodiny na prázdnou ulici, houpající se vývěsku a upoceného chlapa, co žvýká stéblo trávy, ale tady se to táhlo až podezřele jako smrad a dokumentární vsuvky působily spíš otravně. Z mírného dřímotu mne vytrhly až poslední minuty, které můj verdikt vylepšily. Nebylo to přímo na hovno, ale dost mne to sralo. Chápu, že po několika sumárních filmech, co se tu dřív objevily, si chtěl i Tarantino zavzpomínat a vzdát hold, ale považovat to za něco nadstandardního je jako považovat psa, který vám ojíždí nohu, za prvotřídního čističe bot. Tedy upocené tři hvězdy a spíše průměr. 55%

• 4.5.2020  14:27

Jeden z mnoha filmů, které ukazují zrůdnosti bolševismu; jeho absurdnosti i krutost. Vykresluje jasně, jak pomyslný ideál a myšlenka jsou znásilněny a přetvořeny v nedokonalých myslích obyčejných lidí v monstrum a nástroj, který ničí životy. Tichá bolest to ale ukazuje jiným způsobem a v tom je ta krása. Je to klidná tichá balada, tichá zpověď, nesoucí se větrem a jako šeptané verše krásné hořko sladké básně se člověku vryjí až do srdce. Nezdolnost a síla lidského ducha tu není nijak přikrášlena velkolepými gesty. O to víc je patrná. Po každé ráně vstát, oklepat se a jít dál. Dvě dějové linie se trochu bijí a musím uznat, že ta vojenská je vcelku rušivá a prostší, ale bez ní by to už nebylo celé. Například scéna s mostem, který letí do povětří, je ikonickou připomínkou nesmyslnosti jednání systému, který jako Uroboros jednou stráví sám sebe. Navíc přináší do ponurého díla alespoň trochu vtipu. Mám rád Tichou bolest a veškeré vědění, které z ní sálá. Plejádě herců, kteří tenhle skvost dokázali stvořit v tak uvěřitelné a tísnivé formě, vévodí pan Hrušínský, bez kterého by to byl jen směšný pamflet. Takhle nějak se má točit. Tichý potlesk Tiché bolesti. 90%

• 3.5.2020  15:27

Snímek, který je spíše o pohřbech a pytlácích, než o krásách Afriky. Scénář dost nevybíravě tlačí na divákovy city, snad až příliš. Hlavní hrdinka měla holt pech, ale když si vybrala za domov Afriku, co mohla čekat? Mřelo to kolem ní jak vojáci u Stalingradu a ani ona neměla na růžích ustláno. Jinak to byl vlastně dost nudný film, který by bez známých jmen a příběhu, vycházejícímu ze skutečnosti, byl úplně zbytečný. Sám mám raději Vzpomínky na Afriku, kterou tento snímek nejspíš lehce kopíruje. Věřím, že takových podobných bláznů, kteří se rozhodli pokořit divočinu, je mnoho. Jen doufám, že o nich všech nenatočí film. 40%

• 3.5.2020  01:27

A tu bůh křikl do toho kraválu: "TICHO, kurva!" ..a bylo ticho. A už se nikdo nehádal, vše se řešilo jen jemnými posunky a gesty a muž měl konečně klid od nasraných manželek a ječící droboty, neboť to vše jen tiše našlapovalo okolo. Chodil rybařit, doma v garáži si něco kutil a nikdo mu do toho nekecal. Ženy rodily potichu v ústraní a řvoucí novorozeňata byla ihned umlčena. A tak zavládl ráj na zemi. A bůh shledal, že je to dobré. Složitých dialogů prost je tento horror jedním z nejlepších, jaké jsem v poslední době viděl. Snad tomu velkou měrou dopomohla i Emilka, ale nebýt vcelku originálního nápadu, zřejmě by to taková pecka nebyla. Zklamáním byl tak trochu konec, ale i tak velmi dobrý počin, který mohu jen vřele doporučit. 80%

