Slartibarkfast

Bezcitná rezavějící kraxna.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 6.11.2018  21:32
    Bastardi (2010)

Velice slabý film o tématu, které by mělo být mezi lidmi více ventilováno a především řešeno, aby to slovo "diskriminace" nebylo tak často propíráno těmi přismahnutými zmetky, přiživujícími se na našem úsilí. Při jeho vyslovení by měl každý inkriminovaný hnědočech dostat okamžitě po tlamě kovovou tyčí, kterou právě dovezl do sběrny surovin, aby se v něm dostatečně vyvinul Pavlovův reflex. V tomto snímku je názorně ukázáno, jak se tito líhnou a prožívají své první krádeže a jiné prohřešky proti morálním zásadám. Nemyslím si, že ve skutečnosti je to přesně takhle, ale něco pravdy na tom asi bude. Momentálně mám spíše pocit, že si scénáristé hledali hůl a inkriminovaného psa už měli dávno připraveného. Tématicky zajímavé, ale převedení na plátno naprosto nezvládnuto, natož nabídka nějaké vize rozumného řešení. V podstatě jen polínko na ohýnek nenávisti vůči těmto nepřizpůsobivým. Na jednu stranu chápu, na druhou mi to malinko vadí. Asi záblesk dobra v mých jinak veskrze rasistických obvodech. 35%

• 6.11.2018  00:37

Když někde vidím "Hop - a je tu lidoop", křiví se mi huba a je mi mdlo. Hrozitánská slátanina a pokus o něco, co z výsledku není ani trochu patrno. Velmi odpudivé dílo, které odrazuje už otřesnou úvodní písní Jirky Schelingera. 15%

• 6.11.2018  00:22

Spektákl o manželské rozmíšce dvou znuděných záletníků, kteří berou svůj vztah jen jako hru. Po vizuální stránce skvělý film, plný líbivých scének a zajímavých situací. Jen ten humor jsem tam nějak hledal marně. Přišlo mi to všechno až takové příliš nucené. Očekával jsem melodrama s jímavým a hlubokým závěrem. Nakonec to bylo však jen takové řídké a bezbarvé. Od závěrečných titulků jsem se odvracel s rozporuplnými pocity. Hvězdu navíc si to však zasloužilo za krásnou Barbaru Bouchetovou, která alespoň potěšila oko, když už dialogy nestály za mnoho. 55%

• 18.10.2018  01:49
    Divošky (TV pořad) (2013)

Větší pocit trapnosti bych měl pouze, kdyby mne na přeplněném aquaparku sexuálně ukájel homosexuální cikán Predkozka, což se docela určitě nikdy nestane, takže stačí přepnout kanál a jsem dočista v klidu.. ;) 5%

• 18.10.2018  00:27
    Věř mi (2013)

Nenechte se strhnout známými jmény, jako je Sam Rockwell v titulcích. Ten tam hraje vesměs pouhý štěk. Důležitý je zbytek herců v jinak životních výkonech, kteří do toho museli dát skutečně celý um a talent. Bohužel, pitvání zákulisí filmařské branže dopadne jinak, než by divák očekával. Hrátky na larvy a motýly přehluší celkový dojem a záměr. Čekal jsem mnohem diskutabilnější závěr. 65%.

• 28.9.2018  16:08

Depresivní a smutný film o depresivních a smutných věcech. Výborné herecké výkony. 75%

• 24.9.2018  18:29
    Jen 17 (2013)

Isabelle je velmi krásná přemýšlivá dívka, která co nevidět oslaví své sedmnácté narozeniny. K těm si dá sama dárek v podobě první sexuální zkušenosti, která však zklame její očekávání. Od té doby objevuje a hledá mezi staršími muži něco hlubšího, nepoznaného, co by ji naplnilo. Nevím přesně, co bylo záměrem scénáristů, zda poukázat na hluboké a složité myšlenkové pochody dospívající (každé?) dívky, nebo jen natočit líbivý snímek s krásnou hlavní protagonistkou, na jejíž prsa by se pak celý film dobře koukalo. Pevně doufám, že mnozí v tom našli tu hloubku, která ukazuje jistou syrovost a pragmatičnost hlavní hrdinky. Ta stoprocentně využívá všechna pozitiva, jež ji život staví do cesty a těch negativních stránek se snaží okamžitě zbavovat a ze života vytěsňovat. Zajímavý a pomalý film s jistou dávkou erotična. 80%

