capka

kraj Hlavní město Praha

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 4.5.2017  00:53

Proč vás ten film a příběh tolik dráždí, dámy a pánové? Na jakou bolístku či touhu vám to ťuká?

• 4.5.2017  00:47
    Děti úplňku (TV film) (2017)

Naprosto souzním s komentářem PetrPan. Ve filmu mi chybělo porozumění a přijetí těchto dětí. Ne jako někoho, kdo je náročný, nezvladatelný, nemocný. Ne jako někoho, kdo neumí komunikovat a neumí se chovat. Ale jako někoho, kdo perfektně komunikuje každým svým pohybem a zvukem, každou svou činností a chce jen, abychom ho milovali, snažili se ho chápat, vycházeli vstříc. Věřím, že každá z rodin se o to snaží, seč může, a že chybějící péče a povědomí jim to rozhodně neusnadňuje. Souhlasím, že je třeba změnit přístup k péči a podpoře těchto rodin. Ale myslím, že ta změna se musí odehrát hlavně v našich hlavách a srdcích. Proč tolik lpíme na "to se nedělá", že přes to nevidíme člověka a jeho emoce? Proč si myslíme, že projevy těch "dětí" jsou přehnané, neadekvátní - jen proto, že nerozumíme jejich příčinám? Obávám se, že je to odraz toho, jak přistupujeme sami k sobě. Všechny emoce bychom rádi uměli zdůvodnit a pokud možno je neprojevovali - je přece třeba se chovat co nejvíc "normálně" a nedávat příliš jasně najevo, co cítím, protože "co by si lidi pomysleli". Tyhle "děti" to mají jinak. A my se ve filmu můžeme pohoršit nad ženou, která "úplně nepochopitelně" dává věci několikrát denně pod postel a má při tom čirou radost - to považujeme za projev "nemoci". Zato ženu, která ty věci zpod postele několikrát denně vyndavá, protože trvá na tom, že to musí být "uklizené", je u toho zpruzená, ale dělá to zas a znovu - tu považujeme za zdravou, normální, to se nám zdá být správné a pochopitelné. Vážně?

• 6.4.2015  09:51
    Cukr-blog (2014)

Film cílený víc na Ameriku než na Česko - hlavně na lidi, kteří ještě neslyšeli o tom, že sladké limonády jsou škodlivé a způsobují obezitu. Těm z vás, kteří řeší, jak se stravovat zdravěji a výživněji, a čekáte, že se o tom v tomto filmu dozvíte nějaké cenné informace, příběh a rady člověka, který na této cestě již pokročil, film moc nových informací nedá. Místo toho si vyslechnete tisíckrát totéž o tom, že cukr je fuj, co všechno možná způsobuje (což film podává, jako když to způsobuje URČITĚ) a kdo všechno možná (ve filmu určitě) usiluje o to, abychom ho konzumovali. Pár zajímavých myšlenek se tedy ve filmu najde, ale celkově velmi laické a nevyvážené pojetí mě mrzí.

• 13.3.2015  18:46
    Stále spolu (2014)

Velice podnětné téma, nezaujaté zpracování, které přináší víc otázek než odpovědí. Film, po kterém můžete jít s ostatními ještě na několik hodin diskutovat, tříbit si názory na dnešní svět a přehodnocovat své ideály a představy o vlastní budoucí rodině.

• 28.10.2012  15:45
    Ve stínu (2012)

Krásně zahrané a natočené, jako celek působivé, ale se scénářem mám hned několik velkých problémů.

• 28.10.2012  15:39

Příjemné, vtipné, ale na můj vkus příliš schematické, předvídatelné a utopické. Taková milá pohádka pro dospělé.

• 1.5.2012  20:49

Komedie? Polotovar!

• 13.3.2012  13:51

Krásné prostředí, krásná hudba, pozoruhodné postavy a silný, skvěle vystavěný příběh - co víc si přát. Nenudila jsem se ani chvíli a dozvuky filmu si ještě drahnou dobu ponesu, protože mi umožnil se podívat na problematiku globálního oteplování z poněkud odlišného úhlu než kdy dřív. Při sledování jsem mohla zcela zapomenout, že jsem "klimatoskeptik," a soustředit se čistě na boj oddaného prezidenta o zachování své země.

• 13.3.2012  13:47

Obsazení, hudba, kamera, dějová linka i stavba - geniální!

• 11.3.2012  11:24

Skvělé, problém mám jen s tou neuvěřitelnou záplavou sprostých slov a s tím, že jsou tam jako největší paka vykresleni "domorodci," ačkoli situace je určitě složitější...

• 29.2.2012  18:05

Strašně strašně strašně pomalé a dlouhé. Nosná myšlenka a zajímavé role, ale méně (aspopň o dvacet minut) by bylo více. A největším zklamáním pro mě byly závěrečné titulky. Legrace a la silvestrovské zprávy podle mě zcela ubíjí poselství a závěr filmu.