• 29.4.2020  12:32

Pokračování Šéfů na zabití dopadlo jako mnohá jiná. Naprostá tragédie. K smíchu tu nebylo naprosto nic. Spoustu scén tvoří jen jakési nesmyslné postávání tří pitomců a jejich neustálé blábolení, které spíš otravuje a cítíte se z toho nepříjemně, než aby vás to rozesmálo. Naprostá absence dobrého nápadu ve scénáři sráží film na hluboké dno. Netuším, jestli je Charlie Day takový uječený debil i v reálu, ale tady mne neskutečně iritoval. Marně hledám kladné stránky téhle břitké taškařice, která spadá do kategorie Blbý a blbější, kde nejde o to rozesmát diváka vtipem, ale co největším ztrapněním hlavních představitelů. Tomu bohužel neholduji. Štěstí, že tu byl alespoň Matkychtivej Jamie, který mi občas vykouzlil úsměv na rtech. Jinak je to bohapustá hovadina. 25%

• 22.4.2020  20:16
    Rozbouřená řeka (TV film) (1998)

Věřím, že i v nízkorozpočtových televizních filmech je možné najít skvělé herecké výkony, napětí, originální nápady a poutavý scénář. Tohle ovšem rozhodně není ten případ. Sledování Rozbouřené řeky mi působilo až fyzickou bolest. Pitomé dialogy, laciné efekty a nesourodé scény, které se objevovaly nahodile a bez návaznosti, jako když na ovladači přepínáte kanály. Soucítění s hlavními hrdiny nebylo možné. Až tak to bylo blbé a trapné. Vlastně jsem mezi pytlem číslo čtyřitisícesedmsetdvacetosm a čtyřitisícesedmsetdvacetdevět propadl dojmu, že ty dva pytle už jsem někde viděl a dal bych nevím co za to, aby se hráz protrhla opravdu a všechny protagonisty na místě zabila, aby se alespoň něco dělo. O nelogických momentech raději nebudu hovořit. Bylo by to na dlouho. Jediné, co mohu doporučit, je zajít si na tytrubko a pustit si reálné záběry z povodní v letech 1997 a 2002. Tomuhle svinstvu se zdaleka vyhněte. 5%

• 19.4.2020  11:32
    Náhrdelník (TV seriál) (1992)

Kdysi možná pro mne zajímavý seriál, ze kterého jsem ještě pořádně neměl rozum, se dnes v mých očích jeví jako laciná taškařice s pitomým dějem a špatně napsanými postavami. Šafránkové si vážím, ale nikdy nebyla mou oblíbenou herečkou. Oproti tomu plejáda jiných skvělých herců, kteří si tu sem tam zaštěkali, nedostala dost prostoru. Někdy si tak říkám, že takové množství známých jmen spíše škodí celku. Nevím pak, na koho se mám soustředit víc a mrzí mne, když se na obrazovce většinu času roztahuje nějaký německý gezicht. Možná tak více z nostalgie, než z dojmu, malinko přisadím tomuto podprůměru, který alespoň trochu vytáhla ta známá jména. 50%

• 18.4.2020  22:47
    The Circle (2017)

Pan verbal, kterého tu má každý plnou klávesnici, hanebně přestřelil. Dovysvětlím později.. 40%

• 14.4.2020  14:13
    Děti moje (2011)

Nešťastně utahaný film, který jsem vnímal jen tak napůl, protože jsem u něj málem usnul. Co jsem si z něj odnesl, jsem prakticky zapomněl už při psaní tohoto komentáře, takže zřejmě žádná pecka. Určitě tlačí na city, jelikož je spojen s umíráním, lidskými chybami a podobně. Zkrátka takový ten srdcebolný kus obyčejné poctivé rodinné tragédie, která však nakonec dobře dopadne, v rámci možností, takže je to vlastně v pořádku. Rozhodně to však není nic uslzeného, u čeho by průměrně citlivý humanoid ufrkával do kapesníčku. Spíš z toho čiší takový ten sterilní odstup lékař - pacient. Příjemný Clooney, než se z něj stal rytíř v reklamně na kávu, a okouzlující Woodleyová, než se z ní stala oplácaná likvidátorka dětských spolubojovníků, to nakonec vytlačili na průměr. Jinak ta ocenění a nominace vůbec nechápu, zřejmě slabší rok. 50%

