Zlý dům (1971) (TV film)

Smutný příběh slepého důchodce Zíchy a jeho přítele Meduny, který je nalezen mrtev druhý den po oslavě Zíchových narozenin. V první chvíli to vypadá, že Meduna se otrávil plynem, ale po přivolání policie začínají na povrch vyplouvat zcela jiné skutečnosti a samotný Zícha od začátku tuší nějakou nekalost. Pešek skvěle zahrál svou roli slepce a inteligentního zlomeného muže a neméně sympaticky se představil i Postránecký v roli mladého vyšetřovatele. Oddychová poklidná detektivka ze staré školy, která rozhodně neurazí. 70%

Requiem pro panenku (1991)

Česká verze Přeletu nad kukaččím hnízdem. Dřív se mi film zdál příliš patetický a samotný Renč, který se skrovně obsadil do role seladona, hrdiny a lamače dívčích srdcí, mi dosti vadil. Možná nenašel nikoho, kdo by mu v tom hrál. Když si ale odmyslím tyto drobnosti, je nestárnoucí psycho thriller jedním z nejlepších kusů české moderní éry. Skvělé herecké výkony Hrzánové, Holubové a Geislerové ho vyzdvihly do výšin. Krutost a bezmoc. Tak lze dvěma slovy popsat celý děj a není to podívaná pro každého. Praktiky jako v koncentračním táboře zapůsobí silně. Ačkoliv je film spíše výplodem autorovy fantasie, je do jisté míry inspirován skutečným příběhem a to je rozhodně k zamyšlení. Nezapomenutelný zážitek. 90%

Grimsby (2016)

[ČSFD projekce - Turnov] Je to docela prdel, ale toho fekálního humoru je tam až přespříliš, jako by se snažil Šáša Cohen trumfnout sám sebe v nechutnosti a snaze šokovat všechny ostatní okolo. Musím ale uznat, že tenhle pokus je zatím nejvysmátější. 50%

Star Trek: Do neznáma (2016)

[ČSFD projekce - Turnov] Inu, šlo to. Dost jsem se nasmál a zavzpomínal na staré dobré časy, ale jinak to bylo dosti svízelné s trapnými scénami, které se neustále opakovaly. Rozepíšu se, až to vstřebám. Zatím 70%

Jason Bourne (2016)

[ČSFD projekce] Když pominu to, že "vcelku úspěšně" uzavřená série Bournova mýtu se nám tu znova otevírá čtvrtým, nastavovaným dílem, aby se nám producent Matt Damon vůbec objevil na plátnech kin, nepokrytě projevím své zklamání nad tímto nanejvýš trapným a zbytečným počinem, který stál naprosto za hovno. Už v prvních minutách dostáváme lekci z programování, nesmyslných propojení všeho se vším a všemocnosti SíAjEj. Že se k hackování stránek národní bezpečnosti dá použít dotazovací jazyk SQL jsem netušil ani v nejdivočejších snech, načež jsem vyprskl smíchy na uživatele v předních řadách. Další vysoce nepravděpodobné nesmysly následovaly, a tak jsem se neustále ošíval a nevěřícně skrýval pohled do dlaní. V mnohém mi to připomnělo další nebetyčnou hovadinu Hackera, kde se nemožné stávalo skutečným a přitom to nebylo sci-fi. Dál nám vykradli jednoho z posledních Bondů a to už byl vrchol. Nekonečné honičky a hrátky s technologiemi tak otřásly mým zažívacím traktem, že mi z toho bylo na zvracení. Jason Bourne.. nevr mór! 25%

Jak na věc (2002)

Výjimečně děj filmu zcela trefně popisuje oficiální text distributora, takže přistoupím k jádru pudla. Dílo tlačí na city diváka a to docela plánovitě. Jistá do očí bijící klišé naštěstí vyvažují vskutku nečekané okamžiky, které prosvěcují jinak nudnou a předvídatelnou zápletku. Nemohl jsem se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami, jelikož film není ani průměr ani světoborná záležitost. Nakonec jsem přeci jen přidal, ačkoliv po trýznivém happyendu se mi zkřivila ústa do bolestné grimasy. Jak na věc spadá do kategorie "odpočinkový", tak by se k němu mělo i přistupovat. 70%

