Slartibarkfast

Bezcitná rezavějící kraxna.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 16.1.2019  22:13
    Skleněný (2019)

A tu se nám uzavírá pomyslný trojúhelník. Hrdina, padouch a zvíře se setkávají. Film táhlý, jako flusanec Pavla Horvátha v osmdesáté sedmé minutě jeho nejtěžšího mače. Nudný, jako mistrovství světa v šachu. Akční, jako rozvod Vondráčkové a Plekance. Asi hodinu si říkáte, kam to spěje, co bude dál. A pak přijde finální scéna, která nabídne smutek, odpovědi a možnosti. Loučení s trilogií je v závěru bolestné. Nemá vítězů. Ale filmaři si ponechali ona vděčná zadní vrátka. Ukončili jednu kapitolu, aby snad mohli začít psát novou. Pro mnohé zklamání, pro mne jistá satisfakce po druhém díle. Sbohem, Davide Dunne. 70%

• 16.1.2019  13:38
    Chlapectví (2014)

Název jistě napoví, že ve filmu jde o dospívání jednoho chlapce. Je to celkově klidný, pomalý a hezký příběh. Naneštěstí je i dost jalový a nezajímavý. Bez zásadních životních zvratů. Zkrátka obyčejný vzorek průměrného amerického kluka. Náznaky jakéhosi "filosofična" tu jsou, jak přichází do kontaktu s kamarády a spolužáky; láskami. Uceluje si svůj názor na svět a má na něj i hlubší pohled. Je totiž fotograf a vše vidí trochu jinak. Romantika, vyplněná nějakými těmi zklamáními. Na pozadí vám to celé dvou a půl hodinové dílko uteče jako voda, ale plně se tomu věnovat nejde. Takový lehký nadprůměr. 65%

• 14.1.2019  18:02
    Dračí srdce 2 (2000)

Kam se hrabe tenhle slaboduchý nesmysl na první díl, kde bylo vše o několik tříd lepší. Podíval jsem se na to jen ze zvědavosti a já hlupák nekontroloval místní hodnocení. Teď bych řekl, že je ještě velmi mírné a divím se, že se ještě drží v modré. Zřejmě jsem příliš náročný divák. 10%

• 13.1.2019  12:53
    Rozpolcený (2016)

Ne každé komorní představení zvládne svou obtížnost zaujmout diváka málem. Myslím, že právě u Rozpolceného se to úplně nepovedlo. Děj se vleče a ačkoliv je atmosféra tíživá a dramatická, měl jsem tendenci kontrolovat čas do konce, abych to už měl za sebou. Pár scén tam bylo vskutku zásadních a musím přiznat, že se mi vryly do paměti celkem bezpečně, ale jinak je to taková pomalá procházka s člověkem, se kterým si nemáte co říci. McAvoy zvládl svou roli a to je patrně jediné, co musím na filmu vyzvednout. Scénář mohl být alespoň trochu barvitější a ne tak děravý. Cítím tu malinko vliv japonských horrorů, když jsem sledoval už přehnaný závěr. Kevin měl tolik osobností, mohly se promítnout víc do reálného světa. Takhle to byly jen nekonečné monology McAvoye; občas dosti trapné. Osobně jsem celkem zklamaný, protože Vyvolený byl vyšperkovaný a zásadně lepší. Maličký odkaz v závěru byl jen ubohou vějičkou na diváky. Uvidíme, jak dopadne Skleněný. Tohle dílko ale znovu vyhledávat nebudu. 55%

• 5.1.2019  16:07

Bezbřehá nuda s vytahaným xichtem a splasklýma kozama někdejšího guvernéra v hlavní roli. Možná bych se smířil s nějakým nechutným koncem herecké kariéry při ztvárnění uchrchlaného seriálového detektiva v posledním tažení, jež by pro člověka, který v obličeji není schopen zapojit mimické svalstvo, byla celkem trefa. Tohle je ale velký trapas a utrpení. Možná ještě větší, než na pohřbu čumět hodinu a půl do otevřené rakve vaší prababičky. Ukrajinský frajer Roman se celý film potácí od čerta k ďáblu s fotkou svých zesnulých a je hrozivě depresivní. Pak je tu ještě nějaký Utřinos, který se utápí v sebelítosti a je hrozivě depresivní. On je vlastně celý ten film hrozivě depresivní a nejkrutější je asi ten depresivní konec, který nenabídne nijak zajímavé rozuzlení. Kdyby to nebylo podle skutečné události, snad bych to ani nedoporučil, protože je to jinak úděsná sračka. 30%