• 14.4.2020  10:25

Inu, bylo to více či méně hloupé. Abych řekl pravdu, nudil jsem se tak, až jsem to místy přestával vnímat a jako ty samičky, co u nezáživného sexu myslí na nevypnutou žehličku, jsem brouzdal v myšlenkách zcela jinde. V mé kolonce tedy zůstane "už na to víckrát nekoukej". Na usmířenou s největšími hvězdami akčních filmů s jednoduchými scénáři přihazuji dvě hvězdy. Jednu za každého super hrdinu mého mládí, když ještě ta banda utřinosů z Marvelu tahala kačera po sídlišti a skuteční drsňáci nosili kožené bundy, sluneční brýle a ne přiteplené elasťáčky.. 45%

• 9.4.2020  00:46

Vlastně až překvapivě dobré. 70%

• 7.4.2020  12:19
    Elitní zabiják (2014)

Zajděte si do nejbližšího supermarketu, nakupte nějaký levný nefiltrovaný ležák neznámé značky, popřípadě Starobrno nebo Bernard, k tomu malinový kefír, hroznové víno, bio mošt a dvacet deka pařížáku. Až se vrátíte z nákupu, pohodlně se usaďte se svou taškou a veškerý nákup v různém pořadí zkonzumujte. Věřím, že dřív či později se dostaví velmi intenzivní výsledek, rovnající se Viktoriiným vodopádům v období záplav. Pohled do míst, kde jste vykonali svou neodbytnou potřebu, pak prakticky odpovídá tomuto filmu. Víc nemám, co bych k tomu dodal. 0%

• 6.4.2020  11:46
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Dlouho jsem váhal s hodnocením Stargate SG1. Tenhle seriál by se totiž dal přirovnat ke Star Treku, kde průzkumníci objevují nové světy a navazují přátelské vztahy se vším, co potkají, což zní velice zábavně a průkopnicky. Bohužel je to Kanada, nižší rozpočet a dost dílů zabere boj s obrovitými frakcemi emzáků, kteří chtějí zničit zemi (propáníčka!), a to je nuda. Ve víru nostalgie bych rád hodnotil kladně, ale když vycházím ze znalosti předlohy, je to spíš ponížení a flusnutí původnímu filmu do xichtu. Epizody jsou mnohdy slabé, až otravné, a proto si myslím, že to je přesně ta tvorba, která musí býti vysílána v době, kdy v televizi nic jiného není, nebo konkurence dává Babicu či Láďu Hrušku, aby divák neměl možnost volby. Pak se na to dá koukat alespoň u oběda, kdy se soustředíte spíš na svůj řízek, než na "Kruh stojící vody". Věřím, že mezi námi žijí různí ufoni, pro které je toto modlou a mají doma v rohu místnosti obětní oltář, na hlavě razítko a při každé příležitosti si chtějí v nemocnici nechat zapošít do podbřišku bludišťáka. Já tomuto kultu ovšem nepropadl a z odstupu hodnotím tuto jako podprůměrnou zábavu pro masy požitkářů a nenáročných, kterým stačí k snídani Bebe, či tlačenka, namísto propracované hamandeggs žranice s ovocným džusem a křehoučkými toasty! 40%

• 30.3.2020  11:09
    Closer (TV seriál) (2005)

Ačkoliv je hlavní hrdince seriálu dle propočtů asi něco kolem čtyřicítky, vypadá tak na šedesát, nepříjemná je jak autonehoda, ošklivá jak nakopaná prdel a vtipná jak sádlem pomazané zábradlí. Naštěstí je tu pár zajímavých případů, u kterých divák opravdu chce vědět, jak to dopadne, a to i za předpokladu, že se musí dívat na ten pokrčený xicht Kájry Sendvič, která se nejspíš narodila prdelí napřed a srovnávali jí to lopatou. Jinak je to bohapustá cypina nejtěžšího kalibru, prošpikovaná třeskutým vtipem, u kterého se vám rolují prsty u nohou. Na druhou stranu je tu i česká scéna kriminálních kokotin, která je ještě o pár pater pod úrovní vozovky, takže bych považoval za nespravedlivé hodnotit níž, než dvěma hvězdami. 35%

