Smrtonosná past (1988)

Nezapomenutelná kultovní série, kterou odstartoval tento skvost mezi akčními filmy. Vynikající Bruce Willis a dokonalý padouch Alan Rickman. Jednoznačně nejlepší díl, který je plný dramatických a akčních scén. John McTiernan tu vytvořil dokonalé klaustrofobické prostředí, které dodnes nikdo nedokázal napodobit. Smekám a chválím, jelikož je to jeden z filmů, který si můžu pustit dvakrát za sebou a vadit to rozhodně nebude. 95%

Galimatyáš (2009)

Když jsem šel onehdy do kina, nebyl jsem vůbec rozhodnut na co půjdu. Galimatyáš mi přišel jako nejlepší volba z nabízených snímků, tak jsem do toho šel a jsem rád, že jsem tak učinil. Od první chvíle mi přišlo, že je to šílenost, ale pak jsem se neudržel smíchy. Parádní dílo, které je promyšlené do posledního detailu. Každou chvíli přijde nějaký zvrat, či komediální moment. Zkrátka bizarní věc, kterou mohu jen doporučit. Je to výborná zábava a oddychovka. 80%

Léto s kovbojem (1976)

"Já znám široko daleko všechny krávy.. Ale Vás jsem tady ještě neviděl." ..Úžasná letní komedie se sympatickým Hanzlíkem, který pase krávy. Těžko rozebírat scénář nebo herecké výkony. Je to zkrátka film, který se musí vidět. Bezesporu patří mezi kultovní československé komedie, které by člověk měl alespoň jednou za život zhlédnout. 80%

Učitel tance (1994)

Martin Dejdar a jeho chroptící učitel tance na mne již kdysi udělal velký dojem a považuji ho za jeho nejlepší a nejlépe zvládnutou roli. Navíc byla naprosto uvěřitelná a pro tanec má Dejdar opravdu vlohy. Dojemný příběh o boji se zákeřnou nemocí a nezdolné vůli chytí za srdce, a i když to není tak kvalitní dílo, musím říci, že herci i režisér udělali maximum, aby ze scénáře dostali nadprůměr. Zasloužených 75%

Kurýr (2002)

Jason Statham bezesporu loví tenhle film z bahna a povyšuje ho na koukatelnou zábavu. V akčních scénách exceluje a svižné tempo diváka baví. Ale ten scénář.. kámen úrazu a veliká černá díra tohoto snímku. Jednoduchý děj jsme viděli v mnoha filmech, které přesto bavily a člověk si nepřipadal trapně. Tohle ale není ten případ. Když to ale vezmu z pohledu francouzské produkce, je to určitě mohutný úspěch. Za sebe však hodnotím tento kousek jako velmi průměrný a nedotažený. 55%

Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi (2010) odpad!

Už při úvodních scénách mne přepadl jistý pocit nejistoty a děsu, že zas koukám na nějaký propadáček. Bohužel, dalších 20 minut filmu mě o tom nadobro přesvědčilo. Toporné výrazy, nepromyšlené dialogy, skoky v ději.. Prakticky marně hledám klady, neboď negativ je až moc. Ta amatérština z toho koukala na každém rohu a efekty byly vesměs k smíchu. Veliká chyba a již nikdy více. Nemá cenu takhle zabít hodinu a půl života. Smysluplněji ji využijete koukáním do propasti. 5%

Sbal prachy a vypadni (1998)

Skvěle zvládnutá a do puntíku promyšlená krimikomedie. Celé herecké seskupení odvedno neskutečně skvělou práci, kamera byla prostě a jednoduše dokonalá, zvláště pak detaily. Hudbu ani nezmiňuji, jelikož vytvořila ve filmu skvělou atmosféru a sedla do prostředí intrik a gangsterů naprosto dokonale. Úžasný humor a propracovaný děj se zajímavou zápletkou diváka ani na chvilku nenechá vydechnout. Skvělými hláškami se to tu jen hemží a spolu se siláckými výrazy všech drsňáků působí přesně jak působit mají. Pochválil bych také český dabing, který mnohdy dokreslí už tak veselou situaci. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů tohoto žánru. 95%

Rozmarné léto (1967)

Kultovní dílo Jiřího Menzela, který přetvořil Vančurovu knihu k obrazu svému. Nezaměnitelné poetické dialogy tu lahodí divákovu uchu a bravurní herecké výkony zapřičiňují jejich nesmazatelné vrytí do jeho paměti. Tomuto klenotu nelze upřít jeho hodnotu. 90%

Tři dny Kondora (1975)

Velmi dobrý snímek o CIA a jejich pletichaření. Odstraňování nepohodlných spolupracovníků je tu asi na denním pořádku. Tradičně výborný herecký výkon Roberta Redforda, který bojuje sám proti celému CIA o svůj život. Líbila se mi zápletka a spádovitý děj. Některé scény byly pravda přitažené za vlasy, ale scénáristické přešlapy byly vzhledem k celku odpustitelné. Báječně jsem se bavil, jelikož mám rád tenhle druh filmů ..velice rád. Příjemný večer se tímhle filmem určitě nepokazí. Mohu jen vřele doporučit. 85%

Piraňa 3D (2010)

Jedna hvězda za masky a druhá za krásné slečny. Jinak to byla typická zábava pro americké masy. Horror to byl spíš pro slabší povahy. Já se většinu filmu v kině pochichtával. Čekal jsem něco víc po těch mohutných opěvných chórech, ale neohromilo mě to ani trochu. Průměrný horror v novém kabátě. 45%