Astro Boy (2009)

I když jsem příznivce animáku musím přiznat, že tohle nebyl můj šálek kávy. Prvotní myšlenka a záměr se mi líbil, ale zpracování a hlavně konec mě dosti zklamal. Když vzpomenu třeba graficky nedotaženou, ale za to citově nabitou Terru, tak se to nedá srovnat. Průměrná zábava o klukovi, co se stal robotem. Doporučuji jen citově zakrnělým jedincům bez smyslu pro děj. 50%

Odstřelovač (2007)

Film o "gumákovi", který se dík svému patriotismu dostane do pěkné šlamastiky alias typický příběh o "americkém vojákovi", načichlý propagandou a idealismem. Pro mě docela nudný film co se týče dialogů, dějové linie a vůbec všeho, kde netekla krev, nebo se někam neutíkalo. Na můj vkus příliš ukecaný akčňák, který malinko zachraňuje charisma Marka Wahlberga. Vždyť i ta konspirace je tu docela k smíchu. Bavil jsem se, ale opravdu jen průměrně. 60%

Bezva vejška (2006)

Typická americká teen zábava, kterou jsme měli možnost vidět už tisíckrát. Chvílema se člověk směje, chvílema si připadá trapně, chvílema nechápe a zbytek času se nudí. Scénář je docela ubohý, ale je tu alespoň trochu originální myšlenka. Nemůžu říct, že bych tenhle film úplně odsuzoval. Dalo se na to koukat a sem tam jsem se i zasmál. Ale žádná pecka to není. Tuctová zábava ..35%

Tron (1982)

Nádherný film, který byl ve své době naprosto průlomový. Skvělá grafická stránka a úžasné kostýmy, jejichž podobnou kvalitu jsme mohli vidět snad jen ve Hvězdných válkách. Když jsem ho viděl jako dítě, nevycházel jsem z úžasu a naprosto mne pohltil. Zamiloval jsem si ho a navždy bude v mém srdci. Po letech je možná trochu omšelý a některé efekty mladší diváky spíše pobaví, ale přesto je to snímek, který předběhl svou dobu. Jsem zvědavý na pokračování v novém grafickém kabátě. Kultovní záležitost pokračuje.. 85%

Enigma (2001)

Dozajista lehce podhodnocený snímek ze zákulisí druhé světové války, který popisuje práci dešifrantů, kteří se tehdy snažili prolomit kód enigmy. Není to ale jen o samotném dešifrování, ale i o vnitřních vztazích mezi dešifranty. Trochu zde zanechal vliv britské tvorby, takže se snímek zdá být na první pohled nudný. Jak se ale postupně dostáváme hlouběji a dál v příběhu, najednou vše začíná nabírat rychlý spád. Asi bych dal nejraději 3 a 1/2*, ale přimhouřím oko a vylepším nižší hodnocení filmu, který se mi zdá jako nadprůměrný, díky precizním hereckým výkonům, dobrému scénáři a především Kate Winslet. Vřele doporučuji 75%

Létající Skot (2006)

Byl to docela povedený snímek ze zákulisí života jedné cyklistické legendy. Zajímavý, poutavý, uvěřitelný a nesmírně zdlouhavý. Bavil jsem se, neboť filmy ze sportovního prostředí mám rád. Tady se ale nějak nemohu rozhodnout mezi 3* a 4*. Britský styl filmování je totiž mnohdy docela toporný a člověk k němu musí najít svou cestu, stejně jako tady. Nakonec budu přeci jen přísnější, neboť film podle skutečného příběhu píší dějiny a ne scénárista a na tomhle nebylo moc co vymýšlet. Herecké výkony byly uspokojivé, hudba obstojná. Je to takových pěkných 70%

Mary a Max (2009)

Možná snad někdy přidám filmům, které si to nezaslouží, ale tady mých pět hvězd září naprosto právem. S neskonalým obdivem smekám před tvůrci tohoto animovaného snímku. Probudí v člověku pocity, o kterých už dlouho neměl ponětí. Nádherná hudba se tu snoubí s krásnou atmosférou jímavého příběhu o síle přátelství. Začalo to tak nevinným nápadem a končí to vrcholnou dojemnou scénou, při které se i v tom největším bručounovi něco hne. Opravdu nemám slov, protože ty nevypoví jak silný dojem na mne tento animák udělal. Dokonalost sama.. 100%

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jeden z mála filmů s válečnou tématikou, který na mě udělal skutečně dojem. Žádné vymazlené pozlátko z hollywoodu, ale nezastřená "realita". Scott se s tím opět nepáral a skvělé monumentální záběry tu střídá klaustrofobická akce. Hon na hrstku vojáků, kteří jsou odkázáni jen sami na sebe, uprostřed nepřátelského území. Josh Hartnett mi tu sice moc neseděl, ale jinak to je velkolepé dílko, jak už to ostatně u Scotta bývá. K tomu všemu ještě neskutečná hudba od Zimmera.. 85%

Kněz je poděs (2007)

Typická americká rodinná komedie ve stylu "Fotr je lotr" či podobné ptákoviny. Jen už není tak k smíchu. Nevýrazný výkon Robina Willamse už se jen přičetl k nezajímavému, až tuctovému scénáři. Nesedělo mi tu zkrátka nic a vše bylo tak trochu naruby. Nesmál jsem se. Zbytečný film a podřadná role pro oskarového Williamse.. 30%

Mariňák (2005)

Ač příliš neholduji filmům s válečnou tématikou, můžu naprosto upřímně říci, že Mariňák je spíše než o válce o psychickém rozpoložení samotných vojáků. S hlavním hrdinou si projdeme celým světem každé "gumy"; od výcviku až po návrat z válečného konfliktu. Líbí se mi, že tu prakticky nepadne jediný výstřel, ale vše se točí o vnitřních vztazích mezi vojáky. Úchvatný snímek, který skvělým hereckým výkonem vyšperkoval Jake Gyllenhaal a v režiserském křesle ukázal své kvality Sam Mendez. Rozhodně je o čem přemýšlet po zhlédnutí tohoto díla, které je pro mne nadprůměrným. 85%