Au Pair II aneb Pohádka pokračuje (2001) (TV film) odpad!

Ač bylo velmi úsměvné sledovat české herce jako křoví v téhle frašce, nikdy jsem netušil, že po Českém Krumlově běhají Karabiniéři. Jediný kladný aspekt jsou tedy lokality natáčení, jinak je to ještě větší sračka, než díl první. 10%

Náš Jake (2018)

Jako psychologické drama to bylo vymyšleno dobře a i téma bylo celkem k zamyšlení. Naprosto mne však minulo herecké obsazení, kde jsem prostě nebyl schopen akceptovat ústřední dvojici jako pár. A ta přehrávaná hysterie a mimika Claire Danes, kterou mám jinak docela rád, ta mi ten film doslova zhnusila. Je sice fakt, že dostat se do tak svízelné situace je dost komplikované a opravdu nevím, jak bych to řešil, být v jejich kůži, ale přesto, slabota. Čekal jsem daleko víc a z ukázek to vypadalo lákavěji, než to nakonec bylo. 40%

Hra bez pravidel (1967)

Velmi zdařilá a dost bezcitná detektivní perlička české kinematografie. Až jsem se divil, jak to bylo dobré. 85%

Zrazená (2014) (TV film)

Tahle zapeklitá záležitost se již od začátku tváří, jako stupidní romantická slátanina od Rosakundy Píčrové! Nenechte se však zmást! Rozvine se to v děsivě komplikované detektivní drama, ze kterého by i Peter Falk vyvalil vočíčko a splaskl mu baloňák. Vrahem totiž není jen zahradník! Každý v pomyslném kupé tohoto veselého vláčku si takříkajíc šťouchl! Minimálně Julie jich osouložila více a momentálně, ve stavu jiném, řeší krutý hlavolam, jak se vypořádat s únoscem svého milence, kterého by měly zachránit peníze jejího bývalého manžela. No zkrátka taková veselá rodinná komedie. Závěr, a ten je ze všeho jistě nejlepší, je dosti překvapivý a jistě vás odmění za vaši trpělivost. Rozhodně bych neodcházel předčasně! 20%

Oko v oblacích (2015)

To, co se na první pohled jeví jako jasná akce na pět až deset minut, se nakonec rozplizne do délky průměrného bezbrankového fotbalového zápasu. Bohužel je to povětšinou záživné, jako když si Barcelona profesorsky nahrává na půl metru a všichni čekají, kdy konečně někdo skóruje. Když už tedy přežijete tuto šachovou partii a mistrovství v házení si horkým bramborem, zjistíte, že anihilace bandy teroristů není zas taková prdel, jak se na první pohled může zdát, a každá kausalita má vliv na zmáčknutí tlačítka "Smash them!", které má ve své moci přecitlivělý americký pilot, u něhož se vymytí mozku a pořádný poctivý americký dril minuli účinkem. Helenka a Alan jsou stoicky přesní a možná scénářem trochu přiškrcení. Ale co taky vymyslet na vojenských rolích? Pak už je tu jen problém, jestli jedna je víc než osmdesát a to je asi tak celý film. Navzdory tomuto strohému popisu je dobrý a určitě si zaslouží pozornost. Když už ne pro dramatickou zápletku, při níž si určitě uhryžete všechny nehty, tak kvůli tomu, že to byla jedna z posledních rolí Alana Rickmana, jednoho z nejlepších herců, jaké jsem kdy znal, a kterému je tento snímek věnován. 80%

Hon za svobodou (2004)

Tu jednu hvězdu dávám za to, že scény v Praze v podstatě odpovídají skutečnosti a filmaři ji nezprznili, jako v mnohých jiných filmech. Jinak to byla mocinky přeslazená záležitost pro náctileté ufuněné otyloně obého pohlaví, kteří touží po tom svém koni s obrnou, jemuž trčí z prdele bílý princ ve stříbrných adidaskách. Zde je to sice malinko naopak, protože "princezna" s mírnou nadváhou hledá toho svého chasníka, který by jí konečně pořádně roztřískal věneček někde za stodolou. Bohužel, pan tatíček, král světa, dohlíží na každý její pohyb, takže jí nezbývá, než prchnout, aby ta její kloaka nezůstala zcela nepolíbená. A co svět nechtěl, pořádně jí vykropí hrobku právě jeden z agentů, který ji měl před tím vším ochránit. Tuze jednoduchý a pitomý příběh, který si jistě najde své diváctvo. Mne to minulo, ale jako pozadí k upravování fotek mi to posloužilo dobře. 20%