• 24.9.2018  11:17

Bezduchá sračka, která se utápí ve fekálním humoru. Kdyby se alespoň bylo čemu smát, ale není. Snaha trumfnout se co nejnechutnější debilitou a nejtrapnějším gagem v posledních letech dosahuje pomyslného vrcholu. Bojím se, kam až to zajde a čemu se budeme nuceni smát, potažmo čemu se budou smát naše děti a my budeme jen nechápavě přihlížet.. 15%

• 31.8.2018  11:49

Štefan už zas blbne a snaží se o jakýsi comeback na výsluní s tímhle herním mixem Matrixu a Avatara. První polovina je celkem snesitelná a pro hráče počítačových a jiných her docela zábavná. Škoda, že to nepokračovalo v podobném duchu až do konce. Pak se totiž začne pod kůži vtírat onen trapný pocit, vycházející z jednání nejen hlavních postav. Nejeden divák pak dostane depresi z toho, že skutečný svět ve filmu téměř neexistuje, nebo je nelogicky napasován na dost děravý, neřkuli blbý příběh skupiny adolescentních paniců. No a pak už to jde celé někam do kopru. Závěr snad ani nekomentuji.. Zachraňuje to jen hudební klasika a sem tam nějaký ten odkaz na staré herní vypalovačky či filmy. Takový DeLorean mi celkem roztáhl úsměv na tváři. Na tom snad ale nejde stavět celý film. Celkově je to docela hloupá slátanina, kterou šlo dozajista na filmové plátno převést i pro širší publikum. Je cílená pouze na úzký kroužek diváků. Zbytek to moc nenadchne. Pro mne velké zklamání. S tak vysokým hodnocením jsem od toho čekal daleko víc. 40%

• 22.8.2018  19:58

Film je zřejmě určen mladšímu publiku, které dokáže přehlédnout lacinost příběhu, díry ve scénáři a otřesné dialogy, které mi lezly na nervy. Několikrát jsem chtěl přepnout na jiný kanál, ale vydržel jsem až do šťastného konce. Musím si ale slíbit, že víckrát se na to rozhodně nepodívám, ačkoliv se jedná o jednu z debutových rolí Kirsten Dunst, kterou jsem tam nakonec poznal. Jinak vcelku nudné a nezáživné béčko. 20%

• 8.8.2018  21:12

Marně hledám klady tohoto patosu, který se tváří jako romantická komedie. Justin Long hraje blbečka, který se chce zalíbit vysněné dívce. Studuje její xichtbůk do posledního detailu, aby se stal jejím vysněným, nikoli, aby byl sám sebou a zaujal svou vlastní osobností. To vše samozřejmě vede k mnoha situacím, kdy se mi trapností a studem kroutí prsty na nohou a místo smíchu se dostavuje nutkání vypnout tuhle lacinou a užvaněnou sračku. Upřímně, tohle rozhodně není můj šálek kávy a musím říci, že příště se tomuhle zdaleka vyhnu. 20%

• 2.8.2018  22:00
    Jako jed (1985)

Hořko sladké životní drama stárnoucího inženýra Pavla Hnyka, který má doma vskutku chytrou horákyni, ale chladnou jako hrášek, co máte nejspíš doma v mrazáku. Není divu, že vyhledává společnost jiných žen. Na svém pracovišti je za hvězdu se slibnou budoucností, než se objeví nová kolegyně, mladá Julie, která mu na stará kolena naprosto poplete hlavu. V podstatě jde o příběh ze života, který mnohé zasáhne a snadno se vžijí do postavy Pavla Hnyka, kterou tak úžasně ztvárnil Zdeněk Svěrák, když byl ještě v dobré formě, a když mu to ještě šlo takříkajíc samo. To vše pod taktovkou Víta Olmera, jehož rukopis je dobře čitelný. K tomu skvělý výběr hudby. Jen kdyby té komedie bylo trochu víc, než toho smutku, který ve vás snímek zachová. Pak by byl zcela úžasný. 75%