• 29.2.2012  17:56

Velmi komplexně (a zároveň poutavě) podané téma. Dokument, který nerozděluje lidi na padouchy a hrdiny, ale zobrazuje jednotlivce a skupiny s různými příběhy. Myslíte, že víte, na čí straně stojíte? Možná jen nevidíte všechny aspekty příběhu. Ale kdo ano? Největší přínos filmu spatřuji v tom, že jeho tvůrci nikomu nestranili, jen zajímavou formou předkládá široké spektrum informací a pohledů na věc a názor si můžete udělat sami. Tím si mě film velmi získal a považuji ho za stoprocentní.

• 23.1.2012  15:06

Ze zdánlivých pozérů v roli singles se postupně stávají hledající lidé se zajímavým příběhem, kteří rozhodně nejsou na odpis, snad jen zatím neměli štěstí najít sami sebe a někoho druhého takového, nebo aspoň jen najít někoho k sobě. Moc se mi líbí rozmanitost postav a jejich příběhů, střízlivost podání tématu, grafické i hudební provedení, vystupování režisérky... Akorát mi není jasné, proč se v textu distributora mluví o propojování příběhů s názory odborníků na toto téma, což by mohlo být také zajímavé, ale ve skutečnosti kde nic, tu nic...

• 30.12.2011  22:04

Ten kluk! A ta hudba! To naprosto sedlo.

• 12.11.2011  23:05

Bohužel, strašně jsem se u toho nudila. Těch vtipných momentů je zrovna v tomhle kousku proklatě málo a jsou protahované tak dlouho, až jsou jenom trapné. Údernost nikde, zbytečná nechutnost a erotičnost... Životu Briana třeba nemám co vytknout, ale smysl Smyslu života mi prostě zůstává skryt. Zajímavé komentáře: skunumunu

• 6.11.2011  23:21

Já vám nevím, vtípky tam byly pěkně povedené, ale schematičnost a plochost postav mi neseděla. A ty halucinační pasáže paní terapeutky už vůbec ne.

• 28.9.2011  01:34
    Náš vůdce (2008)

Skvělý nápad, jenže to zpracování! Krom pana vůdce jsem nikomu nebyla schopná věřit, co říká - ty postavy na mě působily čistě jako figurky s předvídatelným vývojem a bez duše a zřetelné motivace právě k takovému jednání, jaké vykazovaly. Námět je velmi podnětný a zůstane mi dlouho pulzovat v hlavě, ale když hercům a jejich dialogům nedokážu věřit a místo uceleného příběhu vidím snůšku klišé, tak film bohužel nemohu hodnotit lépe než jako průměrný.

• 18.9.2011  14:07

Paráda, propracované, zábavné, poučné. Jediná námitka - co to je proboha za obaly k DVD? Tenhle film by neměla prodávat dlouhonohá nahotinka, není nad šibalského Oldmana s opičí dýmkou!

• 18.9.2011  01:06
    Experiment (2001)

Tak poslední čtvrtina, to byl pěkný nářez, a když to člověk završí zjištěním, že je to točené podle skutečné události, tak argumenty typu přehnaného scénáře padají. Plné hodnocení nebude proto, že mi tam přebývala milostná linie hlavní postavy, a naopak chybělo zevrubnější zpracování toho přerodu z lidí na zvířata.

• 17.9.2011  15:45
    Super 8 (2011)

Moc milé a přesvědčivě zahrané děti, zvláštním způsobem napjatá první polovina, ale ta druhá mi připadala leda klišovitá (Drugs are so bad!) a kašovitá (rozbředlá slátanina prvků z několika starších filmů). A jsou tam motivy, které mi neumožňují věřit. Například proč ten ententET unášel lidi, když je pak používal jen jako dekoraci svého doupěte? Čekala bych od něj chytřejší nakládání s tímto materiálem. A závěr se udal dost zběsile - obrat z ničeho nic a během pár minut je hrozba pryč a vy se ptáte, proč všechen ten kravál kolem, když to je nakonec tak jednoduché?

• 17.9.2011  00:58
    Ta naše povaha česká (TV pořad) (1993)

Velmi přínosný cyklus. Témata jsou trefná a často palčivá a v jejich zpracování nechybí tolik potřebný nadhled a nadsázka. Ovšem znám jen pár dílů, takže pokud se nějaký vyloženě nepovedl, tak přiznávám svou nevědomost.

• 17.9.2011  00:44

Good bye, Lenin, aneb Přepišme dějiny, ať se dají strávit. V udělení nejvyššího hodnocení mi brání jediná věc - nerozpracovaný rozpor v postavě matky. Nevěřím, že tomu státu tolik věřila. Z jedné zmínky je patrné, že si uvědomovala jeho krutost, která jí vlastně ve svém důsledku rozbila rodinu. Podle mě by za taklových okolností prostě musela pochybovat! To, že si ty pochyby třeba nechtěla přiznat, pak je věc druhá. Jinak postavy i příběh a reálie krásné, milé, zábavné. Jen si říkám, že dětem nějak trvalo, než jim došlo, jak to zaonačit, aby padla Zeď, ale ideály zůstaly stát...

