Proposition (2005)

Špinavá nuda. Film je rozvláčny vo svojej dĺžke v celku nič nezobrazujúci. Očakával som viac akcie a svižnosťi a naproti tomu som dostal poflakovanie sa po púší a prázdne reči. A občasne krásne západy slnka film z biedy nevytrhnú.

Mravenčí polepšovna (2006)

Čo sa týka animakov je to podpriemer. Infantilné dialógy a blbý dej. Zasmial som sa asi 4x a zvyšok bola nuda. Zdaleka nedosahuje úroveň iných mravčích animakov (AntZ a The Bugs life). No na druhej strane pre deti do 8 rokov v pohode, s morálnym monaučením . Hold nie všetko je zhlianuťelné aj pre starších.

Moje bláznivá polynéská svatba (2006)

Dosť nepodarená romantická komédia, na ktorej som sa smial len ojedinele a ani to nie dobre. Je prešpikovaná klišé od vrchu po spodok a väčšina z nich vyznieva trápnejšie ako v kdejakých romantických produktoch amerického priemyslu. Už len základná idea filmu je dosť mimo. Skoro som to ani nedopozeral.

Mladí muži za pultem (1994)

Je pravda, že som sa na tom filme zasmial, ale nemožem povedat že by to boli nepretržité záchvaty smiechu. Samozrejme je tam dosť ftipných hlášok a absurdných situácii, ktoré by jedného položili ale nie je to až tak geniálne ako by som čakal po prečítani ostatných komentárov. Nadpriemerný film, nič viac, nič menej.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Film nemá nijak hlbokú myšlienku (ak nejakú vôbec ma :P ), ale čo by ste čakali od filmu zo sveta módneho priemyslu. Avšak je natočény svižne a prevažná väčšina filmu nenudí práve naopak. Nebolo to síce k popukaniu ale aspoň to nebolo vyložene trápne (nemusí tiecť hlavne keď kvapká). Po zhliadnutí filmu určite nebudeťe ľutovať (najme ženská časť publika) hlavne vďaka skvelej Meryl Streep a dobrej Anne Hathaway. Nič výnimočné, ale pohodový film na sobotný večer. 70%

Princezna Nevěsta (1987)

„Mé jméno je Inigo Montoya. Zabil jste mi otce. Připravte se zemřít.“ .... Veľmi príjemná, milá a vtipná rozprávka . Jej homor veľakrát prechádza až do parodovania rozprávkového žanru, čo smeruje film viac k odrastenejšiemu divákovi. Snímok ma celý čas pohodovú atmosféru s dobrou hudbou a hereckým obsadením. Páčili sa mi aj niektoré navonok "lacno a gýčovite" pôsobiace kulisy a scenérie kroré pekne dotvárali danú atmosféru. Netradičné, miestami ba až absurdné poňatie robí z tohto filmu nadpriemernú rozprávku ktorá mi vždy zdvihne náladu.

Kurýr 2 (2005)

Myslím že pri tomto fime si už po zhliadnuti traileru človek môže uvedomiť o čom to cele bude - O NIČOM. To čo peredvádza Jason Statham počas celého fimu by bolo veľa aj na agenta 007 kríženého s Neom. Prvá časť nebola nijáko výnimočná ale mala aspoň svižné tempo a relatívne stráviťelnú akčnú stránku. Kdežto dvojka néma nič z toho, sústreďuje sa iba na absurdné kaskadérske kúsky ktoré sú nudné v celej dĺžke filmu.

V tom domě straší! (2006)

Slušný animák s ponurou atmosférou, nie len pre deti. Štipka humoru, neokukaná zápletka a dobrá dávka presne vymeraného napätia, aby nevystrašila deti a neodradila odrastenejšie publikum, ktoré sa možno nebude báť, ale nudiť sa určite nebude.

Zběsilý útěk (2006)

Skvela jazda plná napätia a prekvapivých zvratov. Tvorcovia každou minutou prihadzujú drevo do ohňa a táto vatrička nas hreje skoro celé trvanie filmu. Na konci nás však tochu popáli. Film by bol ešte omnoho lepší ak by bola zaverečná scéna na štadióne natočena trochu inak (myslim ze Walker by bol tuhý už po prvom puku a to nečakané zistenie si tvorcovia mohli tiež odpustit), všetkého veľa škodí.... Ale aj tak dosťnadpriemerný film 80%.

Suvenýry (1989)

Pixar nám skvele ukazuje, že aj párminutove animaky môžu byť rovnako skvele ako celovečerny film.