Casino Royale (2006)

Daňo Graig s Marťou Campbellem vyslali Kubíka Bonda novým směrem a už bylo načase. Ubylo neuvěřitelných a krkolomných scén, kdy postava tohoto ostříleného hrdiny popírala fyzikální zákony a kolem se to hemžilo absurdními hrdiny se zlatými kolty, ocelovými pažemi, naostřenými klobouky a podobnou havětí. Příběh nabyl uvěřitelných rozměrů a Bond se stal smrtelným. Intriky se staly záludnějšími a filmu to dodalo na atraktivitě. Nemohu říci, že bych starší díly sledoval s otevřenými ústy a byl z toho paf, což se nedá říci ani o tomto, nejsem zrovna zarytý fanoušek, nicméně teď jsem se bavil daleko víc a byl to pro mne daleko lepší a zajímavější zážitek. 75%

Monstrum z galaxie Arkana (1981)

Československo-Jugoslávská (uf) spolupráce vyšla naprázdno. Vznikl nezajímavý snímek s jednou veselou scénou ze svatby. Jinak je to jen takové nicneříkající uprdnutí do větru. Nevím, jakým způsobem by to mohlo být lepší, ale celkově je to celkem roztomilá pitomost. Na jedno kouknutí výborný materiál. Už jen z informativních důvodů, aby si člověk alespoň uvědomil, co za blbosti se kdysi točily. 20%

Barbar (2009)

Nějak shrnout podstatu děje není třeba, jelikož "oficiální text distributora", který psal asi nějaký proamerický duševně méně smělý jedinec, kterému dělá potíž v gůglu přeložit slovo "jednooký", nám vylíčí naprosto vše, čeho se ve filmu nadějeme. No, filmu. I toto je zavádějící označení, jelikož bych spíše upřesnil a upozornil, že jde o sbírku pohlednic s rozmáznutými umaštěnými xichty statických vikingů v popředí. Význam tohoto veledíla je dozajista tak hluboký, že každý normální humanoid to bude považovat za nicneříkající nudnou slátaninu naprosto na vyliž hrnec. Zkrátka lahůdka pro teoretické pablby, kteří za každým stromem hledají jinotaj a v hovně buráky. Rozhodně nedoporučuji těm, kteří se občas sami nezmrskají v koupelně mokrým ručníkem a nevyvolává to v nich blahodárné pocity v oblasti genitálií. Dvě sluníčka s odřenýma ušima za pár hezky zvládnutých akčních scén. 30%

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

Stárnoucí umělec, známý malíř, utíká z Paříže na venkov do starého rodinného sídla. V rozvodovém řízení a bez inspirace má pocit, jako by jeho život ztratil smysl a vášeň. Z úcty ke své mrtvé matce a díky nostalgii se rozhodne najmout zahradníka a obnovit zahradu kolem domu. Když se na inzerát přihlásí bývalý železničář v penzi, pozná v něm svého někdejšího spolužáka. Tím se rázem otevře zcela nová kapitola jeho života a celkový pohled na něj. Hořko sladké drama francouzského venkova, vyplněné jednoduchými, ale silnými dialogy, mi připomínalo temné a hluboké etudy Rudolfa Hrušínského podivně skloubené s legračně vážnou komedií Na samotě u lesa. Jako když si krásného letního dne lehnete do trávy, pozorujete líně se převalující mraky na blankytném nebi a čas začne ubíhat zcela jinou rychlostí, jako by ani neplynul. Tep se zpomalí a oči najednou vidí detaily, kterých si v dnešní době člověk nevšímá a jsou mu skryty. Tak nějak se tento snímek vkrade do vaší duše. Pomalu a plíživě, ale není to nepříjemné. Právě naopak. Vřele doporučuji romantikům. 90%

Jak přežít single (2016)

Strašlivá sračka. Něco tak trapného, plného klišé, debilních mouder (nejspíše z hlav pomatených scénáristů) a odporných herců jsem již dlouho neviděl. Připomnělo mi to pana Viewegha, který ví o ženách nejspíš úplné hovno. Dokoukal jsem to vyloženě z donucení a jsem rád, že v dosahu nebyla žiletka nebo otevřené okno. Film vykresluje tragický život hlavní hrdinky, Táni Vilhelmové s tuctovým xichtem, která neví co si počít s tím, že na ni každý chlapec sere a ona jim to statečně oplácí svou neoblomnou a nedobytnou povahou slepice. Trojku nerozlučných krasavic doplňuje blonďatý ledoborec třídy Tajmyr; nechutně otylá obluda se sebevědomím velikosti věží Petronas, u které se scénáristé snaží vnutit divákům pocit, že je děsně žádoucí rebelka, ačkoliv se z té představy většině spíš zvedne kufr. Zachraňuje to viditelně stárnoucí Leslie, hrající chvílemi celkem sympatickou těhuli, která toho ale do vínku také mnoho nepobrala. To vše doplněno houfem retardovaných nadsamců, kteří se mohou přetrhnout, aby přepůlili hlavní frigidu. Scéna s počítáním piv je zřejmě to nejubožejší, co jsem kdy viděl. Hrůzostrašné. Pánové, ruce pryč! Ženy, neberte si z toho příklad a neomlouvejte si tím vlastní neschopnost nabalit frajera, pak totiž nebude jiná možnost, než zůstat skutečně a doživotně singl! 15%