• 17.7.2018  12:53

Zajímavý snímek s velmi slibným potenciálem, který se ovšem tak zamotal sám do sebe, že k pochopení nenabídne prakticky vůbec nic a divákům nezůstane, než se jen ptát. Občas je sice lepší, nechat otázky nezodpovězené, než nabízet dost hloupé odpovědi, které přímo přetékají klišé, na něž jsem si už v dnešní době skoro zvykl, ovšem v tomto případě jsem celkem nespokojen. Přirovnal bych to k puzzle. Představte si situaci, kde na samém konci zjistíte, že vám tři dílky scházejí a jste malinko rozladěni. Tento film vám dá jen ty tři dílky skládanky a chce, aby jste si z toho utvořili celkový obraz. V podstatě koukáte přes dno sklenice s pivem na pizzu a snažíte se uhodnout, jak vypadá matka kuchaře. Možná mi přeci jen něco uniklo, ale doufal jsem, že na konci se dozvím víc. Lehký nadprůměr za kliďase Fishburna. 55%

• 15.7.2018  20:35
    Partička (TV pořad) (2011)

Ojediněle docela vtipné. Jen kdyby to nebylo tak blbé a plné nesympatických (ne)herců, za něž se divák dost často až stydí. O prvenství v tom, kdo mne nejvíce sere, pak bojují Genzer a Dangl. Když na konkurenčních programech dávají Sex ve městě a Radí vědmy, vydržím se na to dívat klidně i pět minut. 30%

• 29.5.2018  19:56
    Tvář vody (2017)

Guillermovi del Torro už skutečně cáká na maják. Když je schopen vypustit tenhle výblitek do světa, mám skutečný strach o jeho zdraví. A nejen o jeho, když to na Oskárcích tak oslnilo! Nejsmutnější na tom všem je, že nejsympatičtější postavou filmu je záporák Míša Šanón, kterému jsem místy zcela upřímně držel palce. Nehorázná slátanina, při které se k vám vtírá intenzivní pocit, že je tu něco sakra špatně. Zvláště při scénách, kdy je vypuštěn candát a uklízečka, škaredá jak práce, si konečně vrzne s tuňákem. Mám za to, že kdejaké céčkové německé porno ze sedmdesátých let by vám poskytlo lepší zážitek. Nevr mór! 20%

• 8.5.2018  19:52

Marně hledám klady, kterými tento film disponuje, a kterými bych obhájil tu jednu hvězdu.Snad jen ta poslední desetivteřinová scéna. Ta by snad mohla zachránit ten úplný odpad. Ale není to trochu málo na devadesát a tři minuty? Možná měl na té židli sedět autor scénáře Joe Chapelle a ten hřebík už by vytahovat neměli, aby zas nenapsal nějakou bezduchou sračku.10%

• 3.5.2018  16:44

Když jsem spatřil tolik skvělých herců a červené hodnocení, zajásal jsem. Konečně nějaká fajn komedie po dlouhé době. Avšak ouha. Místo třeskuté zábavy a bujarých vtípků jsem obdržel políček v podobě nudné a loudavé rádoby komedie, která rozhodně nebyla tím, co jsem toužil dostat. Zabřednutí do tak bahnitého průměrna dávám za vinu scénáristům, kteří patrně nevěděli, kdo bude v tomto kousku hrát, jinak by snad dokázali využít potenciál hereckého obsazení daleko líp. Běda mi, až budu příště bláhově věřit hodnocení většiny. 50%

