Nahá pastýřka (1966)

Povedená česká detektivka o ztrátě cenného obrazu a vraždě s ní spojené. Skvělé herecké výkony dělají z napínavého příběhu místy až komedii. Já se u tohohle náramně bavil a nemohu jinak než vřele doporučit tuhle úžasnou klasiku s plejádou výtečných herců. Rozhodně stojí za zhlédnutí. 85%

Muž z Acapulca (1973)

Krásný náhled do dvou životů. Spisovatele, který chrlí román za románem a jeho knižního hrdiny, který překonává každou překážku bez větších obtíží. Oba životy se tu navzájem prolínají a ovlivňují a tak vzniká originální komedie plná všedních i nevšedních situací, které jsou tu brány z bizarních pohledů. Belmondo a Bissetová tu ukázali herecké umění na nejvyšší úrovni a tohle dílko bezesporu patří k nejpovedenějším a je mnou velmi oblíbené. Velká poklona a 90%

Zvíře (1977)

Jedna z nejpovedenějších komedií s nesmrtelným Belmondem, kterého doplnila okouzlující Raquel Welch. Nezapomenutelné hlášky a vtip v každém záběru opravdu stojí za to. Zkrátka tuhle záležitost by si neměl nechat ujít nikdo, natož fanoušek Belmonda. Vřele doporučuji, neboť na mne to udělalo veliký dojem už když jsem ji viděl poprvé jako malý kluk. 90%

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Nechtěl jsem dát rovnou odpad, protože Poledňáková stvořila úžasná díla. Bohužel, tohle je s prominutím maras ve srovnání s ostatními. Naprosto nesympatický Etzler, který vypadá jako by právě utekl z Borů. Ta jeho držka je navíc v celém příběhu na každém rohu, což mi bylo krajně nepříjemné. Mádl tu měl vyloženě špatný den. Ještě že to místy zachraňoval Postránecký, protože Nekonečný a podobný odpad, co se tu přiživil, už mi lezl totálně na nervy a měl jsem co dělat, abych se nepozvracel. Stupidní písnička, která provázela celý "film", už mi ke konci zněla jako skřípání na tabuli. O ději se prakticky nedá hovořit, jelikož jsem ho tam snad ani nezachytil; neexistuje. Zkrátka a jednoduše: Takhle NE, dámy a pánové! Takhle se to NEDĚLÁ! Tenhle snímek si už nikdy dobrovolně nepustím. 5%

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Pokračování skvělé rodinné komedie, které rozhodně neudělalo ostudu prvnímu dílu. Povedlo se náramně a možná i lépe. Přesun ze zasněžených hor do letního prostředí, plného pískovcových skal, není vůbec špatné a opět je tu pro diváka spoustu legrace a dobrodružných scén. Oba díly patří určitě do sekce "je třeba zhlédnout před smrtí", protože tahle díla nestárnou a zachovávají si svoji kvalitu. Společně s prvním dílem vřele doporučuji. 90%

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Patrně jedna z nejlepších československých rodinných komedií, která nikdy neomrzí a můžu se na ni podívat kdykoli. Skvělé herecké obsazení, spousta humoru, originální příjemná hudba. Příběh nabídne ohromnou zábavu každé věkové skupině. Jana Preissová a František Němec tvoří úžasnou dvojici, která k sobě pasuje naprosto skvěle a každý by uvěřil, že jsou skutečný pár. Celé to pak podtrhuje výborný výkon maličkého Tomáše Holého, který měl neuvěřitelný talent a tohle je jen jeden z důkazů. To vše dalo vzniknout dalšímu pohledu do české domácnosti a nesmazatelně se zapsal do našeho podvědomí. Doporučuji více než vřele.. 90%

Milenec je zločinec! (2008)

Původně jsem nešel do tohoto filmu s vysokým očekáváním, ale můžu říct, že mě docela překvapil. Žádná pecka to určitě nebyla, ale propadák taky ne. Pravda, nezvyklá kombinace herců v nezvyklých rolích mě ze začátku poněkud zaskočila, ale nakonec se to i dalo. Nejrušivější elementy byly asi násilné pokusy o vpáčení humoru do naprosto trapných scén. Nebýt toho balastu kolem, mohlo to být možná i zajímavé akční krimi. I tak je to docela oddychovka na zaplácnutí Nedělního odpoledne, která neurazí. Je to tak na 2 a půl hvězdy.. ale přikloním se k lepšímu hodnocení. 50%

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Už od prvních záběrů jsem od filmu čekal, že to bude parádní fantasy, které mám tak moc rád. Bohužel jsem byl velmi rychle vyveden z omylu. Nesympatický hlavní hrdina byl jen jedním trnem v oku. Celý příběh byl víceméně uspěchaný a zmatený. Žádný smysl pro detail, ani náznak citu pro tajemno. Zkrátka a jednoduše je to nehorázná slátanina, na kterou měli producenti snad jen dva natáčecí dny, jinak by to snad dopadlo alespoň o trochu lépe. Dvě hvězdy dávám za pěknou hudbu a pěkné efekty, ale víc si to asi nezaslouží. Pro neznalé oddychovka, pro čtenáře kultovní série propadák. 45%

Pan Nikdo (2009)

Silně mi to připomnělo příběh Donnieho Darka nebo Osudový dotek, jen to bylo mnohem komplikovanější, ne však lepší. Několik dějových linií, které jsou divákovi postupně předhazovány se pak ještě dělí na drobnější úseky. Pěkný příběh s dobrou myšlenkou (ne však originální) a docela zajímavě podaný. Navíc herci v hlavních rolích odvedli výbornou práci a není jim co vytýkat. Celé je to zkrátka o lidských možnostech, výběru, rozhodnutích a závěr filmu byl naprosto úchvatný.. a asi zachránil tu 4. hvězdičku. Když si člověk po zhlédnutí takového skvostu v srdci uchová specifický pocit a je najednou zas o krok dál, splnil film svůj účel. U mne tomu tak rozhodně bylo a jsem rád, že jsem se s tímhle dílem neminul, i když je to slepenec z mnoha jiných filmů (ale to byl v podstatě Avatar taky). Doporučuji jedincům s časoprostorovou úchylkou a cestovatelům v čase.. 75%

Dům duchů (1993)

Hodně zajímavý film s prvky mysticismu a duchařiny. Ta je tam bohužel jen v nepatrné míře. Jinak se celý snímek věnuje rodinnému klanu Truebů a postupným změnám ve vládnoucích stranách. Těžko stravitelné a pro některé velice nudné. Já ale hodnotím především herecké výkony, které byly na špičkové úrovni. Především Jeremy Irons předvedl naprosto nekompromisní výkon. Celkově je to tak na 3½ *, ale nakonec jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení. Mohu doporučit, ale na několikeré zhlédnutí to není. 70%