Všechny moje lásky (2000)

Hlavní hrdina je majitel obchodu s vinylovými poklady hudebního průmyslu. Doplňují ho dva prapodivní spolupracovníci, se kterými řeší všeliká úskalí života, hudby a vůbec. Příběh začíná, když mu jeho nynější přítelkyně oznámí, že se s ním rozchází. Všechny mé lásky je velice nápaditý film. Pronikáme do podvědomí hlavního hrdiny a jeho myšlenky a pocity vyřčené nahlas dodávají filmu na zábavnosti a atraktivitě. O to zábavnější je, když se začne probírat svou minulostí a v mysli si sestavuje žebříček pěti nejhorších rozchodů svého života. Skutečně jsem se bavil a myslím, že toto dílko si zaslouží i opakovanou pozornost. 75%

Chart Show (2014) (pořad)

Odpad tomuto pořadu nedávám jen z toho důvodu, že tam občas (skutečně) zazní skvělá písnička, která utvářela naše životní styly a častokrát v nás evokuje vzpomínky na nějakou životní událost či období. Jinak je to jen o trapném žvatlání a nemístných komentářích. V podstatě vypouštění nezajímavých názorů na to či ono od lidí, kteří pro mnohé znamenají jen málo, nebo se při vyslovení jejich jména osypou. Neskutečné utrpení. Nedoporučuji! 15%

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

[ČSFD projekce] Po dvaceti letech se vracíme na maličkou modrou planetku Zem, kdesi na okraji vesmíru, abychom byli svědky rozvoje civilizace, kterou málem smetla neznámá rasa ošklivých emzáků. Pozemšťané se nám však poučili z předchozích nezdarů a z technologie padlých vetřelců povznesli svou rozhádanou společnost. Bohužel, co čert nechtěl, zase nám tu někdo klepe na zemskou kůru. Ano, hádáte správně, jsou to naši staří známí a teď už by konečně rádi dodělali, co tenkrát začali. Nebudu dlouho napínat, sračka je to ještě větší než předchozí díl. Jediný rozdíl a jakýs posun v příběhu je v tom, že nám umřel Will Smith, nahradila jej banda puberťáků a všechno je větší a hrůzostrašnější. Tím myslím samozřejmě i tupé hrdinské projevy zakončené ještě mohutnějšími potlesky zfanatizovaných amíků, kteří se pak vydávají s nadšením na smrt, aby zas jednou zachránili celou planetu, když ty ostatní národy jsou tak neschopné. Celou dobu jsem v kině jen prskal smíchy a praly se ve mně pocity zmaru a trapnosti. 40%

Soudní síň (2008) (pořad) odpad!

Byl jsem svědkem několika dílů a musím uznat, že tak trapné představení jsem už dlouho neviděl. Věřím, že na tuto žluč televizní zábavy koukají snad jen opravdu škodolibí jedinci, nebo momentálně zaostalí. Když už jsou důvody soudního sporu k pousmání, ostatní je spíš k pláči, nebo skutečné psychologické drama pro otrlé. Rozhodně nedoporučuji divákům s alespoň drobnou dávkou soudnosti a vkusu a ostatním vzkazuji: "Kdo se bojí, sere v súdnej sieni!".. Pro vychutnání opravdových lahůdek a skutečného prostředí doporučuji zajít k normálnímu soudu, kam bývá normálně vpuštěna i veřejnost a není třeba se svíjet doma v křesle s křečemi z trapnosti způsobených touto kolosální hovadinou. 10%

Celeste a Jesse navždy (2012)

Upřímně musím přiznat, že jsem to neměl sílu dokoukat. Film je naprosto jalový. I reklama na vložky, tablety do hajzlu nebo dědu Hornbacha, surfujícího holým zadkem lesem po prknech má větší grády a spád. Ústřední pár k sobě neustále hledá cestu; marně. Jen si neustále vyčítají úspěchy a neúspěchy. Hlavní hrdinka, ačkoliv je hezká a sympatická, navíc vypadá tak o deset let starší, než její protějšek, což dost kazí představu o dokonalém páru. Hořko sladká hromada žvanění bez vtipu a nápadu diváka nakonec umlátí jako hospodský rváč s bicepsy jak stehno židlí do zátylku. Snad to dopadlo happyendem. Já už to nechci zjišťovat. 35%