Happy Feet (2006)

Film s priepastnými rozdielmi. Už úvodná pieseň je predzevsťou toho, čo sa bude diať nasledujúcich 40 minut. Spievajúci/tancujúci tučniaci, myšlienka že každý tučniak músi vedieť spievať a najdôležitejšia vec, ktorú sa musí naučiť je svoja vlastná pesnička. Čo to má znamenať !? Následne patetické a priblblé dialógy. Keď som si myslel, že mám celý film prečítany ma nnáhle prekvapuje postupne sa začínajú objavovať slušné a sem tam aj vtipné scény. Keď sa prehupneme do druhej polovice je to len lepšie. Žiadne spievanie, dobré akčné scény a dramatizovanie príbehu. Animácia je miestami skvelá. Škoda že vo finále sa to vráti na pôvodnu úroveň. Zčiatok za 1* druhá polovica v porovnaní s prvou za 4* a koniec opäť za 1*. Výsledok rozporuplné 3*.

Snídaně na Plutu (2005)

Veľké sklamanie! Po prečítaní zopar hodnotení som očkával oveľa viac. Pravdupovediac po 30 minútach som film už ďalej nevydržal pozerať. Počas tohto času na mňa nezapôsobila žiadna scéna. Nezasmial som sa ani raz (akurát mierne pochechtnutie). Väčšina scén mi prišla trápna, detinská alebo prehnaná. Solidarne 2*.

Hledejte Anthonyho (2005)

Nemastné neslané. Celý film sa nesie na jednej vlne, neponúka napätie, akciu, romantiku ani prvky drámy. Nato ze má 90 minút sa na plátne permanentne nič nedeje a my v podstate ani poriadne nevieme o čom to nič je. Koniec filmu je rovnáky ako celok a neprimel ma pohnúť ani brvou. Film nás chcel nútiť rozmýšľať, ale ono tam ani nebolo nad čím. Dej je dosť prostý avšak tvariaci sa že je viac. Slabé!

Lovecká sezóna (2006)

Priemerný animák. Zameraný zrejme na mladšie publikum pretože som sa dobre zasmial len párkrát. Mierne infantilné a nič, čo by sme už nevideli inde. Animácia ako taká sa mi páčila.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Na 300 som sa veľmi tešil (asi ako väčšina). Nie je to nič geniálneho to je pravda, ale napriek tomu nie som sklamaný. Od 300 som neočakával hlboké myšlienky ani pútavy príbeh, ale užasnú vizuálnu stránku, ktorou film nepopieratelne oplýva (niektoré zábery sú doslova neskutočné) a dobrú akciu, ktorej je tam tiež veľké monožstvo. Čo sa týka scén mimo bojiska, tu film značne pokrivkává. Príbeh je priveľmi jednoduchý a tak ako náhle kamera preskočí od likvidácie Xerxovej armády do Leonidovej rodnej Sparty film akoby sa spomalil a stále dookola sa omielajú len 3 slová sláva, česť a odvaha, čo síce može znieť dobre ale po 10x už značne otrepane a prázdne. Je len škoda, že týchto záberov je vo filme dosť veľa a tvorcovia sa nezamerali viac na boj alebo aspon nezkresali minutáž. Napriek tomu 300 neohrozených bojovníkov splnila svoj účel a ja som sa dobre zabvil.

Boží zásah (2002)

Celý film mi prišiel ako jedno veľké "Déjà Vu". Väčšina scén sa opakuje s menšími obmenami na zvýraznenie absurdna situácie, avšak prinajmenšom v polovici to nefunguje. Iste, je tam veľa podarených scénok zobrazujúcich rôzne formi nenávisti prostredníctvom čierneho humor. Zobrazenie lásky medzi dvomaľuďmi je podané veľmi stroho a prakticky nevýrazne bez emócii. Počas celého filmu padne len zópár viet zvyšok je len mĺkve striedanie obrazu. Vo finále film vyznieva prázdne, nudne a nezaujmavo, nutiac človeka rozmýšľať nad vecami nad ktrými to nie je nutné. Množstvo lepidla pre pár kúskov papiera.

Katedrála (2002)

Temné, mystické,desivé a svojim spôsobom krásne.

Záchranáři (2006)

Dobre známy príbech nepoddajného učňa a hrdinského učiteľa (z nudze) zasadený do prostredia záchranárov. Film okrem prostredia neprínáša nič nové len ťaží z už tak vykradnutého námetu. 136 min je dosť veľa čiže v niektorých častich nudí. Koniec mi prišiel umelo dramatizovaný a tú poslednú scenu si mohli odpustiť. Ale aby som len nekritizoval zachranárrske scény boli celkom dobre zvládnute a prevažná časť filmu sa niesla v solídnom duchu.

Lví král (1994)

Živo si spomínam, ako som tuto rospravku videl este na veľkom plátne a bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok. Som rád ,že s odstupom času si pre mňa zachovala väčšinu zo svojho čara. Je pravda ,že mi už trochu vadili tie piesne, mierne moralizovanie a infantilnosť (ale to k rosprávkam patrí). Napriek tomu však ostáva krásna hudba a príbeh. Jedna z nezabudnteľných rosprávok môjho detstva.

Legenda o Mulan (1998)

Podarená rosprávka. Akurátna dávka humoru, dobrá hudba (ani tie občasné piesne neboli zlé), príjemna atmosféra. Dráčik a cvrček boli skvelý :P