Vidláci (1997)

Mám za to, že tato komedie je lepší, než se mnohým zdá. Možná, že je to všeobecnou averzí na Tima Alena, ale mně nepřipadá, jako špatný herec. Vidláci si určitě zaslouží lepší hodnocení. Je to sice komedie s klasickým a stokrát viděným scénářem, ale o tom to právě je. Scénáristé tu nevsází na žádné novoty a divákům podávají pohodový a celkem příjemný příběh jedné rodiny, která se musela přizpůsobit životu v uzavřené komunitě Amišů. S tím samozřejmě přichází spousta humorných scének, kdy se jedinci, zvyklí na techniku a restaurace, musí vypořádat s návratem o dvě století zpět. Jistě to není film, u kterého by se vám smíchy párala bránice, ale určitě stojí za to. 75%

Přes prsty (2019)

Jednu hvězdu za to, že jsem se vůbec dokázal protrápit k závěrečným titulkům. 20%

Staří a neklidní (2009)

Netuším, o čem přesně tohle mělo být. Snad o posedlosti. Každopádně pokus o ztvárnění rafinované loupeže nebyl zas tak přesvědčivý, zvláště pak, když v hlavních rolích excelovala parta dědků s artritidou, počínající demencí a inkontinencí. Neříkám, že nemám rád tenhle druh filmů, ale potřebuji tomu alespoň trochu věřit. V tomto případě jsem nechápal smysl a dost jsem se nudil. Párkrát jsem se sice zasmál, ale to mi moc nestačilo. Nemastné, neslané. Bez nápadu a jiskry. Zřejmě to nepotřebuji vidět znova. Mezi jednou a dvěma hvězdami za herecké obsazení. 30%

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Vždy jsem chtěl proniknout do světa Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochy, poznat jeho roztodivné hrdiny, ale nikdy jsem se ke knihám nedostal. Takříkajíc jsem netušil, kde v tom množství začít. Zaslaná pošta, kterou jsem letmo zahlédl v televizi, mi proto přišla vhod. Nejen, že je to dost příjemný příběh a první seznámení s autorem dopadlo výborně, ale lehce napovídá, že každá kniha je nejspíš originál a jednotlivé kusy spolu nesouvisí, což mne také velice potěšilo. Kvalita televizní adaptace je překvapivě výborná a nemám k ní výtky. Dalo by se říci, že na televizní film s Britské produkce dokonce nadstandardní počin. Rozhodně stojí za zhlédnutí a věřím, že i skalním fanouškům vykouzlí úsměv na tváři. 90%

Já, Olga Hepnarová (2016)

Dost jsem toho na toto téma přečetl. Proto jsem celkem zklamán. Pravda, je asi těžké uchopit tak choulostivé téma a natočit o něm film, který by se líbil každému. Bohužel, já v tomhle vidím pramálo o Olze Hepnarové. Vidím pouze němý pornografický film s pár špatně přečtenými myšlenkami nebohé bláznivé vražedkyně. Nechci nijak shazovat herecké vystoupení mladičké Michaliny, která čučela do blba smyslně a uvěřitelně a prcku své kolegyni vylízala také na jedničku, ale nějak jsem mezi těmi nahými ženskými těly a půlhodinovými pohledy na hrábě v trávě pozapomněl, o čem to všechno vlastně je. Když se tedy Olga jednou pomstila společnosti, zač ji pověsili, teď se jí společnost pomstila ještě dodatečně tímhle výtvorem. A mně, jako divákovi, který na to koukal, také. Jdu nastartovat vůz.. 45%

Vykolejená (2015)

Dějí se takové věci ve skutečném životě? Pochybuji, ale přesto dám alespoň jednu hvězdu. Za ohyzdnou Amy to ale nebude. 10%

Helena a její chlapci (1992) (seriál) odpad!

Díky nejmenovanému duševně nemocnému uživateli jsem si připomněl jednu z nejtrapnějších kokotin, které kdy spatřily světlo světa. V době boomu chlapeckých a dívčích kapel vznikly i jiné fenomény, jihoamerické telenovely, kupónová privatizace, Pergnerová a seriály o skupinách studentů. Ať už zmíním BerlyaHnis, Dawnův Svět, či jiné, kde kámen drbal cihlu a každý dialog vás uváděl do rozpaků svou důmyslnou nesmyslností, seriál Helena a její chlapci byl jednoznačně nejkrutopřísnější hovadina, která se kdy objevila v odpoledních hodinách na televizních obrazovkách. Pamatuji si ho naštěstí jen letmo, ale naprosto jistě vím, že to byla nehorázná čurákovina, kterou se zřejmě pokusilo francouzské impérium vrátit úder americkému filmovému průmyslu. 5%

Poznáš, až to přijde? (2010)

Víc sterilní film bez nápadu, akce a jakékoliv jiskry jsem už dlouho neviděl. A hlavně mi tam přišli všichni úplně tupí, či snad mentálně retardovaní. Naráželi snad na problematiku profesionálních sportovců? Promiskuity? Jardu Jágra? Ať už měl vyvolat příběh tragédů v divákovi jakékoliv pocity, já byl naprosto stoicky odloučený od všeho, co se tam dělo. Kdyby alespoň scénář nebyl naprosto jasný a předvídatelný. Mám nutkavý pocit, že i kdyby to bylo v čínštině, mělo by to na mne stejný dopad. Ubohý výkon. 40%

Královská romance (2018) (TV film)

Otřesně levná záležitost s hloupým a jednoduchým příběhem. Odpad jsem nedal asi jen ze soucitu. A taky proto, že znám i horší filmy a pořady, pro které by mi už nezbyla ve stupnici alternativa. Přesto děsivý a laciný zážitek. 15%