• 28.4.2018  23:55

Doufám, že se do muzea už nikdy nevrátíme. Sestupná tendence této muzejní série s Larrym a jeho oživnuvšími přáteli je velmi znatelná a třetí díl už skutečně mele z posledního. Přesuneme se do londýnského muzea za účelem záchrany kouzelné desky, která všechny ty kejkle provádí. Bohužel jí nějak vyprchává minimální životnost a je třeba ji malinko vyspravit. Oprášené vtípky a vykrádání starších dílů je cítit prakticky na každém rohu a to dost nevábně. Scénáristé tlačí na pilu a při některých scénách, převážně v těch, kde hraje Stiller dvojroli, si raději kontrolujete zprávy na mobilu. Film, zřejmě určen pro výrazně mladší publikum, se mi příliš nelíbil a musím přiznat, že jsem ho viděl patrně naposled. 40%

• 23.4.2018  21:53

Nehorázná sračka, která mne také navždy změnila! Někteří film přirovnávají k Nedotknutelným, ale to je obrovská chyba. Nedotknutelní byli nabití optimismem, který vléval do žil ono hřejivé teplo a radost ze života, ačkoliv ne vždy to bylo v situaci hlavního hrdiny lehké. Tahle hovadina vám jasně říká, že pokud vás v životě potká něco podobně nemilého, rovnou se máte podřezat, dokud toho jste vůbec schopni. Nebo, pokud na to máte dostatečné finanční prostředky, se nechte odpravit humánně na nějaké fajn klinice ve Švýcarsku. Tolik k úžasnému odkazu filmu (tímto zdravím všechny vozíčkáře a celý tým paralympijské výpravy) a nyní k prostředkům, jakými bylo toto poselství předáno. Ohyzdnou Emili, která se jmenovala podobně i ve filmu nejspíše proto, aby si to zapamatovala, doplňoval podobně ohyzdný a nesympatický Sam Claflin, který permanentní zácpu hrál docela obstojně, pokud to byl úmysl. Do toho hromada třeskutě (ne)vtipných scének a hlášek, které průměrného diváka se smyslem pro humor musejí doslova roztrhat! Osobně jsem tonul ve studu a neustále jsem si říkal, že už by mohl být konec. Popřípadě, že by vůbec nebylo od věci, kdyby ho ta motorka na začátku zabila. Téměř dvouhodinová délka cynického patosu naditého klišé byla totiž zhruba o dvě hodiny delší, než bylo třeba. Samozřejmě, že romantické duše při tom nejspíše chrochtaly blahem a rejdily po svých zvlhlých tělech. Mne však tento kousek zanechal naprosto chladným a jediný důvod, proč bych snad uronil slzu, bylo vědomí, že z rozpočtu takovéto pi.. skvostu by se dalo natočit zhruba dvacet dobrých českých filmů, kdybychom snad měli nějakého dobrého režiséra, který netočí jen podprůměrné paskvily podle blábolů, co splácal náš nejčtenější spisovatel. Amen. 20%

• 10.4.2018  00:33
    Supernova (2000)

V podstatě to zas tak otřesné není. Zkrátka béčkové sci-fi v celkem slušném kabátě a se známými herci. Není moc o čem psát, jelikož oficiální text distributora je jeden velký spoiler. Můžu ale přidat jednu perličku. Mladičká Robin Tunney ukáže své pevné přednosti a za to musím dát minimálně o jednu hvězdičku navíc. Jinak oddychový kousek, kterému není třeba věnovat až takovou pozornost. 50%