• 30.3.2020  01:56

Velmi slabý kus, který nevytáhl svým herectvím ani Miloš Kopecký. 40%

• 28.3.2020  11:06
    Vidláci (1997)

Mám za to, že tato komedie je lepší, než se mnohým zdá. Možná, že je to všeobecnou averzí na Tima Alena, ale mně nepřipadá, jako špatný herec. Vidláci si určitě zaslouží lepší hodnocení. Je to sice komedie s klasickým a stokrát viděným scénářem, ale o tom to právě je. Scénáristé tu nevsází na žádné novoty a divákům podávají pohodový a celkem příjemný příběh jedné rodiny, která se musela přizpůsobit životu v uzavřené komunitě Amišů. S tím samozřejmě přichází spousta humorných scének, kdy se jedinci, zvyklí na techniku a restaurace, musí vypořádat s návratem o dvě století zpět. Jistě to není film, u kterého by se vám smíchy párala bránice, ale určitě stojí za to. 75%

• 13.3.2020  11:35
    Přes prsty (2019)

Jednu hvězdu za to, že jsem se vůbec dokázal protrápit k závěrečným titulkům. 20%

• 9.3.2020  19:16

Netuším, o čem přesně tohle mělo být. Snad o posedlosti. Každopádně pokus o ztvárnění rafinované loupeže nebyl zas tak přesvědčivý, zvláště pak, když v hlavních rolích excelovala parta dědků s artritidou, počínající demencí a inkontinencí. Neříkám, že nemám rád tenhle druh filmů, ale potřebuji tomu alespoň trochu věřit. V tomto případě jsem nechápal smysl a dost jsem se nudil. Párkrát jsem se sice zasmál, ale to mi moc nestačilo. Nemastné, neslané. Bez nápadu a jiskry. Zřejmě to nepotřebuji vidět znova. Mezi jednou a dvěma hvězdami za herecké obsazení. 30%

• 9.3.2020  16:28
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Vždy jsem chtěl proniknout do světa Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochy, poznat jeho roztodivné hrdiny, ale nikdy jsem se ke knihám nedostal. Takříkajíc jsem netušil, kde v tom množství začít. Zaslaná pošta, kterou jsem letmo zahlédl v televizi, mi proto přišla vhod. Nejen, že je to dost příjemný příběh a první seznámení s autorem dopadlo výborně, ale lehce napovídá, že každá kniha je nejspíš originál a jednotlivé kusy spolu nesouvisí, což mne také velice potěšilo. Kvalita televizní adaptace je překvapivě výborná a nemám k ní výtky. Dalo by se říci, že na televizní film s Britské produkce dokonce nadstandardní počin. Rozhodně stojí za zhlédnutí a věřím, že i skalním fanouškům vykouzlí úsměv na tváři. 90%

• 6.3.2020  22:54

Nejsem romantik.

• 3.3.2020  22:39

Dost jsem toho na toto téma přečetl. Proto jsem celkem zklamán. Pravda, je asi těžké uchopit tak choulostivé téma a natočit o něm film, který by se líbil každému. Bohužel, já v tomhle vidím pramálo o Olze Hepnarové. Vidím pouze němý pornografický film s pár špatně přečtenými myšlenkami nebohé bláznivé vražedkyně. Nechci nijak shazovat herecké vystoupení mladičké Michaliny, která čučela do blba smyslně a uvěřitelně a prcku své kolegyni vylízala také na jedničku, ale nějak jsem mezi těmi nahými ženskými těly a půlhodinovými pohledy na hrábě v trávě pozapomněl, o čem to všechno vlastně je. Když se tedy Olga jednou pomstila společnosti, zač ji pověsili, teď se jí společnost pomstila ještě dodatečně tímhle výtvorem. A mně, jako divákovi, který na to koukal, také. Jdu nastartovat vůz.. 45%

• 2.2.2020  00:16
    Vykolejená (2015)

Dějí se takové věci ve skutečném životě? Pochybuji, ale přesto dám alespoň jednu hvězdu. Za ohyzdnou Amy to ale nebude. 10%