• 20.12.2018  02:40

Tvůrce skutečného amerického snu a jediný člověk, který jej dokázal zhmotnit. Tento dokument pojednává o největším z designerů moderní doby, kterého kdy tato matička země nosila. Rozhodně inspirující i dnes. 90%

• 20.12.2018  01:38
    Jízlivě tvůj (TV seriál) (2013)

No ty vole. Anglický humor! :D

• 13.12.2018  00:02

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho.. ..co víc dodat? 95%

• 11.12.2018  19:46

Steampunk je už nějakou dobu v kurzu, tak si nejspíš Péťa Klakson řekl, že je na čase zas vydělat nějaké ty lowe, natočit hustěkrutopřísnou pohádku a provětrat peněženky a prasátka pubescentnímu potěru. Jelikož však zjistil, že zajímavý bude nejspíš jen název, protože kniha je zřejmě jen tupá slátanina, jal se naházet do jednoho kotlíku vše, co táhlo k obrazovkám v kasovních trhácích. Například hvězda smrti ze Star Wars byla až příliš okatá. Nebudu vás napínat, postapo filmy s Kevinem máte jistě také nakoukány, ačkoliv autor čerpal ještě na mnohých místech. Nejvíc mne však udivuje, jak se dokázal u tak tupého filmu, který je prakticky o ničem, dostat přes dvě hodiny a divákovi nenabídnout ani holou prdel Hugo Weavinga. Pokud totiž nemáte IQ pod padesát a nevzrušuje vás modrá barva, nenabídne vám film žádný děj ani smysluplnou zápletku. Spousta vzdušných soubojů, hromada líbivých barev a výbuchů, nesympatičtí hlavní hrdinové v čele s ohyzdnou šikmookou mužatkou, kterou snad vytáhli z klipu Lost on you. Děs. Štěstí, že mě to nic nestálo, jinak bych ještě hvězdu ubral. Střeste se této blbosti a pokud už to nutně musíte vidět, počkejte si na premiéru v televizi.. 40%

• 29.11.2018  23:42

Marně hledám klady.

• 23.11.2018  16:26
    Robin Hood a já (TV film) (2013)

Nesmyslný německý blábol, zneužívající postavu Robina Hooda. V mnoha scénách mi bylo stydno a měl jsem nutkání okamžitě film vypnout, ale přemohl jsem se. Těch devadesát minut mého života už mi ale nikdo nevrátí. Tento film se hodí pustit snad jen jako pozadí, když doma zrovna pracujete s pneumatickým kladivem, vrtáte do panelu, nebo trénujete na bubny. Nikdy víc. 15%

• 6.11.2018  21:32
    Bastardi (2010)

Velice slabý film o tématu, které by mělo být mezi lidmi více ventilováno a především řešeno, aby to slovo "diskriminace" nebylo tak často propíráno těmi přismahnutými zmetky, přiživujícími se na našem úsilí. Při jeho vyslovení by měl každý inkriminovaný hnědočech dostat okamžitě po tlamě kovovou tyčí, kterou právě dovezl do sběrny surovin, aby se v něm dostatečně vyvinul Pavlovův reflex. V tomto snímku je názorně ukázáno, jak se tito líhnou a prožívají své první krádeže a jiné prohřešky proti morálním zásadám. Nemyslím si, že ve skutečnosti je to přesně takhle, ale něco pravdy na tom asi bude. Momentálně mám spíše pocit, že si scénáristé hledali hůl a inkriminovaného psa už měli dávno připraveného. Tématicky zajímavé, ale převedení na plátno naprosto nezvládnuto, natož nabídka nějaké vize rozumného řešení. V podstatě jen polínko na ohýnek nenávisti vůči těmto nepřizpůsobivým. Na jednu stranu chápu, na druhou mi to malinko vadí. Asi záblesk dobra v mých jinak veskrze rasistických obvodech. 35%

• 6.11.2018  00:37

Když někde vidím "Hop - a je tu lidoop", křiví se mi huba a je mi mdlo. Hrozitánská slátanina a pokus o něco, co z výsledku není ani trochu patrno. Velmi odpudivé dílo, které odrazuje už otřesnou úvodní písní Jirky Schelingera. 15%