• 9.4.2018  10:57

Po neskutečně dlouhé době znovu viděno a musím tedy přiznat, že zas taková super pecka to tedy skutečně není. Už dřív mi to přišlo utahané a pomalé jak osel s romskou rodinkou na zádech, ale teď se mi to zdálo i hloupé a některé skutečně vážné scény k pousmání. Hodnocení sníženo ze čtyř na tři hvězdy. Největší chybou filosoficky orientovaných válečných filmů je nejspíše fakt, že kdybychom se konečně zamysleli nad nesmyslností války, nejspíš by se žádné válečné filmy netočily. V tomto se pak ono zamyšlení nad životem, zbytečně zmařeným ve válečném konfliktu, který je sám o sobě k hovnu, nedej bože, když člověk tak nějak uhyne na kulku v zadku v úplně cizí zemi, střídá s právě zmíněnými kulkami v zadku. Pro každého správného vojáka je přece vyvrcholením jeho celoživotní existence hrdinsky vykrvácet při obraně rodné hroudy a neskutečná pocta smáčet ji vlastní krví, vytékající z rány v srdci a ne se tu někde snažit vrátit si střeva do těla uprostřed džungle a nehrdinsky při tom volat maminku! Do toho přihoďme ještě nějakého toho fanatika a válečného štváče v generálské pozici, kterému oponuje jakýsi odporně vzdělaný oficír, který odmítá dobrovolně zařvat v tomto ňuňu mlýnku na maso. Sečteno, podtrženo, má to své kouzlo a jistě je to materiál, který si zaslouží uznání, ale jen střízlivé. Skoro tři hodiny trvající film je totiž boj i pro samotného diváka. 65%

• 9.4.2018  10:34

Jedinou hvězdu dávám za onen okamžik, kdy zmizely zmíněné miliony lidí. Jinak to byla čirá ubohost a pan Klec by tomu nepomohl ani o špetku, i kdyby zmizel. Nesmyslné dialogy nezmiznuvších střídaly katastrofy nízkorozpočtových filmových rozměrů, takže to bylo spíše k pousmání. Náboženská slátanina, která neměla hlavu ani patu a první půlhodina byla tak těžce stravitelná a užvaněná, že jsem se toho okamžiku zmizení málem nedočkal. Nejvíce mne pak zarazilo, že zmizeli prakticky všichni piloti. Netuším, kdo ty zmizelé vybíral a podle čeho, ale ten fousatej strejda tam nahoře to nejspíš nebyl. Každá věta v tomto komentáři obsahuje nejdůležitější a jediný zajímavý element tohoto filmu, a tím je zmizení. 20%

• 8.4.2018  21:53

Nový Blade Runner je pro mne malým zklamáním. Možná jsem měl až příliš vysoká očekávání. Tichá tísnivá atmosféra temného města budoucnosti se plíží jako smrad nemytého bezdomovce v čekárně na autobus. Hudba už, bohužel, není tak strhující a nějak mi tam zkrátka nepasovala. Děj malinko vázl a ponuré tempo mne citelně ubíjelo. Ryan hrál replikanta policistu, což už samo o sobě představovalo paradox, se kterým jsem se nějak nemohl smířit. Jeho výkon bych označil za průměrný až zakřiknutý, ale zřejmě se nemohl příliš předvádět, když byl svázán rolí uskřinutého panáka, který po večerech čumí se svou virtuální přítelkyní z okna. Zatímco první díl nebyl ničím menším, než jakési filosofické pozastavení nad bytím a životem vůbec, zde je to tak nějak na levačku. Chybělo mi hlubší zamyšlení. Vadily mi prosluněné světlé scény, které se tam nehodily. Zkrátka jsem chtěl asi až příliš toho starého Blade Runnera a dostal jsem průměrný detektivní příběh, který jen vyzdvihl kvality svého předchůdce. Nebudu hovořit zbytečně o nedosaženém potenciálu. Tady potenciál vůbec nebyl. Chtělo to chytit za jiný konec a možná by to byl zajímavější film. To je ale už zcela jiný příběh. 50%