• 16.9.2011  23:42
    Mary a Max (2009)

Nádhera! Neuvěřitelný koktejl štěstí, neštěstí a kondenzovaného mléka. Film, který nakopne ke sžíravému zamyšlení i pobaví. Kouzlem (vypravěče) se tu i smutné stalo veselým a depresivní zábavným. Tolik jsem se dlouho nezasmála, ačkoliv smích se tu mísí s pláčem. Ale což, zahřeje přece obojí...

• 16.9.2011  13:13
    Big Lebowski (1998)

Postavy bezchybné, ale na mě to bylo přiliš utahané, což korunoval prolog a epilog, bez kterých bych se opravdu obešla, protože mi nepřipadaly vtipné ani nosné.

• 13.9.2011  12:08
    proStory (TV pořad) (2011)

Skvělý koncept, díky za něj! Konečně tyto stavby můžeme hodnotit zevnitř (co se týče jejich prostoru i duše) a pochopit, místo mnohem běžnějšího ohrnování nosu zvenčí bez jakékoli znalosti.

• 13.9.2011  09:16
    Metoda (2005)

Po dlouhé době zase jeden naprosto ultimátní filmový zážitek. Neuvěřitelné, co vše se dá udělat s jednou místností a ani ne tuctem lidí. Zahrané je to tak, že člověk věřil naprosto všechno, byť si pak mohl říkat "bohužel." A nejasnost, zda se jedná o Metodu skutečnou, nebo smyšlenou za jakýmkoliv účelem, na absurditě děje jen přidává, takže mě vůbec neruší.

• 15.7.2011  10:12
    Melancholia (2011)

Pokud se během víc než dvouhodinového filmu ani nepodívám na hodinky a jsem málem rozladěná, že tak brzo skončil, tak je asi něco správně. Postavy byly krásné a věrohodné, konec světa mnohem přesvědčivější a příjemnější, než jaký jsem kdy na filmovém plátně viděla, emoce dávkované tak, že film, zasáhne, ale netahá přehnaně srdceryvně za city. Akorát bych uvítala větší návaznost obou částí a bližší pohled do vztahů v této povedené rodince. I když uznávám, že to by se potom film do 130 minut opravdu nevtěsnal.

• 15.7.2011  10:05

Pokud to má být filmová událost roku, tak bych si dovolila mluvit o zklamání roku. Jakkoli jsem se na film těšila a doufala, že mě napne, dojme a nadchne, nestalo se prakticky nic z toho. Gradace nějak neprobíhala, ničení viteálů šlo najednou jak na běžícím páse a veškeré emoce se scvrkly na naprosto trapné a nepasující hlášky a rádoby romantické momenty. I bitku jsem si při čtení knihy představovala monumentálnější a narozdíl od filmu jsem v ní viděla hrdiny a poražené. Část se Snapem byla pěkná, ale morální dilemata a dramata Malfoyových zůstala naprosto neobjasněna, takže kdybych nečetla knihu, připadalo by mi jejich počínání v závěru ságy jako jeden velký omyl. Navíc jsem dlouho v žádném filmu neviděla nic tak směšného a nadbytečného jako je zdejší epilog. Pokud si jím tvůrci jen nepřipravovali půdu pro teenagerskou komediální sérii "Potomci kouzelníků," tak to fakt nechápu - zvlášť když jim ani nestálo za to upravit tváře hlavních hrdinů tak, aby vypadali, že zestárli! Hvězdička za ponurou atmosféru a hvězdička za Hermionin permanentní utrápený výraz, který k dílku až příliš sedí...

• 11.7.2011  21:32
    Fakta Barbory Tachecí (TV pořad) (2009)

Páni, taky z ní máte pocit, že každým hostem i divákem okázale pohrdá? Jestli jste zahlédli díl, kde s někým jednala s úctou a s taktem, tak mi prosím dejte vědět - ráda se pokusím věřit, že BT není ve skutečnosti tím, kým se na obrazovce zdá být...

• 8.7.2011  22:07
    Český sen (2004)

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení ze čtyř hvězdiček na neotřesitelných pět. Projekt je to skvělý, propracovaný a dotažený a nabízí na přiměřené stopáži až neuvěřitelné množství přesahů a podnětů k zamyšlení a sebezpytování. Velmi trefná sonda do světa marketingu, do české nákupčí duše i českých názorů, přičemž bych její zjištění neviděla nijak dramaticky - vždyť mnozí z nedobrovolných protagonistů závěrečné pasáže dokumentu reagovali na "procitnutí ze snu" velmi přívětivě a střízlivě; ostatně i to, že se nechali vybudit k poměrně férové diskusi mě mile překvapilo. A možná přijde i Špidla!

<< předchozí 1 2 3