• 30.1.2020  20:50
    Helena a její chlapci (TV seriál) (1992)

Díky nejmenovanému uživateli jsem si připomněl jednu z nejtrapnějších kokotin, které kdy spatřily světlo světa. V době boomu chlapeckých a dívčích kapel vznikly i jiné fenomény, jihoamerické telenovely, kupónová privatizace, Pergnerová a seriály o skupinách studentů. Ať už zmíním BerlyaHnis, Dawnův Svět, či jiné, kde kámen drbal cihlu a každý dialog vás uváděl do rozpaků svou důmyslnou nesmyslností, seriál Helena a její chlapci byl jednoznačně nejkrutopřísnější hovadina, která se kdy objevila v odpoledních hodinách na televizních obrazovkách. Pamatuji si ho naštěstí jen letmo, ale naprosto jistě vím, že to byla nehorázná čurákovina, kterou se zřejmě pokusilo francouzské impérium vrátit úder americkému filmovému průmyslu. 5%

• 16.1.2020  19:50

Víc sterilní film bez nápadu, akce a jakékoliv jiskry jsem už dlouho neviděl. A hlavně mi tam přišli všichni úplně tupí, či snad mentálně retardovaní. Naráželi snad na problematiku profesionálních sportovců? Promiskuity? Jardu Jágra? Ať už měl vyvolat příběh tragédů v divákovi jakékoliv pocity, já byl naprosto stoicky odloučený od všeho, co se tam dělo. Kdyby alespoň scénář nebyl naprosto jasný a předvídatelný. Mám nutkavý pocit, že i kdyby to bylo v čínštině, mělo by to na mne stejný dopad. Ubohý výkon. 40%

• 4.1.2020  18:14
    Královská romance (TV film) (2018)

Otřesně levná záležitost s hloupým a jednoduchým příběhem. Odpad jsem nedal asi jen ze soucitu. A taky proto, že znám i horší filmy a pořady, pro které by mi už nezbyla ve stupnici alternativa. Přesto děsivý a laciný zážitek. 15%

• 3.1.2020  14:15

Veskrze průměrná romantická road movie, kde slečna chvátá za svým vyvoleným, aby zjistila, že toho pravého už našla. Kupa klišé a scény, které jste již mnohokrát viděli v jiných průměrných filmech podobného ražení. Jediné, co činí tento kousek originálním, jsou patrně lokace natáčení. A jelikož Irsko a Skotská vysočina jsou má CPU záležitost, alespoň něčím se trefili do mého šálku čaje. Tedy i přes veškerý ten patos je to docela fajn odpočinková záležitost. 60%

• 3.1.2020  13:50

Docela roztomilé pokračování omalovaného hledání rybího potěru. V tomhle je to vlastně poněkud naopak, kdy sklerotický potěr s poškozenou krátkodobou pamětí hledá, odkud vyplul na svět. Vše je opět milé až přeroztomilé, hlášky jsou veskrze legrační a nebýt poněkud přepáleného závěru a pár krkolomných blbostí, které pokazily celkový dojem, dal bych plný počet. 75%

• 31.12.2019  17:31
    Trable prcka Binka (1994)

Vrcholně nesmyslný a trapný pokus o komedii. Od dob Sám doma se toho událo mnoho a filmů, kde to dítě dává sežrat dospělým, už americká továrna na sny vychrlila mraky. Tohle je však patrně nejžalostnější a nejtragičtější hovadina, jakou jsem na toto téma viděl. Nemám rád, když to někdo úmyslně přežene a už vůbec nemám rád, když vás film neustále uvádí do rozpaků; neřkuli vás vyloženě sere. Je až neskutečně nesnesitelné, když malé batole "na oko" zvládne tolik neuvěřitelných malérů. Věřím, že obecenstvo pod pět let by to možná žralo, ale já už jsem maličko odrostlejší kus a mám zcela jiný vkus. Proto vás důrazně varuji! Sledováním téhle blbosti si vážně poškozujete mozek, redukujete IQ a ničíte si dobrý vkus! Nevrmór! 5%

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40