Nabít a zabít (2006)

Tarantina pripomínajúca zápletka, ale to je asi tak všetko čo to s ním môže mať spoločné, pretože celý film su viacmenej keci. Stále sa preberá, čo bolo bude alebo môže byť a akosy sa zabúda na činy. Niektoré keci sú vtipné, niektoré majú hlbku a niektoré su len výkrikmy v tme. Dobré scény sa striedájú s tými dejovo prázdnejšími. Pointa filmu bolá dosť rýchlo odhalitelná. Skvelé herecké obsadenie však malo určite na viac. Lucy Liu bola chutne strelená... Taký slabý nadpriemer 70%

Freddyho úlet (2001) odpad!

V ktorom chorom mozgu sa mohlo zrodiť niečo tak uchylne, morbidne, stupidne... a takto by sa dalo pokracovat dalej, ale nechce sa mi menovat všetky sinonyma znechutenia a to som to pozeral len 10 min a myslim, že každy zdravý človek by viac nevydržal.

Carlitova cesta (1993)

Skvela gangsterka o moužovi, ktorý za sebou chce spáliť mosty ale niektoré máju píliš silné základy a jeho snaha vymaniť sa zo spoločnosti zmietanej drogamy stroskotáva na dôvere a vieru v zákon ulice. Ako obvykle užasný Al Pacino spolu s na nepoznanie maskovaným Seanom Pennom. Super réžia a podmanivá hudba. Záverečná scéna je krásna,poetická, tvrdá a dojímavá zároveň. Suverénnych 5*.

My dva a křen (2006)

Na to že je to vtipné menej ako som čakal je to dosť rozťahané z čoho následne vyplýva zopár hluchých miest. Ale plusom ostáva, že sa tvorcovia vyhli roznym trápnostiam vyskytujúcich sa v komédiach tohto typu. Obsadenie a výkony su slúšné. Je to priemer tak zhruba na slabsie 3*.

Těžká váha (2005)

Film o páde a vzostupe boxerskej legendy počas hospodárskej krízy, kde človek neprišiel len o peniaze ale aj o dôstojnosť. Skvelý Russel Crowe v roly J.J.Braddocka, ktorý povstal z vlastného popola ako fénix aby sa znovu postavil na vrchol. Zápasy v ringu sú natočené veľmi prehľadne, svižne a napínavo a hlavne vo finále priam cítite ten pot, krv a príjmate údery od súpera rovnako ako samotný Brradok. Bieda a snaha nestratiť vlastnú rodinu a dôstojnosť počas ťažkých časov veľkej krízy je tiež stvárnená na dobrej úrovni. Najlepši boxersky film spolu s Million Dolar Baby.

Věc (1982)

Dnes už tradičný hororový scenár- bádatelia najdú niečo ,čo by nemali a samozrejme to zoberú zosebou a ono sa z toho kupodivu vyklube vraždiaca potvora, która chce zlikvidovať celú posádku (možno aj svet). Ano má to solídnu atmosféru , ale tie scény s tou "vecou" boli na môj vkus už trochu silné kafe. Vnímajúc horor ako žáner vyskytujúci sa mimo okruhu môjho filmového záujmu nemôžem viac ako 3*.

Potomci lidí (2006)

Po formálnej stránke je snímok skvelý. Desivé zobrazenie apokalyptickej spoločnosti, dobrá kamera aj herecké výkony. Myšlienka je nanajvýš zaujímavá. Je tu ale jedno veľké AVŠAK dej na mna po celý čas pôsobyl trochu monotónne a mdlo. Aj zdanlivo akčnejšie scény ako útek z ranča vomne nevyvolali ani náznak napätia. A čo sa dramatickej časti týka , to som pocitil len male emocionálne záchvevy. Konečná prestrelka v meste tomu už pomôcť nemôže. Objektívne by bolo hodnotenie 4*, ale filmu, ktorý vomne nevzbudil žiadne silnejšie emócie nemôžem dať viac ako subjektívne 3*.

Účastníci zájezdu (2006)

Priemerná komédia s nevýrazným humorom, videným v iných snímkoch avšak s lepším prevedením. Prvá polovica je v podstate celkom vtipná avšak potom to začína upadať a koniec už balancuje na hrane trápnosti. V zástupe úžasných českých komédii je to slabé.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Skvelá prvá séria, nápaditá, dobre obsadená a zahraná, napínavá a pútavá .... proste všetko čo by mal seriál mať aby vás dokázal, každý týždeň na necelú hodinu prípútať k obrazovkám televízora (monitorom počítača). Hrdinov seriálu si rýchlo zamilujete (poprípade znenávidíte) a aj keď kostra seriálu pozostáva z exponenciálneho nabaľovania problémov jeden na druhý, neskutočného zamotávania zápletky a následného riešenia problémov v poslednej možnej sekunde, nemôžete inak ako hltať každý Scofieldov dokonalý plán. To všetko naneštastie platí len pre prvú sériu. V druhej sérii už to komplikovanie začína unavovať a tretia začína byť vykrádajúca samú seba aj keď v novom prostredí. Ak však prístúpite na danú hru aj napriek určitým výtkam sa budete stále dobre baviť. Tu však prichadzame k 4. , poslednej a zároveň najhoršej sérii. Prvých 10 dielov je relatívne pozerateľných a idúcich v duchu už spomenutých zásad (je celkom zajujímave vidiet prácu reorganizovaného tímu) no zásadným zvratom v nejakom 12tom dieli to ide rýchlo do .... nedá sa inak .... do sračiek. Zápletka sa komplikuje do takej miery až to záčína isť proti logike serialu a v podstate logike vôbec. Jednotlivé odhalenia, zvraty a plány už nenadchýňaju, nebavia ba priam znechucujú. Tu si naštastie tvorcovia uvedomjú, že niečo nie je v poriadku a prinášaju dôstojný koniec série v podobe posledných dvoch dielov. Záver bol možno až príliš emotívny, ale solídne spracovaný a nemôžem povedať, že by mnou nepohol :). Dovetkový film Final Break bol na moj vkus trochu redundantný (zaver 22 dielu bohato postačoval, nie vždy musí byť všetko odhalené), ale zato sa vracal k prvotným koreňom seriálu (taktiež s dobre spracovaným koncom) , takže nemám nič proti.