Ip Man (2008)

Jistý Yip Man umí ukrutně dobře bojové umění wing chun.. a to je asi tak vše, co se dá říci o celkovém ději této solidní mlátičky. Jako fanda filmů s bojovými sporty mohu jednoznačně plesat nad úžasnými souboji, které se zde odehrávají. Na druhou stranu je to až trapně uhlazené, jako číňani a japonci vesměs. Divák tu prakticky nezakopne o náznak nějakého smysluplného příběhu a nebýt závěrečných titulků a dokumentárních vsuvek, člověk by ani nepřišel na to, oč jde. Inu, pro fandy jistě kultovní záležitost, u které se dá minimálně dvě hodiny onanovat. Pro diváckého konzumenta filmu, u kterého se chce bavit, vcelku svižný a místy nudný patos. 70%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Každý z nás jistě zná alespoň v nástinu filmovou předlohu tohoto remake-u, který je velmi solidně zpracován. Dle mého názoru rovnocenný a stejně kvalitní, se špetkou amerických klišé dnešní doby, která obsahuje již téměř každý film, takže beru jen jako statistickou poznámku. Žádná záplava zvučných jmen v titulcích. Na jednu stranu prospěla snaze herců položit se do svých rolí a ukázat kvality v nich skryté, aby dokázali tomuhle filmu vdechnout život, na druhou stranu však odsunulo tuto perličku do nižších pater v hodnocení diváků, zvyklých spíše na blockbustery se slizouny z výkladních skříní, a proto nejspíš neuvízne v paměti každému. Celkově hezká pocta a oživení klasiky. 65%

Banzai (1997)

Nějak mi to připadalo jako řada poslepovaných velmi trapných gagů z řady "vtipnýzakaždoucenu". Kam se hrabe tahle slabota na Pana účetního. Ale i tady se našlo několik scén, kdy jsem se upřímně zasmál, tedy dvě hvězdy s velmi pozdviženým obočím. 40%

Total Recall (2012)

Existuje jen jeden Total Recall a ten už natočen byl. Arnie možná není špičkový herec a machr na dlouhé a složité dialogy, ale tahle břečka se mu nemůže rovnat. Kdo zná originál nad tímhle smutným pokusem jen zapláče. Colin se snaží, ale není to ono. Kdyby se tohle alespoň snažilo věrně napodobit původní verzi, ale prostě nelze notoricky známý film překopat a vydávat pak něco úplně jiného za remake. Ve staré verzi vše nějak fungovalo, ale tady je nějak všechno špatně. Za snahu a za to, že jsem to hned nevypnul, dávám dvě hvězdy. Skalním fanouškům Arnieho se ale nedivím, že dali tomuhle míň. 40%

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Třetí díl je stejně jako předchozí dva na stejné úrovni blbosti a složitosti. Efekty nejsou na vyšší ani nižší úrovni. Příběh je možná jen o malinko tupější než u ostatních dílů, ale celkové hodnocení rozhodně není slabší. Udržuje si zkrátka svůj průměrný standard. 50%

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Druhý díl mohu komentovat podobně jako díl první, takže tu nebudu mrhat superlativy a jen zběžně nastíním odlišnosti. V prvním díle šlo o kopí, Flynn byl nemehlo, tady jde o Šalamounův poklad a Flynn má již více schopné akční chování. Jinak je hodnocení prakticky totožné. 50%

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Příběh věčného studenta Flynna Carsena, který je držitelem více než 20 vysokoškolských titulů. Bohužel pro něj jej z fakulty předčasně vystrnadí a jemu nezbude, než si najít práci a začít normální život. Po neúspěšném hledání se pro něj naskytne životní příležitost na postu knihovníka. Když je úspěšně přijat, zjistí, co vše tahle práce ve skutečnosti obnáší.. Televizní Indiana Jones s nižším rozpočtem. Hlavní hrdina je poněkud chytřejší, ale zato méně hbitý, a tak mu po boku vždy zachraňuje pozadí krásná dáma. Nic světoborného. Děj slabý, efekty směšné herecké obsazení vesměs neznámé. Pobavení na chvilky, kdy na jiném kanále v televizi nic neběží a vy jste si na dovolenou zapomněli přibalit notebook. Čistý průměr. 50%

Muž z oceli (2013)

[ČSFD projekce] A máme tu znova po letech příběh Supermuže Kálela, který k nám přiletěl z rozpadajícího se Kryptonu a získal si srdce všech (američanů?) svými superkousky. Stará ohraná písnička, takže rovnou k hodnocení. Osobně musím přiznat, že jsem byl docela mile překvapen. Tušil jsem, že Snyder si neodpustí tupé pohledy do kamery a americký patriotismus, který už mi přijde naprosto destruktivní pro tyhle typ filmů. Že to zas bude plejáda přehnaných efektů a spousta rozbitého materiálu bez špetky kloudného děje. Díky bohu to vše nějak vytříbil a pozoruhodně vyvážil, takže informativních berliček pro tupé obecenstvo ve stylu "Už jsou pryč?" - "Takže nás zachránil!" bylo minimum. Partička příjemných herců to pěkně vyladila, tedy až na hlavního hrdinu a Lois s pršákem jak tobogán, ale i to se dalo nějak překousnout. Takže celkově citlivě vytuněný blockbuster pro teen obecenstvo určitě za 5*. Bohužel nejsem cílová skupina, tak jen za 3-4*.. 70%

Noc v muzeu 2 (2009)

Opět se s Larrym vracíme do muzea, ve kterém se nám to hemží živými exponáty. Larry se stal managerem vlastní firmy a na muzeum už poněkud zapomněl. Nemilá skutečnost, že díky modernizaci se většina exponátů přesune do skladiště v hlavním městě, ale přinutí Larryho znovu zapojit všechny své síly a vyřešit tuhle situaci jako starý dobrý noční hlídač. Druhý díl poněkud zaostává v dějové výbavě filmu oproti jedničce, ale vynahrazuje to vizuální stránkou díky vyššímu rozpočtu. Bohužel to ale nestačí ani na procentuální vyrovnání laťky, kterou první díl nastavil a velmi to zamrzelo. Vtípky téměř stejného ražení, herecké obsazení se prakticky nemění. Takže typické dvojkové představení s nižším hodnocením. Trojka snad vylepší reputaci kamarádům z muzea. 50%

Noc v muzeu (2006)

Ústřední postavou je Larry, který je vcelku na dně a hledá si práci, aby mu soud povolil navštěvovat svého syna. Nakonec se dostane na pozici nočního hlídače v muzeu. Po první noci však zjistí, že to zas tak nudná a lehká práce nebude. Všechny exponáty totiž ožívají. Jednoduchá zábava pro ratolesti nižšího věku, které jistě ocení slabší vtípky z kategorie trapnějších. Sympatické herecké obsazení a průměrný scénář neurazí. Zkrátka oddychový rodinný film, kterým zaplácnete nudné odpoledne či večer. 60%