Šéfka (2016)

Nemám rád tyhle přehnaně vulgární rádoby komedie, ve kterých neomalená vyžraná kráva vykořisťuje svět a nedostane ani pořádně přes pomyslné koule. Nebylo to vtipné, nebylo to ani záživné. Nudil jsem se a jediné, co mne udrželo u obrazovky, bylo zranění levého kolene, které mne dost omezuje v pohybu. Pokoušel jsem se v jeden moment dosáhnout berlí na ovladač, doplazit se pro pomoc, nebo přežvýkat kabel, ale nakonec jsem vytrval, abych se dočkal srdceryvného finále, ze kterého by i Uwe Boll hodil řádnou šavli. Nevím, jestli mám blbý den, nebo v televizi dávají samá hovna, ale je to již druhý skoro odpad v řadě. Asi si pustím něco romantického, abych si spravil náladu, třeba Kameňák 4! 20%

Jako vejce vejci (1996)

Tento snímek jsem viděl naposledy jako kluk a musím říci, že mne zajímalo, jaký dopad na mne bude mít po letech. Ve výsledku jsem se dozvěděl, že je to strašlivě nedomyšlená sračka, kterou si nepamatuji, jako kdysi, a Míšu Krytona vůbec nemusím. Vlastně ani Andie MacDowell mi tam nesedla. Špatně bylo patrně úplně všechno, protože jsem se modlil, aby to už skončilo, protože ovladač byl ukrutně daleko a já byl dost líný na to, abych se zvedal. Možná i proto jsem tomuhle propadáku udělil alespoň jednu hvězdu, protože kdybych se přeci jen zvedl a přepnul to, byl by to už dozajista odpad. Příště už se tomuhle raději obloukem vyhnu. 25%

Diktátor (1940)

Dílo, které vzniklo pod tíhou své doby; na hony vzdálené té naší. Přesto tak povědomé a opakující se situace. Odstrašuje a inspiruje. Baví a varuje. Svým typickým způsobem a komediálním umem se snaží Chaplin sdělit světu svou myšlenku a sen. Bez oné myšlenky je to vlastně jen průměrný ošoupaný snímek plný krátkých gagů, který se vleče a asi nepobaví všechny. Možná jím snad je i tak. A když už jej zavrhnete, protože to není nic pro vás, poslechněte si alespoň závěrečný emotivní Chaplinův projev, kterým film graduje a podbarvuje celý příběh. Právě ten smutný příběh, který už by se neměl nikdy opakovat. Mně, jako divákovi, dal Diktátor vše, co jsem od něj očekával. Proto volím pět hvězd. 90%

Všechno nebo nic (2017)

Kýčovitá romantická hovadina, jako by ji napsal sám Viewegh. Bohužel to byla jiná kráva, která zřejmě potkala v životě podobného debila, jenž si ji omotal kolem prstíku, a když ji pak kopl do tlusté prdele, potřebovala tu ukrutně negativní zkušenost nutně sdělit světu. A jelikož takového tupého dobytka po naší zemičce kráčí obrovské stádo, stala se kniha jistě bestsellerem, neboť se v ní každá druhá našla, a jedna z nich ji potřebovala ihned zfilmovat. Tu se nám vyloupla další dehonestace české kinematografie a ani odpudivé hodnocení opravdu myslících diváků nepostrádajícím vkus nedokáže přesvědčit scénáristy a spisovatele, aby si ty své hořko sladké bonbónky, které zřejmě obdrželi od prababičky k svátku před sedmi lety, strčili do prdele a začali psát trochu jinou sortu smysluplných a uvěřitelných příběhů. Mnohdy to není ani tak těžké, když člověk koupí nějakého toho severského autora. Trochu opisujte, sakra! Tahle laciná červená knihovna je výsměch každému, kdo si odváží koupit lístek do kina. 10%