Noční můra v Elm Street (2010)

Inu, jelikož si docela živě představuji a vybavuji originál s daleko sympatičtějšími herci a děsivější atmosférou, vyzní toto dílo naprosto do ztracena. Chápu, že když už nikdo nemá dost fantasie, je pro něj jasnou volbou oprášit nějaký třicet let starý film, aby ho dle svých inovativních představ oblékl do nového a svěžejšího kabátku. Bohužel, v tomto případě rozhodně scénáristé nenakupovali ve značkových obchodech, ale improvizovali v sekáči a u armády spásy. Hrůza a děs běs. Oceňuji sympatickou Rooney Maru, ale jinak je to spíš typicky nudná teenage vyvražďovačka, u které navíc přesně víte, jak bude probíhat, jak už to u ohraných remakeů bývá. Děsivou atmosféru nahrazují laciné lekačky a otrlejší divák se nudí. Řev tupých blondýn už také vyšel z módy a je spíš otravný. Zkrátka nebrat. 20%

Kurňa, co to je? (2013) (pořad)

Musím přiznat, že z tohohle se mi malinko zvedá kufr, aneb recyklace prastaré zábavné šou, která v novém pojetí dopadá držkou tvrdě na drsný asfalt. Mám takový pocit, že Zedníček už by si měl sbalit kufry a táhnout do ..důchodu. Někdy se zkrátka nevyplácí tahat mrtvoly z hrobů a zamčených kufrů odstavených aut. Kdysi možná fungovaly kufry, riskující Rosáci a televarieté. ale generace, která tyto pořady sledovala, již z velké části vyhynula, popř. leží na smrtelné posteli někde v LDNce a neví o světě. Trapná záležitost. 15%

Ztracenci (1983)

Ztracenci jsou o partě velmi mladých kluků, které trápí spousta problémů s dospíváním. Bohužel to nejsou uhry, ani ochlupení na místech, která dříve zůstávala holá. Jsou o válce dvou gangů, kde se spolu perou zazobaní a chudí. Hlavními hrdiny jsou Ponyboy a Johnny, kteří patří do party nagelovaných chuďasů. Celkově bych film označil za velmi slabý, hloupý a tak trochu pro teplouše. Neustálé srdceryvné scény, které ostře kontrastovaly s drsnými zevnějšky a chováním většiny herců, ve mne vyvolávaly ambivalentní pocity a objímající se chlapci se slzami v očích zas návaly odporu, zvracení a pocit neodbytné trapnosti. Neustále jsem se nemohl rozhodnout, jestli si ze mne Franta Coppolů náhodou nedělá prdel, nebo jestli to skutečně myslel tak, jak to natočil. Jediné klady, které jsem zde našel, byly básně Roberta Frosta, kterými se ohánějí téměř v každém filmu pro náctileté a plejáda skvělých herců, které svět teprve objevoval. Jinak je to kýčovitá sračka, u které se budete neustále ošívat. 35%

Klikař Charlie (2007)

Charlie je normální chlápek, který se stane jakýmsi symbolem štěstí pro své bývalé partnerky, jelikož hned po rozchodu s ním si tyto nacházejí dokonalé protějšky pro život. Bohužel to v tom jeho neznamená jen výhody v podobě nezávazného sexu, ale i problémy najít si svou vlastní lásku. Komedie, která balancuje na hraně mezi středně erotickým béčkem, za což si jistě vyslouží nejednu hvězdičku navíc od uhrovitých paniců, a kanálově humornou cypinou pro pubertální opožděnce, kteří jsou celí rozjívení z každého trapného vtípku o prdeli. Dívat se na to samozřejmě dá. I díky již zmíněným erotickým scénám a zatraceně sexy Jessice Albě, na kterou se kouká úplně nejlíp z celého filmu. Už díky ní nemohu dát méně než tři hvězdy, ale procentuálně by to vyšlo na slabší známku. Průměrná záležitost. 50%