• 6.11.2018  00:22

Spektákl o manželské rozmíšce dvou znuděných záletníků, kteří berou svůj vztah jen jako hru. Po vizuální stránce skvělý film, plný líbivých scének a zajímavých situací. Jen ten humor jsem tam nějak hledal marně. Přišlo mi to všechno až takové příliš nucené. Očekával jsem melodrama s jímavým a hlubokým závěrem. Nakonec to bylo však jen takové řídké a bezbarvé. Od závěrečných titulků jsem se odvracel s rozporuplnými pocity. Hvězdu navíc si to však zasloužilo za krásnou Barbaru Bouchetovou, která alespoň potěšila oko, když už dialogy nestály za mnoho. 55%

• 18.10.2018  01:49
    Divošky (TV pořad) (2013)

Větší pocit trapnosti bych měl pouze, kdyby mne na přeplněném aquaparku sexuálně ukájel homosexuální cikán Predkozka, což se docela určitě nikdy nestane, takže stačí přepnout kanál a jsem dočista v klidu.. ;) 5%

• 18.10.2018  00:27
    Věř mi (2013)

Nenechte se strhnout známými jmény, jako je Sam Rockwell v titulcích. Ten tam hraje vesměs pouhý štěk. Důležitý je zbytek herců v jinak životních výkonech, kteří do toho museli dát skutečně celý um a talent. Bohužel, pitvání zákulisí filmařské branže dopadne jinak, než by divák očekával. Hrátky na larvy a motýly přehluší celkový dojem a záměr. Čekal jsem mnohem diskutabilnější závěr. 65%.

• 28.9.2018  16:08

Depresivní a smutný film o depresivních a smutných věcech. Výborné herecké výkony. 75%

• 24.9.2018  18:29
    Jen 17 (2013)

Isabelle je velmi krásná přemýšlivá dívka, která co nevidět oslaví své sedmnácté narozeniny. K těm si dá sama dárek v podobě první sexuální zkušenosti, která však zklame její očekávání. Od té doby objevuje a hledá mezi staršími muži něco hlubšího, nepoznaného, co by ji naplnilo. Nevím přesně, co bylo záměrem scénáristů, zda poukázat na hluboké a složité myšlenkové pochody dospívající (každé?) dívky, nebo jen natočit líbivý snímek s krásnou hlavní protagonistkou, na jejíž prsa by se pak celý film dobře koukalo. Pevně doufám, že mnozí v tom našli tu hloubku, která ukazuje jistou syrovost a pragmatičnost hlavní hrdinky. Ta stoprocentně využívá všechna pozitiva, jež ji život staví do cesty a těch negativních stránek se snaží okamžitě zbavovat a ze života vytěsňovat. Zajímavý a pomalý film s jistou dávkou erotična. 80%

• 24.9.2018  11:17

Bezduchá sračka, která se utápí ve fekálním humoru. Kdyby se alespoň bylo čemu smát, ale není. Snaha trumfnout se co nejnechutnější debilitou a nejtrapnějším gagem v posledních letech dosahuje pomyslného vrcholu. Bojím se, kam až to zajde a čemu se budeme nuceni smát, potažmo čemu se budou smát naše děti a my budeme jen nechápavě přihlížet.. 15%

• 31.8.2018  11:49

Štefan už zas blbne a snaží se o jakýsi comeback na výsluní s tímhle herním mixem Matrixu a Avatara. První polovina je celkem snesitelná a pro hráče počítačových a jiných her docela zábavná. Škoda, že to nepokračovalo v podobném duchu až do konce. Pak se totiž začne pod kůži vtírat onen trapný pocit, vycházející z jednání nejen hlavních postav. Nejeden divák pak dostane depresi z toho, že skutečný svět ve filmu téměř neexistuje, nebo je nelogicky napasován na dost děravý, neřkuli blbý příběh skupiny adolescentních paniců. No a pak už to jde celé někam do kopru. Závěr snad ani nekomentuji.. Zachraňuje to jen hudební klasika a sem tam nějaký ten odkaz na staré herní vypalovačky či filmy. Takový DeLorean mi celkem roztáhl úsměv na tváři. Na tom snad ale nejde stavět celý film. Celkově je to docela hloupá slátanina, kterou šlo dozajista na filmové plátno převést i pro širší publikum. Je cílená pouze na úzký kroužek diváků. Zbytek to moc nenadchne. Pro mne velké zklamání. S tak vysokým hodnocením jsem od toho čekal daleko víc. 40%