• 6.3.2018  23:49

[ČSFD projekce] Další z řady filmů o krvavé odplatě. Tentokrát Willis ztvárnil bezstarostného chirurga, kterému doma banda zlodějíčků oloupe perníček, když zrovna hákuje. Poté, co zjistí, že policie je více či méně bezmocná, ujme se nápravy sám. Nesmělými krůčky se vypořádá s prvními obtížemi, a když mu jako na talíři přistane na příjmu v nemocnici starý známý s jeho hodinkami na zápěstí, je cesta ke srovnání účtů volná. Za sebe musím říci, že nový kousek stárnoucího Bruce má mnoho nedostatků a vad na kráse, které jej skutečně srážejí. Nebudu jmenovat několik naprosto nesmyslných scén, kdy má hlavní hrdina neúnosně "z prdele kliku". To by snad ani v pohádce neprošlo. Nemluvě o product placement reklamě na zbraně, které jsou v Americe právě tak ožehavé téma. Na druhou stranu musím vyzdvihnout několik šťavnatých scén a veselých situací, kdy se náš doktůrek vypořádává se zlými hochy dost nevybíravě. Celkově je to sice takové nemastné neslané, plné věcí, které vám kazí dojem, ale přesto svižné, přímočaré a uběhne to docela rychle. Dost tomu také přidává fakt, že filmaři někde v šuplíku našli koule a napálili tomu celkem vysoký rating. Do kina bych na to za peníze nejspíše nešel, ale pro fanoušky akčních snímků s Willisem naprostá povinnost. 70%

• 31.1.2018  00:20
    Na mol (2012)

Nízkorozpočtový náhled do světa alkoholismu. Nejsem si moc vědom těch komediálních prvků, ale ožralí se tomu nejspíš skutečně smějí. Velmi sympatická učitelka Kate, kterou ztvárnila úžasná Winsteadová, má dost vážné problémy s nadměrným pitím. Když se pak ve skupině anonymních alkoholiků s tímto démonem snaží bojovat, zjistí, že se musí vzdát daleko více věcí, než jen lahve. Znám osobně několik vážných případů, kde je flaška rumu brána jako rozjezd do nového dne, nebo naopak uspávací prostředek na dobrou noc. Sám jsem zažil pár divokých večírků a tak dobře vím, že démon alkohol se rozhodně nedá porazit, když si s ním začnete tykat a nedopadne to dobře. Možná mi v tomhle chybělo víc vypjatých situací, které by dramatickou složku více vyzvedly. Přesto uvěřitelné a velmi dobré. Vřele doporučuji začínajícím pijanům. 75%

• 26.1.2018  22:17
    Kurýr 2 (2005)

Hrůzyplná pitomost. Oproti celkem svižné jedničce, která ještě vše udržela v míře uvěřitelnosti, se dvojka tváří jako bombastický spektákl, natřískaný akcí. Bohužel je to jen pitomé béčko, kde už to se vším Besson přehnal a vznikl z toho paskvil, který kazí prvnímu dílu dobré jméno. Věřím však tomu, že každé zboží si kupce najde. Já v tomto případě odcházím zklamán. Fujtajbl, pánové a dámy. 25%

• 26.1.2018  22:09
    Smrtící hadohlavci (TV film) (2014)

Greg Mitchell je nejspíše otylý panic a zoufalý idiot, který se nějakou náhodou dostal k hromádce peněz a natočil si svůj životní kousek. Bohužel to byl film pouze pro něj a nedopatřením se dostal na veřejnost. Bohužel! 10%

• 18.1.2018  01:08

Nízkorozpočtový thriller s bandou rázných adolescentních gangsterů z anglického předměstí, kteří nakopou prdele emzakům, ještě černějším, než jsou oni sami. Možná se Joe Cornish snažil o oddychovku, možná v tom byl hluboký odkaz. Ať už to bylo jakkoliv, Stínadla zůstanou Stínadly a černí chlapci, prodávající drogy v anglických ulicích, zůstanou odpadem společnosti, ať už je budete stavět na piedestal či nikoli. Komická složka nebyla až tak marná a musím říci, že se tvůrci oprostili od zbytečně trapných pitomostí. Bylo to celkem zajímavé a jako pozadí k jiné činnosti vřele doporučuji. Navíc Whittakerová a Boyega mi tu dost sedli. 55%

• 14.1.2018  21:54
    Nemilosrdní (2015)

70%

• 14.1.2018  21:53
    Hlas smrti (2005)

Malinko zklamání, ale lekavé scény perfektní a ponurá atmosféra naprosto skličující. 55%

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37