• 22.8.2018  19:58

Film je zřejmě určen mladšímu publiku, které dokáže přehlédnout lacinost příběhu, díry ve scénáři a otřesné dialogy, které mi lezly na nervy. Několikrát jsem chtěl přepnout na jiný kanál, ale vydržel jsem až do šťastného konce. Musím si ale slíbit, že víckrát se na to rozhodně nepodívám, ačkoliv se jedná o jednu z debutových rolí Kirsten Dunst, kterou jsem tam nakonec poznal. Jinak vcelku nudné a nezáživné béčko. 20%

• 8.8.2018  21:12

Marně hledám klady tohoto patosu, který se tváří jako romantická komedie. Justin Long hraje blbečka, který se chce zalíbit vysněné dívce. Studuje její xichtbůk do posledního detailu, aby se stal jejím vysněným, nikoli, aby byl sám sebou a zaujal svou vlastní osobností. To vše samozřejmě vede k mnoha situacím, kdy se mi trapností a studem kroutí prsty na nohou a místo smíchu se dostavuje nutkání vypnout tuhle lacinou a užvaněnou sračku. Upřímně, tohle rozhodně není můj šálek kávy a musím říci, že příště se tomuhle zdaleka vyhnu. 20%

• 2.8.2018  22:00
    Jako jed (1985)

Hořko sladké životní drama stárnoucího inženýra Pavla Hnyka, který má doma vskutku chytrou horákyni, ale chladnou jako hrášek, co máte nejspíš doma v mrazáku. Není divu, že vyhledává společnost jiných žen. Na svém pracovišti je za hvězdu se slibnou budoucností, než se objeví nová kolegyně, mladá Julie, která mu na stará kolena naprosto poplete hlavu. V podstatě jde o příběh ze života, který mnohé zasáhne a snadno se vžijí do postavy Pavla Hnyka, kterou tak úžasně ztvárnil Zdeněk Svěrák, když byl ještě v dobré formě, a když mu to ještě šlo takříkajíc samo. To vše pod taktovkou Víta Olmera, jehož rukopis je dobře čitelný. K tomu skvělý výběr hudby. Jen kdyby té komedie bylo trochu víc, než toho smutku, který ve vás snímek zachová. Pak by byl zcela úžasný. 75%

• 17.7.2018  12:53

Zajímavý snímek s velmi slibným potenciálem, který se ovšem tak zamotal sám do sebe, že k pochopení nenabídne prakticky vůbec nic a divákům nezůstane, než se jen ptát. Občas je sice lepší, nechat otázky nezodpovězené, než nabízet dost hloupé odpovědi, které přímo přetékají klišé, na něž jsem si už v dnešní době skoro zvykl, ovšem v tomto případě jsem celkem nespokojen. Přirovnal bych to k puzzle. Představte si situaci, kde na samém konci zjistíte, že vám tři dílky scházejí a jste malinko rozladěni. Tento film vám dá jen ty tři dílky skládanky a chce, aby jste si z toho utvořili celkový obraz. V podstatě koukáte přes dno sklenice s pivem na pizzu a snažíte se uhodnout, jak vypadá matka kuchaře. Možná mi přeci jen něco uniklo, ale doufal jsem, že na konci se dozvím víc. Lehký nadprůměr za kliďase Fishburna. 55%

• 15.7.2018  20:35
    Partička (TV pořad) (2011)

Ojediněle docela vtipné. Jen kdyby to nebylo tak blbé a plné nesympatických (ne)herců, za něž se divák dost často až stydí. O prvenství v tom, kdo mne nejvíce sere, pak bojují Genzer a Dangl. Když na konkurenčních programech dávají Sex ve městě a Radí vědmy, vydržím se na to dívat klidně i pět minut. 30%

• 29.5.2018  19:56
    Tvář vody (2017)

Guillermovi del Torro už skutečně cáká na maják. Když je schopen vypustit tenhle výblitek do světa, mám skutečný strach o jeho zdraví. A nejen o jeho, když to na Oskárcích tak oslnilo! Nejsmutnější na tom všem je, že nejsympatičtější postavou filmu je záporák Míša Šanón, kterému jsem místy zcela upřímně držel palce. Nehorázná slátanina, při které se k vám vtírá intenzivní pocit, že je tu něco sakra špatně. Zvláště při scénách, kdy je vypuštěn candát a uklízečka, škaredá jak práce, si konečně vrzne s tuňákem. Mám za to, že kdejaké céčkové německé porno ze sedmdesátých let by vám poskytlo lepší zážitek. Nevr mór! 20%

• 8.5.2018  19:52

Marně hledám klady, kterými tento film disponuje, a kterými bych obhájil tu jednu hvězdu.Snad jen ta poslední desetivteřinová scéna. Ta by snad mohla zachránit ten úplný odpad. Ale není to trochu málo na devadesát a tři minuty? Možná měl na té židli sedět autor scénáře Joe Chapelle a ten hřebík už by vytahovat neměli, aby zas nenapsal nějakou bezduchou sračku.10%

• 3.5.2018  16:44

Když jsem spatřil tolik skvělých herců a červené hodnocení, zajásal jsem. Konečně nějaká fajn komedie po dlouhé době. Avšak ouha. Místo třeskuté zábavy a bujarých vtípků jsem obdržel políček v podobě nudné a loudavé rádoby komedie, která rozhodně nebyla tím, co jsem toužil dostat. Zabřednutí do tak bahnitého průměrna dávám za vinu scénáristům, kteří patrně nevěděli, kdo bude v tomto kousku hrát, jinak by snad dokázali využít potenciál hereckého obsazení daleko líp. Běda mi, až budu příště bláhově věřit hodnocení většiny. 50%

• 28.4.2018  23:55

Doufám, že se do muzea už nikdy nevrátíme. Sestupná tendence této muzejní série s Larrym a jeho oživnuvšími přáteli je velmi znatelná a třetí díl už skutečně mele z posledního. Přesuneme se do londýnského muzea za účelem záchrany kouzelné desky, která všechny ty kejkle provádí. Bohužel jí nějak vyprchává minimální životnost a je třeba ji malinko vyspravit. Oprášené vtípky a vykrádání starších dílů je cítit prakticky na každém rohu a to dost nevábně. Scénáristé tlačí na pilu a při některých scénách, převážně v těch, kde hraje Stiller dvojroli, si raději kontrolujete zprávy na mobilu. Film, zřejmě určen pro výrazně mladší publikum, se mi příliš nelíbil a musím přiznat, že jsem ho viděl patrně naposled. 40%

• 23.4.2018  21:53

Nehorázná sračka, která mne také navždy změnila! Někteří film přirovnávají k Nedotknutelným, ale to je obrovská chyba. Nedotknutelní byli nabití optimismem, který vléval do žil ono hřejivé teplo a radost ze života, ačkoliv ne vždy to bylo v situaci hlavního hrdiny lehké. Tahle hovadina vám jasně říká, že pokud vás v životě potká něco podobně nemilého, rovnou se máte podřezat, dokud toho jste vůbec schopni. Nebo, pokud na to máte dostatečné finanční prostředky, se nechte odpravit humánně na nějaké fajn klinice ve Švýcarsku. Tolik k úžasnému odkazu filmu (tímto zdravím všechny vozíčkáře a celý tým paralympijské výpravy) a nyní k prostředkům, jakými bylo toto poselství předáno. Ohyzdnou Emili, která se jmenovala podobně i ve filmu nejspíše proto, aby si to zapamatovala, doplňoval podobně ohyzdný a nesympatický Sam Claflin, který permanentní zácpu hrál docela obstojně, pokud to byl úmysl. Do toho hromada třeskutě (ne)vtipných scének a hlášek, které průměrného diváka se smyslem pro humor musejí doslova roztrhat! Osobně jsem tonul ve studu a neustále jsem si říkal, že už by mohl být konec. Popřípadě, že by vůbec nebylo od věci, kdyby ho ta motorka na začátku zabila. Téměř dvouhodinová délka cynického patosu naditého klišé byla totiž zhruba o dvě hodiny delší, než bylo třeba. Samozřejmě, že romantické duše při tom nejspíše chrochtaly blahem a rejdily po svých zvlhlých tělech. Mne však tento kousek zanechal naprosto chladným a jediný důvod, proč bych snad uronil slzu, bylo vědomí, že z rozpočtu takovéto pi.. skvostu by se dalo natočit zhruba dvacet dobrých českých filmů, kdybychom snad měli nějakého dobrého režiséra, který netočí jen podprůměrné paskvily podle blábolů, co splácal náš nejčtenější spisovatel. Amen. 20%

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37